Skocz do zawartości
t4t4v4

Podzielę się Kimsufi 2G

Polecane posty

Hej,
przedstawię sytuację krótko.
Aktualnie zużywam maks. 400 MB pamięci, 10 GB HDD, maksymalnie jeden rdzeń CPU (Intel® Atom CPU N2800), a łącza zjadam 1 Mbps (95 percentyla).
Na dniach postaram się wprowadzić wirtualizację OpenVZ.

Pytanie do Was: byliby chętni na wirtualne kontenerki?
Moglibyście na nich realizować swoje kopie zapasowe, serwery streamingu, różne boty, torrentowych siewców i co tylko wymyślicie. Problemem jest jeden - wspólny adres IP dla wszystkich kontenerów (zajmuję porty: 9987, 7707, 7717 UDP i 10012, 30033 TCP).

 

Dodatkowo podaję swój numer GG: 9719735

Edytowano przez Avatat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na dniach postaram się wprowadzić wirtualizację OpenVZ.

Z tego co wiem, to one nie mają żadnej wirtualizacji więc wydajność będzie zerowa... a do tego OpenVZ chyba wymaga sprzętowej wirtualizacji...

 

 

Moglibyście na nich realizować swoje kopie zapasowe, serwery streamingu, różne boty, torrentowych siewców i co tylko wymyślicie.

Torrentowych siewców? to ty chcesz użyczyć tej maszyny czy ją stracić?
To co najwyżej na kopie zapasowe się nadaje... ale też nie każdy powierzy swoje dane nieznanej osobie... Chociaż zaraz znajdą się chętni i tak. Radziłbym ci kontrolować ich ruch, chyba że nie straszne ci wszelkie abuse, blacklisty IP itp ;)

 

Pomysł szlachetny no ale... ;)
Pozdrawiam
Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OpenVZ nie wymaga sprzętowej wirtualizacji. Trudno w ogóle mówić o "wydajności" w przypadku Atom'a.

Torrentowych siewców, a jakże. Mówię tutaj oczywiście o ludziach udostępniających obrazy linuxów :)
Nie straszne mi blacklisty IP itp - nie trzymam tam żadnych strategicznych usług. W przypadku nadużyć, osoba wylatuje z maszyny.

Edytowano przez Avatat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Z tego co wiem, to one nie mają żadnej wirtualizacji więc wydajność będzie zerowa... a do tego OpenVZ chyba wymaga sprzętowej wirtualizacji...

 

 

Torrentowych siewców? to ty chcesz użyczyć tej maszyny czy ją stracić?

To co najwyżej na kopie zapasowe się nadaje... ale też nie każdy powierzy swoje dane nieznanej osobie... Chociaż zaraz znajdą się chętni i tak. Radziłbym ci kontrolować ich ruch, chyba że nie straszne ci wszelkie abuse, blacklisty IP itp ;)

 

Pomysł szlachetny no ale... ;)

Pozdrawiam

Kszysiu

 

 

OpenVZ postawisz praktycznie na każdym sprzęcie, który pociągnie chociażby windowsa :D

 

A sama wirtualizacja pewnie tutaj po to by odizolować gościa od właściciela :D

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, musiało mi się pomylić... Byłem na 99% pewien że OpenVZ potrzebuje VT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim KS2G uruchomiłem Virtualnego Windowsa XP :P czego to nie można z Atoma wycisnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nawet na starych pentiumach czy celeronach idzie odpalić openvz i kilka VPSów chodzi w miarę żwawo :D

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden kontenerek: 400 MB / ? CPU / 30 GB / ? Mbps znalazł już właściciela.

Wolne jest jeszcze: 1200 MB / ? CPU / 400 GB HDD / 90 Mbps - czekam na chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję że ty to za darmochę udostępniasz w celach edukacyjnych.

Jeśli ty chcesz jeszcze zarabiać na dedyku za który zapłaciłeś 2 dobre piwa to naprawdę zacznę myśleć że pazerność ludzka już nie zna granic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rafox, mam do wyboru zapłacić 20 lub 10 PLN za maszynę. Która opcja jest lepsza? Dodam, że maszyna jest mi praktycznie zbędna, więc równie dobrze mogę ją oddać OVH.

 

Spindritf, jest czym się dzielić. Głównie dyskiem i łączem.
Niestety adres IPv6 jest również jeden.

Jak znajdzie się jeszcze jeden chętny na mały kontenerek za piwo to spoko. Jak nie, to maszyna do zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linoskoczu, mój zysk jest na poziomie -10 PLN miesięcznie (w przypadku sprzedaży dwóch kontenerków za piątkę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie.
W takim razie kontenerki są za darmo, a kto "zechce" zapłaci darowiznę - oczywiście odprowadzę odpowiedni podatek od darowizny, bo z czego urzędasy się utrzymają. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety adres IPv6 jest również jeden.

Oni tak piszą, ale routują całe /64. Jeśli Twoje IPv6 (przydzielone przez OVH) to 2001:DB8:B:1211::1, wydaj polecenie

 

ip addr add 2001:DB8:B:1211::2 dev eth0 preferred_lft 0
z roota i zobacz, że ten nowy adres będzie działał. Tylko nie ustawisz dla niego rDNS, ale to mniej ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym "obudzić" temat ;)

Kwestie techniczne są za mną, wszystko jest gotowe i kontenerki czekają na właścicieli.
Proszę chętnych o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Daj znać na priv co masz jeszcze wolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż takie zainteresowanie jest kebabem? :P

Mam dwa takie i jeden leży cały czas wolny, więc chyba czas go odsprzedać z prowizją - ktoś chętny za dzierżawe za 30zł/miesiąc? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Gdyby ktoś kebaby dzielił na częsci np po 4.99zł/msc za 0.5GB ram, pół rdzenia i stałe pasmo 20-30Mb/s brałbym w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×