Skocz do zawartości
Meyer

Jaka karta Wi-Fi?

Polecane posty

Witam,
Panowie otóż potrzebuję jakąś karte Wi-Fi, router TL-WR740N stoi na dole a Pc na górze po drugiej stronie, w tym miejscu co jest jednostka centralna z telefonu pokazuje mi 53% zasięgu, znalazłem TP-Link TL-WN722N, ale nie wiem czy lepiej by coś kupić pod PCI jakoś nie ufam kartom pod USB, chyba że się mylę i są one tak samo wydajne jak pod PCI i mam pytanie odnośnie transferów czy będą one takie same jak po kablu? w linni prostej jest to około 7m. Ogólnie chciałbym coś kupić w miarę taniego i żeby to jakoś chodziło, polecicie mi coś? :) z góry dziękuje za odpowiedzi.

Edytowano przez Meyer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o USB te karty to namiastka jakiejkolwiek wydajności. Ja swojego czasu korzystałem z wifi w stacjonarnym bo nie miałem innej możliwości połączenia, i tylko pod PCI można było normalne użytkować net. Oczywiście nie nastawiaj się na totalne tanią kartę bo może mieć ona problem z utrzymaniem sygnału. Dobrze żeby karta obsługiwała standard N, bo właśnie transfery zależą od tego jakiego typu kartę kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam kartę TP-Link TL-WN722N i transfery rzędu 8-9MB/s osiągam bez problemu, trochę gorzej ze sterownikami pod Win8

 

o transferach po wifi jak po kablu zapomnij ;)

Edytowano przez krk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Im dalej tym mniejszy transfer wiadomo :)

 

Kupuj zawsze coś z wykręcanymi antenkami. Zrobiłem błąd że dwa routery miałem ze stałymi antenkami a wpadły mi w ręce dwie antenki. 9dbi i 12dbi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×