Skocz do zawartości
GlabGlab

[VPS] Czy taki VPS wystarczy?

Polecane posty

Witam, mam pewne pytanie, a mianowicie chodzi o VPS do prawie czterech rzeczy;

 

Czy dam radę ,,zmontować" na takim vps'ie dwa fora (MyBB, na jednym przewidujemy ok. 700-1000 użytkowników a na drugim gdzieś do 500 użytkowników), serwer SA-MP (jakieś 50-100 graczy) oraz serwer CS 1.6 (jakieś 50 graczy). Do tego dochodzi serwer TeamSpeak3 do 30 slotów.

 

Parametry VPS-a:

 

 

Procesor: vCPU 3800 MHz x 0.50 vCore CPU Benchmark: 12.105 Pamięć RAM: 1024 MB Dostęp do SSH Tak Dysk 25 GB Oprogramowanie: debian/ubuntu Transfer miesięczny 250 GB Indywidualnych adresów IP 1 Możliwość dokupienia IP Tak

 

 

Mam do wyboru jeszcze dwa, ale wolał bym ten, bo tańszy :) fiberhost.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pół rdzenia, openvz i fora na tym samym serwerze, gdzie cs? Spodziewałbym się lagów, ale nie ma lepszej metody niż spróbować.

 

EDYCJA: I 30zł za to? Niskie pingi (sprawdziłeś?) to jedyne, co może przemawiać za tą ofertą.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze coś takiego:

 

 

Procesor: vCPU 3800 MHz x 0.75 vCore CPU Benchmark: 12.105 Pamięć RAM: 2048 MB (2 GB) Dostęp do SSH Tak Dysk 35 GB Oprogramowanie: debian/ubuntu Transfer miesięczny 450 GB 40zł za miesiąc

 

 

albo

 

Procesor: vCPU 3800 MHz x 1 vCore CPU Benchmark: 12.105 Pamięć RAM: 4096 MB (4 GB) Dostęp do SSH Tak Dysk 40 GB Oprogramowanie: debian/ubuntu Transfer miesięczny 650 GB

 

70zł na miesiąc

 

zależy mi na jakości ale też na cenie, to 70zł to jakoś bym przebrnął, ale jeśli jakaś firma ma lepszy a tańszy, to nie odmówiłbym.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tę najtańszą, co tam. To ciężko wyczuć.

 

Ale gdyby lagowało, to w pierwszej kolejności bym te fora wywalił gdzieś indziej. Na jakiś współdzielony, tani hosting nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie przewidujesz większych ataków ddos to warto. Wybierz tylko VPS'a z wirtualizacją KVM, nie OpenVZ. Dopłacisz kilka groszy, ale będziesz miał pewność stabilności serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×