Skocz do zawartości
steven_seagal

Dysk zewnetrzny

Polecane posty

Cześć. mam laptopa z nastepujacym dyskiem:

2.5" 9.5mm SATA 250GB, z racji tego ze idzie cały laptop do rozbiórki pomyślałem zeby zrobic z tego dysku, dysk przenośny. Kupuje laptopa z USB 3.0, zalezy mi na tym zeby szybki przeszył danych był czy mam mozliwosc zakup jakies obudowy pod dysk z obslugą 2.0 i 3.0 czy moj dysk mi na to pozwala, jeżeli w tym starym lapku nie było USB 3.0. Proszę o porady, oraz wskazowki na co patrzec przy zakupie obudowy, czy taki "montaz" bedzie sie czyms roznic od takiego dysku zew ze sklepu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia, jesli dysk jest z SATA 2, a obudowa obsługuje USB 3.0 i SATA III to całość będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dużą dozą prawdopodobieństwa w tym dysku masz SATA (I,II,III).

Masz już wykręcony ten dysk? Możesz wrzucić jego zdjęcie albo model, albo zdjęcie krótkiego boku, gdzie są gniazda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój dysk będzie pasował do dowolnej obudowy obsługującej dyski SATA... Jeśli chcesz móc korzystać z USB 3.0 wybierz taką obudowę która obsługuję USB 3.0... Nie ma gwarancji że osiągniesz największe dostępne szybkości ale działać będzie na pewno... Dyski 2,5 nie potrzebują dodatkowego zasilania poza tym z USB więc przy zakupie zwróć uwagę żeby obudowa nie była jeszcze z osobnym zasilaczem... po co robić sobie dodatkowej roboty... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam tą obudowę, ogólnie solidna, ale przewód czasem "odpada" (po stronie obudowy). Plus, że USB 3.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy każdy dysk 2,5 cala mozna zasilić tylko z USB? czy zdarzają sie takie, że potrzebuja zewnętrznego zasilacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowo dyskowi 2,5 wystarcza to co dostaje z USB... Niewykluczone jest, że są jakieś obudowy, które USB używają tylko do wymiany danych, a do zasilania dysku używają zewnętrznego zasilacza... Nie wykluczam też, że mogą istnieć jakieś dziwne, niestandardowe dyski 2,5 wymagające więcej prądu, ale osobiście się z takimi nie spotkałem... Znaczącej większość tego co jest na rynku wystarczy zasilanie z USB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre dyski wymagają dwóch portów USB, aby zaspokoić swoje potrzeby prądowe. Spotkałem się z tym, że dysk podłączony tylko do jednego portu nie działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie obudowy 2.5" maja "jeden" kabel USB z dwoma wtyczkami ktora mozna podpiac pod komputer - mam tu na mysli glownie obudowy do samodzielnego montazu.

 

Firmowe przenosne dyski maja zwykle jeden kabel, zwlaszcza te z USB 3.0.

 

Pare lat temu niektore dyski byly pradozerne i wymagaly dodatkowego zasilania, czasami z osobnego zasilacza. Choc spoktalem sie z wielona przypadkami, ze dysk z serii "zrob to sam" (dysk + obudowa) na jednym komputerze byl widoczny, na drugim zas nie (sprzet identyczny w 100%).

 

 

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem - kabel oczywiście był jeden, ale miał dwie końcówki. Chodziło głównie o to, że niektóre dyski potrzebują więcej prądu niż jeden port potrafi zapewnić.

 

Znalazłem informację, że port USB 3.0 zapewnia prawie dwa razy więcej prądu niż USB 2.0, więc w tym przypadku raczej będzie to jedna końcówka tylko, ale jak zobaczyłem na stronie producenta, ten dysk potrzebuje 1A do wystartowania - maksymalnie ile można wyciągnąć według specyfikacji z kabla USB 3.0 to 0.9A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prad powinienes miec (masz) podany na naklejce ktora znajduje sie na dysku.

 

Musial zajsc jakis blad... z tego co pamietam, w/w dyski mialy ok 500mA poboru pradu.

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

USB 2.0 ma właśnie 500 mA, ale często producenci zakładają małe odchylenie i dozują 450 mA (większość telefonów podpiętych pod USB tak robi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×