Skocz do zawartości

Polecane posty

Witajcie,

Zakupiłem serwer (tak właściwie to z oferty online.net) serwer dostępny tutaj http://oneprovider.com/dedicated-servers/paris-france . Ja kupiłem tego za 20E (euro). Działa dobrze ale mam problemy z raidem bo zrobiłem sobie raid 0, ale okazuje się, że nie ma baterii w kontrollerze ani modułu odpowiadającego za cache. Kontroller jaki mam to smart array p410, a serwer to "HP ProLiant DL120 G7".

Chciałem was zapytać czy ktoś z was może ma serwer z tej oferty i też nie ma baterii?

Bo to chyba podstawa i bateria być powinna?

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Zakupiłem serwer (tak właściwie to z oferty online.net) serwer dostępny tutaj http://oneprovider.com/dedicated-servers/paris-france . Ja kupiłem tego za 20E (euro). Działa dobrze ale mam problemy z raidem bo zrobiłem sobie raid 0, ale okazuje się, że nie ma baterii w kontrollerze ani modułu odpowiadającego za cache. Kontroller jaki mam to smart array p410, a serwer to "HP ProLiant DL120 G7".

Chciałem was zapytać czy ktoś z was może ma serwer z tej oferty i też nie ma baterii?

Bo to chyba podstawa i bateria być powinna?

Pozdrawiam :)

Tu masz link do oneprovider : http://www.webhostingtalk.pl/topic/46454-opinie-oneprovidercom-posrednik-produktu-onlinenet/

 

Co do problemu, kupiłeś serwer od one provider, te serwery tylko siedzą w online.net więc nie można tych firm ze sobą łączyć. Serwery od one provider są to zazwyczaj serwery z recyklingu :D jak będziesz miał szczęście to wylosujesz coś fajnego, jak nie to dostaniesz takiego trupa że ledwo działa. Ja w online.net baterie miałem, nie w tym serwerze co ty, ale miałem :)

 

Napisz do supportu, może bateria jest, ale padła...

 

Pozdrawiam

NetMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baterii w ogóle nie ma :D Bo jakby padła to by pisało w logu ze smart array że jest błąd z baterią i by pisało że w ogóle ona jest. A problem jest w tym że jej nie ma :D

Ticketa oczywiście pisałem i odpowiedzieli mi że wysłali go do serwerowni a oni tam to sprawdzili i powiedzieli że z baterią jest wszystko w porządku :o

I teraz gadaj sobie z nimi :D

Tutaj w załączniku daję loga z kontrollera.

A tutaj wynik testu: 31LkWLV.jpg

Przy kopiowaniu pliku z partycji na partycję, transfer potrafi być od, 260 MB/s i tak spada powoli, powoli do 80-100 i tak skacze (podejrzewam że dzieję się tak bo nie ma na kontrolerze wcale cache).

ADUReport.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baterii w ogóle nie ma :D Bo jakby padła to by pisało w logu ze smart array że jest błąd z baterią i by pisało że w ogóle ona jest. A problem jest w tym że jej nie ma :D

Ticketa oczywiście pisałem i odpowiedzieli mi że wysłali go do serwerowni a oni tam to sprawdzili i powiedzieli że z baterią jest wszystko w porządku :o

I teraz gadaj sobie z nimi :D

Tutaj w załączniku daję loga z kontrollera.

A tutaj wynik testu: 31LkWLV.jpg

Przy kopiowaniu pliku z partycji na partycję, transfer potrafi być od, 260 MB/s i tak spada powoli, powoli do 80-100 i tak skacze (podejrzewam że dzieję się tak bo nie ma na kontrolerze wcale cache).

attachicon.gifADUReport.htm

 

Po pierwsze jesteś w posiadaniu bardzo dobrego serwera jakościowo. Masz za darmo naprawdę świetny sprzęt. Widzę że screen załączony jest z systemu windows i na nim posiadasz serwer tak? Jeśli tak to mam nadzieje że sterowniki wgrałeś do tego kontrolera zanim cokolwiek napisałeś prawda? I ostatnie pytanie ile ma ramu ten kotrnoler oraz czy zaktulalizowałeś firmware kontrolera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wgrałem wszystkie dostępne sterowniki do wszystkiego :) Nawet zainstalowałem http://h17007.www1.hp.com/us/en/enterprise/servers/products/service_pack/spp/index.aspx#tab=TAB1

Więc raczej wszystkie sterowniki mam.

vnxH9Zc.jpg

 

Cała rzecz się rozchodzi o to że ten kontroler wcale nie posiada włożonej płytki z ramem :D

Edytowano przez debi@n (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skąd link do tego macie? Na stronie nie widziałem tej oferty.

 

http://lowendtalk.com/discussion/33122/1-99-%C2%A0dedicated-server/p1

Jedno co ważne, że dyski które są w serwerach pracowały po 3-4 lata ;-)

Więc pewnie poskładali co się dało z tego co im zalegało ze starych ofert i wyprzedają za grosze, jak dysk padnie to pewnie nie dadzą przedłużyć serwera.

Z tego co wiem oferta już nie będzie dostępna.

Jeśli ktoś chce coś takiego odkupić to tutaj jakiś handel idzie: http://lowendtalk.com/discussion/33158/buying-online-net-1-99-dedi

 

Ewentualnie poczekać miesiąc, pewnie ktoś nie przedłuży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd link do tego macie? Na stronie nie widziałem tej oferty.

W stopce jest.

 

Ale w konsoli https://console.online.net/en/order/server w ogóle go nie widzę na liście jako opcję do zamówienia. Inne niedostępne są na liście, tylko nie mają buttona order, a ten jest kompletnie nieobecny.

 

W sumie... znacznie jest słabszy jest od kebaba. Procesor jednowątkowy i jednordzeniowy, dysk 3x mniejszy, a cena zbliżona (kebab był po 15PLN, a tutaj wychodzi 10PLN z VAT). No, ale ten sprzedają, a OVH się z kebabów wycofała. I gigabitowe łącze.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni mają tylko opcje, że pobierają płatność co tydzień? Bo na mojej walutowej visie jest 3% od każdej płatności i to będzie maskra xd

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni mają tylko opcje, że pobierają płatność co tydzień? Bo na mojej walutowej visie jest 3% od każdej płatności i to będzie maskra xd

 

 

 

Pobierają kasę raz na miesiąc, chyba, że kupisz np serwer 20. dnia miesiąca więc pobiorą $ za 10 dni i 1. następnego miesiąca pobiorą $ już za miesiąc cały.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobierają za tydzień, bo tyle zostało do końca miesiąca. I jeśli opłata wynosi 3%, to liczba transakcji nie ma znaczenia, tylko wartość całkowita.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy serwerów skierowanych bardziej na transfer plików.

Czy u was też łącze poza Francję też jest kiepskie ?

Niby jest dedykowane minimum 100 mbps a prędkości uploadu są tragiczne.

 

Przykładowe testy:

 

 

tpoyDQS.rs30CmG.png

~$ iperf -c iperf.scottlinux.com -d -t 20
------------------------------------------------------------
Server listening on TCP port 5001
TCP window size: 85.3 KByte (default)
------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------
Client connecting to iperf.scottlinux.com, TCP port 5001
TCP window size: 85.0 KByte (default)
------------------------------------------------------------
[  5] local 195.154.216.122 port 55832 connected with 173.230.156.66 port 5001
[  4] local 195.154.216.122 port 5001 connected with 173.230.156.66 port 40692
[ ID] Interval       Transfer     Bandwidth
[  4]  0.0-20.1 sec   338 MBytes   142 Mbits/sec
[  5]  0.0-21.9 sec  2.75 MBytes  1.05 Mbits/sec
Edytowano przez lib3rty1 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden serwer ten za 10 euro i tylko wieczorami prędkość uploadu spada do około ~~ 20-30 Mbps. Około godziny 1 rano wraca wszystko do normy. Pewnie inni "klienci" wysysają łącze.

 

/edit

prędkość sprawdzam przez speedtest.net wykorzystując ten sam serwer (ID) ale nie wiem czy są to "wiarygodne" testy. Download mam praktycznie taki sam (od 200 do 500 Mbps)

Edytowano przez thhab (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale aż tak i przez cały weekend ?

 

miałem wcześniej inny serwer też z tej samej firmy i wszystko było ok, prędkości też były w sam raz i znacznie lepsze niż teraz


dla porównania test z serwera z najnowszej oferty kimi:

 

 

# iperf -c iperf.scottlinux.com -d -t 20
------------------------------------------------------------
Server listening on TCP port 5001
TCP window size: 85.3 KByte (default)
------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------
Client connecting to iperf.scottlinux.com, TCP port 5001
TCP window size: 22.9 KByte (default)
------------------------------------------------------------
[  5] local 5.135.186.234 port 59451 connected with 173.230.156.66 port 5001
[  4] local 5.135.186.234 port 5001 connected with 173.230.156.66 port 52111
[ ID] Interval       Transfer     Bandwidth
[  5]  0.0-20.0 sec   202 MBytes  84.5 Mbits/sec
[  4]  0.0-20.3 sec   116 MBytes  47.9 Mbits/sec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie cały weekend. Nie przesadzajmy. U nas na paredziesiąt serwerów czasem w weekendy pare sztuk ma problemy z łączami. Wszystko z zależy z kim łącze dzielisz w danej szafie rack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Mają poczucie humoru :-).

 

 

Strasznie się podniecają tą ofertą, bo się rozeszła błyskawicznie.Niestety z tego co się dowiedziałem jak coś się stanie z którymś serwerem (np. pad dysku) to rozwiązują kontrakt i serwerek przerabiają na ten za 10EUR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Strasznie się podniecają tą ofertą, bo się rozeszła błyskawicznie.Niestety z tego co się dowiedziałem jak coś się stanie z którymś serwerem (np. pad dysku) to rozwiązują kontrakt i serwerek przerabiają na ten za 10EUR...

A to wiarygodne źrodła? Bo po tym powoli nie wiem czy nie wybrać kebaba xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×