Skocz do zawartości
adamsa1

Tani dedyk na 100 osób pod OTS.

Polecane posty

Witam. Mam zamiar założyć OTS'a. Znam się nad tym, nie raz miałem ots'y jednak to na własnym komputerze i dźwigało mi z 50 osób max. Teraz mam czas na odważniejszy projekt, nie jestem dzieckiem mającym 16 lat tylko kończący w tym roku 18. Mam zamiar zrobić dedyka, max na 100 osób może 150/200 w miarę taniej cenie za miesiąc.

 

Macie jakieś propozycje, gdzie tanio kupie serwer dedykowany i dobry?

 

System operacyjny to raczej Windows, zastanowię się nad linuxem.

 

Druga rzecz, to czy dało by się taki serwer na VPS postawić? Jestem nowy w temacie, jeśli chodzi o dedyki ale gwarantuję, że szybko się uczę. Mogę korzystać z poradników, także dam radę. Po prostu, wychodzę z inicjatywą zrobienia dla ludzi czegoś pożytecznego. Dobrego serwera, z dobrą obsługą, i ogólnie atmosferą itp itd.

 

Co myślicie?

 

Zaznaczam, że krytykowania mnie tutaj nie potrzebuję, temat jest dla pomocy a nie do krytykowania mojego pomysłu. Racja, może fail robić dedyka skoro się nie bardzo znam, ale dam sobie sam radę. Być może, poproszę kogoś o pomoc.

 

Pozdrawiam i oczekuję zdrowych odpowiedzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jestem dzieckiem mającym 16 lat tylko kończący w tym roku 18.

Z dorosłością jest trochę jak ze sławą. Jeśli musisz ludziom oznajmiać, że jesteś sławny, to raczej nie jesteś.

 

Macie jakieś propozycje, gdzie tanio kupie serwer dedykowany i dobry?

Ping w tej grze jest istotny?

 

Druga rzecz, to czy dało by się taki serwer na VPS postawić?

Tak.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ping? w tibii chyba nie. Chodzi tylko o to, żeby nie było lagów (ścin)

 

Co do wieku, bo jak większość tibiarze to dzieci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O taniego dedyka teraz ciężko, bo OVH zawiesiło sprzedaż, a pozostali dostawcy są znacznie drożsi. Jaki masz budżet? Zobacz wątek o tanich dedykach.

Jeśli chcesz spróbować z VPS-em i linuksem, to zarejestruj się w Digital Ocean REFLINK. Tutaj masz kod na $10: DIVEIN10. One są rozliczane godzinowo, więc możesz na kilka dni wziąć nawet dość duży serwer za darmo (w tych dziesięciu dolarach). Skonfiguruj i zobacz. Wybierz serwer w Amsterdamie. Nie ma lepszej metody niż empiryczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem dane karty kredytowej, dodało 10 dolarów. Ale w Payment metods pisze "Looks like you are having an issue adding a credit card. We recommend opening a support ticket to help us resolve this issue with you."


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory, nie dopisałem wiadomości. Chodzi o to, że co ja mam im napisać ? Bo sam nie wiem, mam pierwszy raz styczność z Angielską stroną dotyczącą VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozwala stworzyć dropleta, to najpierw przetestuj. Potem będziesz się martwił, jak już zdecydujesz czy w ogóle się sprawdza.

 

Jeśli nie pozwala, to dowiedz się, czemu. "Hey, I added a credit card but there's an issue with it. What's the issue?"

 

Obstawiam, ze cudzej karty użyłeś i się dane nie zgadzają. Na przyszłość, otwórz konto w mbanku i weź od nich kartę. To debetówka, więc nieidealna, ale nie stawiają wielkich wymagań i wystarczy. Podaj mój numer 0236606821 jako osobę polecającą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×