Skocz do zawartości
Gość mpm1122

[PHP] Problem z obrazkiem.

Polecane posty

Gość mpm1122

Witam, próbuję nałożyć tekst na obrazka w rozszerzeniu .jpg, ale coś mi to nie wychodzi :/ Posiadam takowy kod:

<?php
    header("Content-type: image/jpeg");
    $imgPath = 'tlo.jpg';
    $image = imagecreatefromjpeg($imgPath);
    $color = imagecolorallocate($image, 255, 255, 255);
    $string = "Ala ma kota";
    $fontSize = 3;
    $x = 115;
    $y = 185;
    imagestring($image, $fontSize, $x, $y, $string, $color);
    imagejpeg($image);
?>

i dostaję coś takiego: 5274ba0bbf3e7.png

 

 

Proszę o pomoc.

Edytowano przez mpm1122 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi twój kod działa poprawnie, sprawdź co mówią logi php. I z tego co pamiętam to musisz mieć php z obsługą GD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Jak usunąłem nagłówek to dostałem takie coś:

JFIF>CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), default quality C	    $.' ",#(7),01444'9=82<.342C	  2!!22222222222222222222222222222222222222222222222222J"	 }!1AQa"q2#BR$3br %&'()*456789:CDEFGHIJSTUVWXYZcdefghijstuvwxyz w!1AQaq"2B	#3Rbr $4%&'()*56789:CDEFGHIJSTUVWXYZcdefghijstuvwxyz?樢(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((4 jx}"p/F1~c($k6D_з LFr"ݸsp	_$0X-s|:?'뱛Ej9}dבbyVqyy߷c_1X\_mo^C.O&,_̻oˢq%[Eqhx.b*YXvF{U7rȷ$q[Ko2H4dn]O MSgմFk2Jtʜ qWt?GkZ|]:$w~X?ٸ8+EVJ{0zQޯcCg6H 򑤸/mqǸW OU=*[\y?deH^ԲerFAb9+<+ϫ|Is2wytnZj]#KWW)^O{ɧ:]Wڕz|j(y-nr3FIUcN~bGA\Gv^YtTɫ3zxJ4"{iK( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( (?

Włączyłem obsługę błędów i nic mi się nie pokazało

Link: http://speedtestultimate.tk/obrazek.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Czysta abstrakcja:

http://speedtestultimate.tk/lol2.php?net=3070514408

52752799d58d5.png

 

 

http://speedtestultimate.tk/ico.php?net=3070514408

5274ba0bbf3e7.png

 

Oba pliki posiadają ten sam kod, czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć to zjawisko??

 

 

Nie wiem jak to zrobiłem, ale usunąłem plik, stworzyłem nowy o nazwie "ABC12.php", przekopiowałem kod, zmieniłem nazwę na ico.php i działa...

 

Dla pewności napiszę do "Nie do wiary" aby zbadali sprawę ;)

Edytowano przez mpm1122 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może chwilowo miałeś błąd w pliku, który później poprawiłeś, jednak CloudFlare serwowało wciąż wykonaną wcześniej kopię z błędem?...

 

Pamiętaj, że jeśli obrazki mają być dynamiczne, to musisz dodać odpowiednie nagłówki dotyczące (nie)cache'owania.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×