Skocz do zawartości
norden

Router TP-Link Wi-Fi TL-WR841N warto?

Polecane posty

Witam, mam zamiar kupić router wifi i znalazłem właśnie ten model TL-WR841N i chciałbym się zapytać czy ktoś posiadał go i mógłby coś o nim powiedzieć jaki zasięg itp.

http://allegro.pl/tp-link-router-wi-fi-tl-wr841n-300mbps-upc-aster-i3598952733.html

a może ten z 1 antenką? http://allegro.pl/tp-link-tl-wr740n-ap-router-dsl-150mbps-gratis-i3598779098.html

Jak i czy da się z niego zrobić AP?

Edytowano przez norden (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Posiadam ten drugi (1 antena), można postawić na nim AP bez problemu (jak zresztą sama nazwa aukcji wskazuje).

Zasięg jest dobry, przy dobrym ułożeniu może nawet wystarczyć dla większego domu jednorodzinnego. Nigdy nie miałem z nim problemów, nie wiesza(ł) się, działa stabilnie. Ostatnio wgrałem do niego custom software, ale nawet na defaultowym miał duże możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym masz transmisje po wifi w N 300Mb/s (realnie ok 150Mb/s), a w drugim 150Mb/s (realnie ok 75Mb/s). Co więcej w pierwszym przypadku niewiele Ci to da, bo porty ethernetowe są 100Mb/s. Więc możesz zaoszczędzić 20 zeta i kupuć zgrzewke browarku.

Na jednym i drugim zrobisz AP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc :)

 

A mam pytanie jeszcze bo mam zwykły router TPlink TD-8840T i chciałbym się zapytać czy dało by się te 2 routery spiąć razem kablem rj45, żeby ten TL-WR740N stał w innym pokoju?

Edytowano przez norden (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się. Tylko pamiętej żeby DHCP mieć włączone na tym, który daje neta. Pozostałe muszą mieć wyłączone DHCP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×