Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
darekk

Google Adsense - Pytanie

Polecane posty

Witam

na czym polega naliczanie klikniec w google adsense? Dlaczego w statystykach mam tylko podane Wyświetlenia strony, Kliknięcia, CTR strony, eCPM strony (Koszt za tysiąc) i Zarobki a nie ma ile dostaje się za klikniecie??

I o co chodzi w tym, ze placa iles tam dolarow za jedno klikniecie (nawet do 50$)?? Bo nawet jak kliknalem na reklame od slowa mesothelioma (czy jakos tak to bylo, to co jest za prawie 50$) przez wyszukiwarke z adsense to i tak mi nic za to nie naliczaja.

Kase dostaje jedynie za wyswietlenie reklam, a za klikniecia wogole nic nie dochodzi.

Czy pod koniec miesiaca cos doliczaja za klikniecia? Czy zabieraja jesli sie np. samemu kliknelo w swoj baner?

 

Sorry ze tyle pytan ale nigdzie nie moge znalezc na nie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę temat.

 

W Google AdSense zarabiasz tylko i wyłącznie za kliknięcia, zazwyczaj dla polskich stron, w zależności od tematyki jest to od 1 do 20 centów. Statystyki klinięć (co za tym idzie zarobków) odświeżane są co kilka godzin więc na zaliczenie klika trzeba chwile poczekać. Dodam, że klikanie we własne reklamy jest zabronione i grozi zablokowaniem konta oraz utratą wszystkich zgromadzonych środków. Po więcej informacji zapraszam na http://forum.optymalizacja.com , znajdziesz tam wiele informacji na temat programu AdSense

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam również, żeby uważać z klikaniem samemu w reklamy. Może AdSense zaakceptuje kliknięcia, ale gdy zamówisz czek - AdSense dokładnie sprawdza kliknięcia i dopiero wtedy może Ci zablokować konto co wiąże się z anulowaniem czeku. Lepiej nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

miejmy nadzieje, ze szybko ci skasuja konto i nauczysz sie porządku i uczciwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego szajsu. Banuja za byle co.

Polecam te lekture Link

 

Miałem u nich konto zarobiłem koło 300$ a oni dali mi bana jak chciałem wypłącić kase. A Mam bardzo dużą licze odwiedzin zarobił bym z 4-5x tyle normalnie.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałem u nich konto zarobiłem koło 300$ a oni dali mi bana jak chciałem wypłącić kase.

Zarabiam miesięcznie kilka razy więcej i jakoś mi nie banują konta... widocznie robiłeś coś, co było niezgodne z regulaminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zarabiam miesięcznie kilka razy więcej i jakoś mi nie banują konta... widocznie robiłeś coś, co było niezgodne z regulaminem

 

Nie bardzo robiłem coś niezgodnie z regulaminem.

 

PS. Link który podałem dotyczy mojej strony gdyż razem z alienem pracujemy.

PS2. Otrzymałeś od nich już pieniądze ??

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze to i ja otrzymałem.

 

Ty nic nie robiłeś.. a może Userzy odwiedzący Twoją stronę klikali sobie po 20 razy :)

 

A to już pisałem - Google AdSense sprawdza autentyczność kliknięć dopiero po zamówieniu wypłaty!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. Link który podałem dotyczy mojej strony gdyż razem z alienem pracujemy.
Mówisz o tym linku do di.com.pl ?
PS2. Otrzymałeś od nich już pieniądze ??

Tak, kilka tysięcy dolarów i nigdy żadnych problemów nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to macie szczęście.

Zaciągałęm informacje o goodle od wielu ludzi. jak na razie 10/10 nie otrzymało kasy od google. Potrafią tylko coś takiego odpisać

 

Witamy!

Rozumiemy, że chciałbyś otrzymać szczegółowe informacje dotyczące nieprawidłowych kliknięć, jakie odnotowaliśmy na Twoim koncie. Ze względu na właściwości naszego systemu monitorującego, nie możemy ujawnić jednak żadnych szczegółów dotyczących tych kliknięć.

Google traktuje kwestię nieprawidłowych kliknięć bardzo poważnie. Przez wyłączenie Twojego konta czujemy, że podjęliśmy właściwe środki, aby chronić interesy naszych reklamodawców oraz zapewnić, że nieprawidłowe kliknięcia więcej nie pojawią się na Twojej stronie.

Prosimy mieć na uwadze, iż wydawcy, których konto już raz zostało zamknięte za generowanie nieprawidłowych kliknięć nie mogą uczestniczyć w programie AdSense. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Z poważaniem,

Zespół Google AdSense

 

A i jeszcze jeden ciekawy link o Google. Klik :)

 

Jak dla mnie lepiej nie korzystać z ich usług niby płacą dużo. Ale kiedy dochodzi do płatności to nie płacą wcale :/

 

PS. Co do tego, że ktoś klikał mi w banery to nie moja wina chyba :) Google powinno mi udowodnić, że w ogóle nielegalne kliknięcia miały miejsce. Tak "duża firma" powinna mieć lepsze zabezpieczenia.

Mój wniosek jest taki, że Google jest jednym wielkim .....

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak oszukiwales to twoj problem. Ja dostalem od nich cos kolo 250 $(dwa czeki). Nie pamietam dokladnie ile bo czesc poszla na oplaty. Tak wiec wyplacaja na 100%. Teraz znowu zblizam sie do granicy 100 $ wiec mozliwe, ze juz wkrotce dojdzie trzeci czek.

 

Podsumowujac. Wszystko sprawnie i tak jak obiecali. Jest tylko jedna kwestja do ktorej mozna sie przyczepic. Mianowicie nie chca podac na jakiej zasadzie obliczaja koszt jednego klikniecia i od czego on jest dokladnie zalezny. Ogolnie wogole nie odpowiadaja na pytania dotyczace szczegolow systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że taka wielka firma jak Google (hmm ona jest zaraz po Microsoft'ie) pozwoliła by sobie na takie coś? Eh..

 

Znam ludzi, którzy na prawdę sporo zarabiają na Google - ja otrzymuje "skromne" czeki i nigdy nie było nieprawidłowości.

 

PS. Co do tego, że ktoś klikał mi w banery to nie moja wina chyba Google powinno mi udowodnić, że w ogóle nielegalne kliknięcia miały miejsce. Tak "duża firma" powinna mieć lepsze zabezpieczenia. Mój wniosek jest taki, że Google jest jednym wielkim .....

Skąd ma być wiadomo czyja to wina? Jak w AdKontekts (czy to chyba się tak nazywa :) ) ktoś zacznie Ci klikać to też Ci zablokują.

Google wie co robi i za "byle co" nie blokuje kont.

Może do końca nie przeczytałeś zasad i reguł ;)

Wiesz ile botów krąży po necie próbując klikać w reklamy? Wystarczy się zabezpieczyć albo podpytać Google ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
A to już pisałem - Google AdSense sprawdza autentyczność kliknięć dopiero po zamówieniu wypłaty!.

bzdura na kółkach. poza tym po jakim zamówieniu? wszystko dzieje sie automatycznie jak nie wstrzymasz sobie platnosci.

 

Zaciągałęm informacje o goodle od wielu ludzi. jak na razie 10/10 nie otrzymało kasy od google.

ty, gdzie ty masz tych kolegów? bo ci ktorych ja znam dostaja wielotysieczne czeki co miesiac i nie narzekają. sam jestem w adsense juz poltora roku i dostalem gdzies z 12 czekow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

1. na siebie bo od konto dawna a zmiany sporo trwają.

 

2. jak wszyscy: faktura dla google jako podkladka do swojej dokumentacji (no bo przeciez im nie wysylasz jak to jedna osoba chciala uskutecznic na Pio ;)) kiedys jeszcze trzeba bylo po kursie z danego dnia a teraz jak sa przelewki to już nie nasze zmartiwnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzdura na kółkach. poza tym po jakim zamówieniu? wszystko dzieje sie automatycznie jak nie wstrzymasz sobie platnosci.

Jak czytałem jeszcze po angielsku regulamin Google to tam było o zamowieniach czeka - tzn. było dokładnie napisane, że "czek jest zamawiany co miesiąc gdy kwota na koncie przekroczy 100$, chyba, że płatności zostały wstrzymane" więc skąd piszę, że "zamówiono czek" ;) Chodzi o to, że gdy dochodzi do Google, że należy Tobie wysłac czek wtedy sprawdzają autentyczność kliknięć.

 

Przeczytajcie DI.com.pl - ostatni news - żal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

no to cos ci sie pokićkało lub wyciagasz daleko idace wnioski z tego co czytasz bo analiza click-fraud trwa non-stop a nie w momencie generowania płatności.

 

a DI szkoda jak każdego innego UCZIWEGO wydawcy. szczerze im wspolczuje bo to co mozna wyciagnąc z AdKontekstu to niestety ochłapy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×