Skocz do zawartości
bybunny

Darmowy backup MX mail

Polecane posty

Od pewnego czasu zmierzam się z pewnym projektem, który głównie polega na stworzeniu listy adresów IP i państw które powodują narastający problem z niechcianą pocztą. Projekt dotyczy bramy mail opartej o kilka niezależnych środowisk uruchomionych na serwerach VPS + jeden serwer dedykowany. Po nowym roku przenoszę kilka elementów na kolejny serwer dedykowany. Ze względu na spore możliwości samego środowiska jakie stworzyłem postanowiłem udostępnić zupełnie za darmo usługę backup MX - mail w formie dodatkowych serwerów poczty którymi po rejestracji trzeba uzupełnić wpis DNS swojej domeny. Korzyść jest obustronna ponieważ osoby korzystające np z VPS i posiadające tam zainstalowaną usługę poczty mogą dodatkowo uchronić ją w przypadku kiedy VPS przestanie odpowiadać. Korzyść dla mnie - projektu jest taka że wyłapię kolejne adresy IP - kraje - lokalizacje ,które nagminnie ten spam rozsyłają. Backup poczty w przypadku kiedy główny serwer poczty przestanie odpowiadać jest przetrzymywany 5 dni , a jego wielkość jest ustawiona na 10GB. W przypadku potrzeby większej powierzchni proszę to po prostu zgłosić. System backup sam sprawdza czy serwer odpowiada czy nie. W chwili kiedy połączenie będzie prawidłowe wyśle zawartość do serwera docelowego. Jest to oparte na zasadzie błędów jakimi odpowiada źle skonfigurowany serwer docelowy. Zaznaczam że projekt jest zupełnie darmowy. Nie jest to oferta handlowa a jedynie wyjście na przeciw z usługą która przynosi obustronne korzyści. Strona internetowa zrobiona na szybko z istotnymi informacjami: http://backupmail.org.uk

 

 

Nie wiem czy jest to właściwe miejsce na tego typu post ponieważ panujące tu zasady niejednokrotnie zaskakują nawet starych użytkowników. W związku z tym w chwili kiedy miejsce jest nie właściwe proszę o kontakt administratora/moderatora zanim post zostanie usunięty. Dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Backup poczty w przypadku kiedy główny serwer poczty przestanie odpowiadać jest przetrzymywany 5 dni , a jego wielkość jest ustawiona na 10GB.

To nie za bardzo widzę korzyść, bo serwery wysyłające pocztę będą ponawiały próby wysłania przez pięć dni. Nawet jak mój serwer (jedyny mx) padnie, to mam kilka dni, żeby go uruchomić ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest uzależnione od konfiguracji serwera wysyłającego i sposobu wysłania poczty. Backup dodatkowo analizuje zawartość pod kontem spamu i to jest główny atut. Nie powiedziałem że jest to doskonałe rozwiązanie lecz jedynie forma mająca na celu dostarczenia dodatkowej opcji umożliwiającej ochronę zawartości nie dostarczonej poczty do serwera głównego. W przyszłym miesiącu/początek roku po wprowadzeniu kilku zmian związanych między innymi z dołożeniem kolejnego serwera udostępnimy bramę internetową również w darmowej wersji lecz z tyko do użytku prywatnego. Ciągle pracujemy nad rozwojem całej struktury co widać po sposobie wykonania strony opartej o darmowe rozwiązanie lecz posiadającej przejrzystą formę mającą na celu jedynie dostarczenie istotnych informacji. Tak jak wspomniałem jest to zupełnie darmowe rozwiązanie i nikt nikogo zmuszać przecież nie będzie. Lecz w oparciu o grono zainteresowanych śmiało mogę powiedzieć że wiele osób ma obawy co do stabilności serwerów docelowych i postanowiło skorzystać z tej darmowej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×