Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mirczas

Jakie są dane FTP do tego CloudFlare

Polecane posty

Witam, mam stronę wykupioną na az.pl, a hosting miałem na hostinger.pl
Wszystko działało, wchodziłem sobie przez filezille danymi które dał hostinger, i ogólnie wszystko cacy
Ale niedawno dla bezpieczeństwa przekierowałem DNSy na cloudflare.com, ale nie mam zielonego pojęcia jak mam teraz wejść przez ftp i np edytować moją strone?
Stare dane z hostingera nie działają, i od jakiegoś miesiąca nie mam dostępu do plików strony bo po prostu nie ma nigdzie tych danych do zalogowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

...

Spróbuj taki sam login i hasło tylko adres hosta: direct.twojadomena.pl (twojadomena.pl oczywiście podmień)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Spróbuj taki sam login i hasło tylko adres hosta: direct.twojadomena.pl (twojadomena.pl oczywiście podmień)

Nie działa, jest znajdowanie adresu IP a potem

Błąd: Przekroczony czas oczekiwania na połączenie
Błąd: Nie można połączyć się z serwerem

 

Utwórz hosta dla ftp z opcją direct.

Jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wchodzisz w strefę DNS domeny na CloudFlare. Następnie jedziesz na sam dół strefy do miejsca gdzie można dodać nowy rekord.

 

Dodajesz rekord A i jako adres IP wpisujesz IP Twojego serwera hostingowego (czyli taki jak masz na bank w mailu od hostingera). Później sprawdź tylko czy chmurka obok tego rekordu jest szara (bo na pomarańczowej może ci nie śmigać).

 

Wcześniej możesz sprawdzić czy nie masz już tego rekordu dodanego bo może przy konfiguracji pobrałeś stare ustawienia i tylko wystarczy chmurkę na szarą wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w strefę DNS domeny na CloudFlare. Następnie jedziesz na sam dół strefy do miejsca gdzie można dodać nowy rekord.

 

Dodajesz rekord A i jako adres IP wpisujesz IP Twojego serwera hostingowego (czyli taki jak masz na bank w mailu od hostingera). Później sprawdź tylko czy chmurka obok tego rekordu jest szara (bo na pomarańczowej może ci nie śmigać).

 

Wcześniej możesz sprawdzić czy nie masz już tego rekordu dodanego bo może przy konfiguracji pobrałeś stare ustawienia i tylko wystarczy chmurkę na szarą wyłączyć.

I co dalej jeśli już to zrobiłem? Jakimi danymi mam się zalogować?

 

Dobra, już chyba działa, dzięki :P

Edytowano przez Mirczas (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Login i hasło do serwera FTP na hostingu się nie zmieniły.

 

Jedynie jako adres hosta musisz podać albo adres IP serwera hostingowego albo nazwę dowolnej domeny skierowanej na ten adres IP. Tak jak w FileZilli wpisywałeś jako adres hosta "twojadomena.pl", tak teraz wpisz "1.2.3.4" (adres IP serwera) lub też dowolną inną nazwę domeny kierującą na ten adres IP.

 

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Bo przy dodawaniu jest konfigurator pobierający dane z poprzedniej strefy DNS. U mnie pobrało 70% rekordów a trochę ich było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązuję to na 2 sposoby:

1. Techniczna domena przypisana do serwera (adres, który nie jest znany przez zbyt wiele osób), do której łączę się, gdy potrzebuję połączenia.

 

2. Łączenie się po adresie IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×