Skocz do zawartości
frania

Przenoszenie subdomen

Polecane posty

Witam,

jako laik w temacie postanowiłam zapoznać się z kilkoma wpisami widniejącymi na różnych stronach w internecie dotyczącymi przenoszenia subdomen.

 

Mam dwie domeny główne i do kazdej z dnich podpięte po 3 subdomeny.

 

Pytanie 1

 

I teraz jedną domenę oraz jej subdomeny chce przenieść całe na nowy hosting w taki sposób aby po przeniesieniu wskazywały ten sam adres w przeglądarce co przed przeniesieniem.

 

 

Czy wystarczy że zmienie dnsy głównej domenie i stworze ją na nowym hostingu przekopiuje wszystkie pliki i już będzie śmigało razem z subdomenami?

Czy musze jednak po zmianie dnsów głównej domenie wejjść do panelu admina stworzyć domenę a póżniej subdomeny i na końcu wrzucić pliki?

 

 

Pytanie 2

 

A drugą domenę chcę przenieśc w taki sposób, aby domena główna została na starym hostingu a subdomeny przenieść na nowy hosting ale w taki spoób aby po przeniesieniu też wskazywały na stary adres.

 

Zrobiłam coś ale jednak coś nie działa,a zatem...

 

Na pewnym hostingu gdzie panelem jest Direct Admin mam domenę która wygląda mniej wiecej tak... aaa.warszawa.pl

 

Gdy sie na nią wejdzie przez przeglądarke jest wrzucona na nią jedynie zaślepka hostingu. Pod tą domene podpiete są 3 subdomeny będące wordpressami każdy z oddzielną bazą danych. A zatem ich adres wygląda tak:

 

subdomena1.aaa.warszawa.pl

subdomena2.aaa.warszawa.pl

subdomena3.aaa.warszawa.pl

 

Chcę przenieść te subdomeny na nowy hosting w taki sposób, żeby domena główna została na starym hostingu oraz, żeby adresy tych subdomen pozostały bez zmian....

 

 

 

 

Zrobiłam tak....

w direct admin hostingu na któym jest domena główna weszłam w zarządzanie dns i wyskoczyła mi tabela z rożnymi rzeczami m.in.

 

subdomena1 typ a ip hostingu

www.subdomena1 typ a ip hostingu

 

a zatem zmieniłam w tych wpisach tylko i wyłącznie ip na ip NOWEGO hostingu

 

Następnie na NOWYM hostingu który również jest zarządzany panelem direct admin. Stworzyłam nową domene którą chciałam nazwać subdomena1 jednak wyskakiwał błąd że musi być w nazwie kropka dlatego nazwałam ją subdomena1.aaa.warszawa.pl

Następnie przez ftp wrzuciłam pliki wordpressa oraz baze, podpiełam wszystko dobrze w wp-config.

Ze starego hostingu usunęłam baze oraz pliki wordpressa subdomeny1

 

Jednak wyskakuje mi teraz w przeglądarce komunikat mówiacy o tym, że nie ma plików pod danym adresem....

Czy tak ma być i potrzeba troche czasu, zeby się tam wszytskie ip nadały czy robie coś nie tak?

 

Zastanawiam się czy:

po 1. Dobrze że tworze na nowym hostingu nowa domene i nazywam ją subdomena1.aaa.warszawa.pl mimo że na innym hostingu jest domena główna aaa.warszawa.pl ?

 

po2. Mimo wszystko jeśli w punkcie 1 robie dobrze to może w takim razie na starym hostingu w miejscu zarządzania dnsami nie powinnam wpisywać

subdomena1 typ a ip NOWEGO hostingu

 

tylko

 

subdomena1.aaa.warszawa.pl typ a ip NOWEGO hostingu ?

 

A może w ogóle robie coś nie tak?

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym odczekać na propagację zmian w dnsach, która może trwać w najgorszym przypadku do 72h. Przydałyby się nazwy domen, żeby powiedzieć coś więcej, bez tego bładzimy po omacku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Pytanie 1

I teraz jedną domenę oraz jej subdomeny chce przenieść całe na nowy hosting w taki sposób aby po przeniesieniu wskazywały ten sam adres w przeglądarce co przed przeniesieniem.

Czy wystarczy że zmienie dnsy głównej domenie i stworze ją na nowym hostingu przekopiuje wszystkie pliki i już będzie śmigało razem z subdomenami?

Czy musze jednak po zmianie dnsów głównej domenie wejjść do panelu admina stworzyć domenę a póżniej subdomeny i na końcu wrzucić pliki?

Jeśli całkowicie migrujesz strone na nowy hosting zrób to tak:

1. Zmień TTL dla domeny oraz wszystkich subdomen na 600 (10min).

2. Odczekaj czas poprzedniego TTL aby mniejszy TTL rozpropagował się na DNSach, jeśli przenosisz też DNS przygotuj tożsamą konfigurację na nowym serwerze DNS - tj. przenieś wszystkie wpisy, przetestuj czy nowy dns odpowiednio odpowiada dla wszystkich znaczących subdomen i typów wpisów dla domeny.

3. Przenieś content statyczy - pliki z serwera webowego.

4. Jeśli jest to portal gdzie użytkownicy mogą cokolwiek zamieszczać to umieść komunikat na stronie o przerwie technicznej i przenieś resztę kontentu strony bezę itp.

5. Przetestuj czy wszystko Ci się spina poprzez lokalny wpis w hosts na twoim pc do nowego serwera.

6. Jeśli wszystko działa zmień wpisy w DNS zarządzających domeną na adres nowego serwera.

 

 

Pytanie 2

 

A drugą domenę chcę przenieśc w taki sposób, aby domena główna została na starym hostingu a subdomeny przenieść na nowy hosting ale w taki spoób aby po przeniesieniu też wskazywały na stary adres.

 

Zrobiłam coś ale jednak coś nie działa,a zatem...

 

Na pewnym hostingu gdzie panelem jest Direct Admin mam domenę która wygląda mniej wiecej tak... aaa.warszawa.pl

 

Gdy sie na nią wejdzie przez przeglądarke jest wrzucona na nią jedynie zaślepka hostingu. Pod tą domene podpiete są 3 subdomeny będące wordpressami każdy z oddzielną bazą danych. A zatem ich adres wygląda tak:

 

subdomena1.aaa.warszawa.pl

subdomena2.aaa.warszawa.pl

subdomena3.aaa.warszawa.pl

 

Chcę przenieść te subdomeny na nowy hosting w taki sposób, żeby domena główna została na starym hostingu oraz, żeby adresy tych subdomen pozostały bez zmian....

 

 

Co masz na myśli pisząc stary adres jeśli chcesz przenieść stronę na nowy hosting i chcesz, żeby pozostał ten sam adres IP to w prosty sposób tego nie wykonasz, jeśli pisząc adres masz na myśli adres strony tj. http://subdomena1.aaa.warszawa.pl to zrób tak:

1. Zmień TTL dla subdomen na DNSie obsługującej domenę na 600

2. Na nowym hostingu utwórz konto dla podanych subdomen na serwerze www oraz bazie (jeśli wykorzystujesz).

3. Prznieś content statyczny (pliki serwera www).

4. Wrzuć komunikat o przerwie technicznej na hostingu na którym masz obecnie stronkę

5. Przenieś bazę i resztę contentu dynbamicznego.

6. Przetestuj czy wszystko działa przez statyczny wpis w hosts dla subdomeny wskazujący na nowy serwer.

7. Jeśli wszystko działa zmień wpis A dla subdomeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×