Skocz do zawartości
spindritf

Czy warto kupić domenę nazwisko.pl z polskimi znakami (IDN)?

Polecane posty

Mam domenę mojenazwisko.pl, ale bez polskich znaków (czyli w wersji polskawej), podczas gdy moje nazwisko kilka zawiera. Stąd pytanie, czy warto kupić wersję IDN jako alias?

 

Zawsze, jak muszę maila podać przez telefon czy komuś, kto wypełnia jakiś formularz, zaznaczam "tylko bez polskich znaków". Fajnie byłoby podawać bez tego zastrzeżenia, ale nie wiem, czy to realna potrzeba, czy czysta geekowa próżność. No, i jak już ją kupię, to de facto zobowiązuję się do opłacania, bo jeśli zrezygnuję, to jakiś squatter będzie pocztę przeznaczoną dla mnie czytał.

 

To jak? Warto? Działa to IDN w ogóle? Na moich linuksowych maszynach z unicodem wszędzie, to bez problemu, ale jak z normalnymi użytkownikami? I czy zdobyło jakąkolwiek popularność? Ktoś kupił i aktywnie używa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat używam jako alias dla swojej domeny. Czy potrzeba? To już Ty musisz wiedzieć.

 

Wiem natomiast, że parę razy trafiło się, że ktoś miał problemy z podstawową domeną, bez polskich znaków, a moje nazwisko zawiera dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest Ci potrzebna, a z tego co piszesz to tak, więc nie ma się nad czym zastanawiać tylko brać, tym bardziej że są tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba warto zarejestrować taką domenę na rok i sprawdzić jaki ruch będzie z niej. Oczywiście zakładając, że na głównej domenie działa już jakaś strona. Domeny IDN są tanie, tak jak wspomniał aimp3, dlatego wydatek do zniesienia. Moim zdaniem warto jednak trzymać komplet z IDN-em, bo domeny z nazwiskami są dosyć popularne i czasami trudno znaleźć własne nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×