Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kolopik

Sprzedający wprowadził w błąd... Allegro

Polecane posty

Witam serdecznie, otóż dziś zakupiłem telefon na Allegro...

 

Wszedłem na interesujący mnie model, patrzę na opis jest wyraźnie napisane w tytule, że to telefon MODEL XYZ, no to licytuję, bo właśnie on mnie interesuje.

 

Okazało się, że wygrałem aukcję. Po kilku minutach przyglądam się zdjęciom i coś zaczęło mi nie pasować.

 

Przeszukałem internet, zdjęcia tego modelu i widzę, że kupiłem model starszy...

 

Tytuł aukcji wyraźnie mówił, że to MODEL XYZ, a w rzeczywistości jest inaczej. Jedynie na zdjęciu można się dopatrzeć jakichś szczegółów, że to nie ten telefon, o który mi chodzi...

 

Co w takiej sytuacji zrobić? Zdarzyło się komuś coś takiego?

 

Doświadczony człowiek pewnie zwróciłby uwagę na to, że model telefonu się nie zgadza, ale skąd ja miałem to wiedzieć skoro nie miałem nigdy tego telefonu w rękach.

 

Czy Allegro w takich sytuacjach reaguje? Mogę odstąpić od umowy?

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłeś? Odezwij się na *** - pomogę. Nic nie płać, nie określaj sprzedawcy od oszustów i innych, bo sam sobie źle zrobisz.

Edytowano przez HaPe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Pisz do Allegro i czytaj regulamin. Pewnie powiedzą ci co masz zrobić. Regulamin na pewno ma odpowiednie przepisy na ten temat.

 

Pewnie i tak zakończy się na negatywach. Możesz skontaktować się też z userem @HaPe - ostatnio bawił się podobne sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emil, kabelek do Ciskacza Ci wyślę, jak znajdę, a znajdę :)

Z jednym sklepem byłem w sądzie się spotkać i wygrałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłeś? Odezwij się na hubert@pluta.in - pomogę. Nic nie płać, nie określaj sprzedawcy od oszustów i innych, bo sam sobie źle zrobisz.

 

Jeszcze nie zapłaciłem. Napisałem do tej Pani wiadomość, że nie ten telefon chciałem kupić oraz napisałem, ze sama popełniła w błąd w opisie.

 

Nie pisałem do Allegro ani nie wyzwałem nikogo od oszustów. Każdemu może się zdarzyć. Zresztą nie tylko ja łyknąłem haczyk, bo ten telefon, który Pani sprzedawała jest wart jakieś 200zł, a ja oraz poprzednicy licytowaliśmy ponad 500. No chyba, że podbijali tylko...

 

 

@HaPe, wysłałem Ci PW.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panikujesz. Większość firm, jeśli nie ma sobie nic do zarzucenia to za symboliczną cenę aukcji bez problemu anuluje aukcje za porozumieniem i problemów nie będzie.

 

No chyba, że ktoś ma coś na sumieniu i szuka frajera, wtedy będzie walczył o swoje.

 

Ja zawsze w takich sytuacjach pierw kontaktuję się z drugą stroną, przedstawiam sprawę, proponuję warunki ugodny (ww. zwrócenie kosztów aukcji) i do widzenia. Oczywiście najczęściej w nie swoim imieniu, bo się zastanawiam parę razy zanim kliknę licytuj. Chyba do tej pory miałem tylko jedną sytuację (na przynajmniej kilkanaście) w której allegrowicz nie chciał się zgodzić, ale to dlatego że już było po ptakach i towar wysłany + kasa zapłacona.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×