Skocz do zawartości
shikataganai

Poszukuję grafika do współpracy

Polecane posty

Witajcie, piszę tutaj bo przeczuwam że do działu 'oferty' jest to zbyt mało sprecyzowane 'zlecenie', nie ma określonego budżetu bo wyceny konkretnych zleceń będę oczekiwał od zleceniobiorcy.

 

Poszukuję do współpracy grafika webowego - w pierwszej kolejności kogoś kto ma już doświadczenie w projektowaniu serwisów 'portalowych' , coś jak serwis ogłoszeniowy/ ofertowy - kogoś kto świadomość że

w tego typu serwisach są różne typy podstron, strony profilowe użytkownika , listy wyników wyszukiwania itd - mile widziane jakieś portfolio z osiągnięciami.

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany do współpracy, na początek zdalnej, to proszę o kontakt na PW.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

pekus nie wie o co chodzi w tym naszym marudzeniu o gównianych ogłoszeniach : )

 

IMO wrzucaj (to do autora) to do giełdy, podaj swoje widełki początkowe np. za godzinę pracy podwykonawczej i git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPONSI , ale ja to widzę tak że jak będę dawał ogłoszenie o pracy , że zatrudnię kogoś na stałe to jest wtedy jak najbardziej pożądane żeby podać wszystkie informacje (nawet rozmiar buta oprawcy przyszłego szefa) włącznie z widełkami lub konkretnym proponowanym wynagrodzeniem.

 

Specjalnie napisałem w dziale Piaskownica żeby dać znać że kogoś takiego szukam - i napisałem dlaczego, każdy projekt jest inny , każdy wycenia się inaczej, za godzinę pracy można cisnąć pracownika 'etatowego' , mieć go na miejscu i wymagać żeby za umówioną kasę zrobił najwięcej jak się da.

Mi chodzi o robienie i wycenianie każdego zlecenia oddzielnie , to chyba naturalne - podwykonawca wie co zamawiam po ustaleniu szczegółów i wycenia swoją pracę oraz czas - dla mnie może robić to w weekend a w tygodniu spać , taka to chyba różnica i nawet chyba nazywa sie freelance ... ;)

 

 

poza tym nawiązując do zusów, srusów itd - one nie są do życia potrzebne, jeśli ktoś ,dajmy na ten przykład , całe życie pracuje an umowę o dzieło i nagle chce nawiązać współpracę żeby rozwinąć możliwości w klasyfikacji pekosa nie ma szans - NIE MA CIE W ZUS , NIE ISTNIEJESZ :D polska paranoja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pekus chyba jest nieco przemęczony, więc zasponsorowałem mu odpoczynek od forum :)

 

Na grafika możesz tak liczyć od 500 netto w górę za szablon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, ale mam wrażenie że źle zostałem zrozumiany - ja szukam kontaktu do grafików, mam do wyceny jakieś tam projekty a moje pytanie o produkcje (portfolio) ma na celu raczej 'wyłowienie' tych którzy rzeczywiście są grafikami webowymi i robili coś więcej niż skórkę do forum.

 

w pracy widzę na co dzień jak z dtp-owca próbują na siłę robić web-designera (bo brakuje rąk do pracy), w większości przypadków się to nie sprawdza a odbija się to na mnie bo mam więcej roboty jako web-developer - dlatego też przy poszukiwaniu osoby do współpracy przy projektach dla 'własnych klientów' chciałbym takiej rzeźby uniknąć , bo to że ktoś zrobi ładny plakat, billboard czy stronkę konkursową nie czyni jeszcze z niego grafika webowego który zaprojektuje w zgodzie ze sztuką cały serwis

 

dlatego też nie przewiduję raczej masowego zapotrzebowania na 'szablony po 500netto' i wcale nie szukam 'najtaniej' - chyba nigdzie nawet tego nie napisałem , wiadomo - przy małej stronie nierozbudowanej może i taka wycena się zdarzyć, ale są też projekty z wyceną grafiki o to jedno zero więcej i nikogo to nie dziwi przy produkcji większych serwisów, dla większych klientów.

 

 

nie wiem, może źle szukam, może podajcie po prostu namiary na jakiś znajomych/godnych polecenia grafików webowych i może uda mi się dotrzeć do ich portfolio, konta ZUS, KRD ..... ;):D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

shika nie no do giełdy to luz, gdybyś celował w "oferty pracy", to wtedy tak.

Stawka godzinowa to jakiś tam początek wyceny i dajesz impuls ew. kandydatowi - wie wtedy, czy to fucha dla studenta, czy pro mastaha.

Uczciwe i jasne, a konkrety dogadujesz przy konkretnym zleceniu.

 

Z dziełem czy umową o pracę podstawowe pytanie jest takie: czy wolałbyś zarabiać 5000 na rękę na dzieło czy 3000 na rękę na umowę o pracę? I tu jest problem w świadomości Polaków, bo dają się mamić, że dostaną jakąś emeryturę z bycia dojonym przez całe życie.

No i niestety to się nie przyjęło u nas, a i pracownik i pracodawca mógłby zleceniami i dziełami mocniej ucierać nosa złodziejom nami rządzącym.

 

Miłosz pekus po prostu odsypia zarwane nocki przy tworzeniu portalu za darmo w ramach promocji ; )

 

Coś nam się tematy łączą z tym z megi ogłoszeniem... może warto scalić na nowy wątek albo coś?

 

shik dobrze zostałeś zrozumiany. Rób w giełdzie ogłoszenie ze stawką godzinową, policz sobie jakiś projekt np. na 10 godzin, że 2 podstrony np. (front + schemat podstrony) dla CMSa, pomyśl ile możesz dać, wyjdzie Ci np. 400zł, to masz 40zł za godzinę.

To nie są wiążące kwoty i wyceny, nie popadajmy w paranoję : )

To jest tylko orientacja, czy szukasz jelenia za 5zł za konfig dedyka, czy jednak na normalnie : )

 

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×