Skocz do zawartości
Halindo

Jak otworzyć te pliki?

Polecane posty

Witam, mam takie pliki: myd, myi i frm
Moje pytanie, to jak mogę je jakoś odpalić i zobaczyć zawartość? Notepad ++ wywala jakieś dziwne znaczki w miejscach gdzie powinien być normalny tekst.
Godzina straconego czasu i nerwów na szukaniu w google nic nie dały, nie mam zielonego pojęcia jak mogę to odpalić
Pisali gdzieś że trzeba mieć plik .sql, problem w tym że ja go nie mam, mam tylko same te pliki myd myi frm
http://i.imgur.com/TF9qorh.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te pliki to tabele bazy danych w postaci binarnej, tak jak to sobie zapisuje mysql... Musisz mieć więc dostęp do bazy mysql, konta roota i wrzucić te pliki do katalogu w którym serwer mysql przechowuje dane...

 

Swoją drogą skąd masz te pliki, bo normalnie to się robi eksport bazy danych do formatu SQL, a nie kopiuje pliki bezpośrednio... :)

Edytowano przez likufanele (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te pliki to tabele bazy danych w postaci binarnej, tak jak to sobie zapisuje mysql... Musisz mieć więc dostęp do bazy mysql, konta roota i wrzucić te pliki do katalogu w którym serwer mysql przechowuje dane...

 

Swoją drogą skąd masz te pliki, bo normalnie to się robi eksport bazy danych do formatu SQL, a nie kopiuje pliki bezpośrednio... :)

Jak mam to zrobić krok po kroku?

Pliki dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć dostęp do jakiegoś systemu typu Linux i konta roota na nim, lub zainstalować sobie serwer MySQL na Windowsie (sam, albo np. za pomocą XAMPP)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zbyt dużego pojęcia o tym wszystkim, a na swoim komputerze dysponujesz Windowsem, to chyba najłatwiej będzie Ci pobrać i wrzucić sobie na dysk np. XAMPP.

 

W takim przypadku wszystkie te pliki będziesz mógł umieścić w folderze xampp\mysql\data\nazwa_bazy_danych\

Plik db.opt zawiera ustawienia bazy danych, natomiast pliki *.frm, *.MYD, *.MYI odpowiadają za zawartość tabel w bazie danych (trzy takie pliki dla każdej tabeli, ich nazwa odpowiada nazwie kolejnych tabel).

 

Po wystartowaniu XAMPPa będziesz mógł uruchomić (pod adresem 127.0.0.1) - zapewne znajomy sobie - PHPMyAdmin i odpowiednio wyeksportować bazę danych do pliku *.sql, który to już swobodnie zaimportujesz na każdym hostingu.

 

Osoby nie bojące się linii komend mogą zainstalować tylko MySQL i wyeksportować bazę danych do pliku *.sql z linii komend właśnie.

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiazanie to chyba otrzymac od tej osoby dump bazy jako plik .sql...?

 

Chyba, ze w/w pliki sa zajumane...

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×