Skocz do zawartości
M@X

Przekazanie Domeny

Polecane posty

na jakich zasadach odbywa sie przekazanie domeny ?

przeciez jak ktos ma zarejestrowaną domene to lezy ona na jego profilu, więc w momencie gdy odkupuje od niego domene w jaki sposób ona trafia do mojego profilu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na jakich zasadach odbywa sie przekazanie domeny ?

przeciez jak ktos ma zarejestrowaną domene to lezy ona na jego profilu, więc w momencie gdy odkupuje od niego domene w jaki sposób ona trafia do mojego profilu ?

 

Witam

W większości firm wystarczy wypełnić odpowiedni formularz o tzw cesję. Muszą się w nim znaleźć dane obydwu właścicieli (nowego i starego ) oraz podpisy, pieczątki.

 

W różnych firmach mogą być trochę inne procedury więc najlepiej się skontaktować z firmą obsługującą domenę :)

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jego profilu, ...w jaki sposób ona trafia do mojego profilu ?

 

Chyba chodzi autorowi postu o to jak to wyglada technicznie, jak może nią zarządzać.

Więc powinieneś znać kod authinfo do domeny i przetransferować jądo swojego profilu - panelu do dowolnego rejestratora za pomocą tego kodu i tam możesz zmienić sobie dnsy itp

 

lub

 

napisać email z adresu podanego we whois domeny do firmy ktora aktualnie obsluguje domenę i poprosić o przeniesienie/przewieszenie z panelu X do Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie ma to rozwiązane GoDaddy.com

 

Na koncie o loginie X posiadam domenę foobar.com. W panelu wybieram sobie opcję "Change Account" i w formularz podaję po prostu nowe dane osoby rejestrującej. W jednym z pól podaję adres email nowego właściciela, na który jest wysyłana wiadomość z numerem transakcji i kodem potwierdzającym.

 

Osoba, która odbierze dany email loguje się wtedy na swoje konto Y w GoDaddy (a jeśli takowego jeszcze nie posiada, to po prostu zakłada nowe) i w odpowiednim polu wpisuje owy numer transakcji i kod potwierdzający. Po drodze chyba jeszcze krótkie potwierdzenie ze strony osoby pozbywającej się domeny i gotowe - domena jest przeniesiona z profilu X do profilu Y. Tam można sobie ew. zaktualizować pozostałe dane zarządcy domeny itp.

 

Wszystko automatycznie, bez zbędnych formalności, do załatwienia w 5 minut. Można za jednym zamachem przenieść też i kilka różnych domen. I oczywiście bez dodatkowych opłat za transfer czy przedłużenie domeny (bo de facto takowe nie miały miejsca).

 

Sprawdzone. Działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam podobne pytanie, więc się podepnę pod ten temat.

 

Sprzedałem dzisiaj domenę poprzez Sedo. Kupił ją obcokrajowiec. Co więc muszę zrobić, aby domena stała się jego własnością? Bo otrzymanie jego podpisu nie wchodzi w grę z przyczyn oczywistych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekaj na informacje od Sedo aż on zapłaci, w tym czasie postaraj sie o authinfo domeny. Jesli podasz authinfo Sedo, wtedy oni przeleją Ci pieniążki.

 

Oczywiście jesli sprzedałeś przez Sedo a nie poza Sedo :)

ps skąd wiesz, że to nie Polak? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca nie wiem czy to Polak :)

 

Ale mogę przypuszczać, że to jakiś Brytyjczyk, bo kupił domenę snookerstars.com i płacił w funtach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak do końca nie wiem czy to Polak :)

 

Ale mogę przypuszczać, że to jakiś Brytyjczyk, bo kupił domenę snookerstars.com i płacił w funtach :)

 

A jednak nie Korwin Mikke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory, że dwa posty pod sobą, ale inaczej nie mogłem "odświeżyć" tematu.

 

Dostałem maila, że facet wpłacił im pieniądze i taką wiadomość:

In order to ensure the smooth transfer of the domain, we would like to confirm the validity of the admin-c address for the domain snookerstars.com. Please send us a short email that the admin-c email address: info@nazwa.pl is correct.

 

O co tu dokładnie chodzi? Co to jest admin-c address? Czy tu chodzi o adres rejestratora domeny? W moim przypadku jest zarejestrowana w nazwa.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×