Skocz do zawartości
Igorek

Projekty Unijne dofinansowania i te sprawy

Polecane posty

Prosił bym o jakąś osobę z forum, która orientuje się w projektach unijanych i ma o tym duże pieniądze, chodzi oto, że mamy kurs, gdzie przebywam dziennie od 8 do 16. Gdzie trzeba dojechać 34km i nie mamy żadnego cateringu a na zapytania mailowe z zwrot pieniążków facet nie odpowiada a podczas rozmów telefonicznych mówi, że nie i nie podejmuje żadne dyskusji. Prosił bym osobę taką o podanie na Priv numeru i był bym wdzięczny za pomoc.

 

Oraz czy jako uczestnik projektu, mam prawo zobaczyć na co zostały przeznaczone takie pieniądze w tym projekcie. Mam numer tego projektu WND-POKL.08.02.01-10-006/11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uczestniczysz w tym kursie na podstawie jakiejś umowy, ew. regulaminu.

Weź je do ręki, przeczytaj. Tam będzie napisane co leży w obowiązkach organizatora.

 

A być może na kurs skierował Cię pracodawca? Wówczas zastosowanie mają przepisy kodeksu pracy.

 

Wnioski unijne co do zasady stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa, więc są niejawne. Ale to zależy od tego kto jest organizatorem, jeśli jest to instytucja publiczna to zawarte we wniosku informacje stanowią informację publiczną i możesz wnioskować o dostęp do informacji publicznej.

Edytowano przez alien (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest projekt unijny organizowany w kilku szkołach w gminie, gdzie mieszkam. Chodzi, oto, że umowy które my podpisaliśmy takie kwestie nie były ujęte w nich a po podpisaniu umów miel odesłać je do nas do szkoły a nie zwrócili nam podpisanych jeszcze umów, i fizycznie takiej umowy nie mam. Ostatni raz ją widziałem jak podpisałem ją w sekretariacie w szkole.

 

Projekt rozlicza ponoć urząd marszałkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli w umowie nie było o refundacji kosztów noclegu to znaczy, że organizator szkolenia za te kwestie nie odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W całej umowie było jedynie o wykorzystywanie naszych zdjęć w trakcie trwania projektu i karze za nieuczęszczanie w projekcie w sumie nic innego umowa nie reguluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na jakiej podstawie chciałbyś coś więcej otrzymać?

Typowa umowa szkolenia wygląda tak: organizator zobowiązuje się do przeprowadzenia szkolenia, uczestnik ma prawo w nim uczestniczyć. Zakwaterowanie regulują zwykle umowy hotelarsko-gastronomiczne.

 

Natomiast jak sądzę możesz z takiego szkolenia zrezygnować.

Edytowano przez alien (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne bzdurne szkolenie unijne i wyrzucanie w błoto naszych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak ktoś był u nas w szkole i nam o tym mówił to powiedział, że dostaniemy zwrot za dojazd na ten kurs na wózki widłowe, więc na tej podstawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było czytac umowę przed podpisaniem i skoro nie było zawartych takich rzeczy jak zwrot za dojazdy czy katering to trzeba było się odezwać albo nie podpisywać tej umowy. Poza tym zaraz po podpisaniu powinieneś otrzymać kopię takiej umowy. To są podstawowe rzeczy których trzeba samemu pilnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiła mi to osoba, która dziś mówi inaczej, a odnośnie umów dzwoniłem kilkukrotnie powiedział, że nie bawetm będą i zawsze jest to samo. I już rozmawiałem z osobą wyżej co stoi nad nim to nie zamierza rozmawiać odnośnie tych umów, ponieważ twierdzi kobiet, że nie jestem osobą odpowiednią do rozmowy w związku umowy, którą sam podpisałem a dwa kurs miał się odbyć w naszej szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×