Skocz do zawartości
szefunio

Czy tak się da połączyć?

Polecane posty

Witam.

 

Mam PC i laptopa (nie chwaląc się ).

 

Kombinuje od 2 dni i mając już dosyć, proszę o pomoc w konfiguracji.

 

Posiadam router UPC Cisco z wi-fi.

 

PC łączy się kablem z routerem.

 

Laptop łączy się wi-fi z routerem.

 

Oba urządzenia maja dostęp do internetu.

 

Teraz chciałbym spiąć te dwa urządzenia razem ze soba, ale aby oba miały również stały dostęp do internetu.

 

Laptop ma 2 karty wi-fi (jedną łączy sie z routerem).

 

PC ma 2 karty sieciowe (jedna łączy się z routerem) oraz mogę wpiąć albo dongla wi-fi albo access point Asusa pci.

 

Zależy mi na szybkiej transmisji między komputerami oraz stałego ich połączenia z siecią internetową.

 

/edit

 

Oba komputery działają pod windą. Lapek vista, PC-win7.

Edytowano przez szefunio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Łączysz sobie PC z Lapkiem po kablu i PC z UPC też po kablu i robisz sobie połączenie mostkowane (dwie karty sieciowe) na PC.

 

Tylko że chyba w tym wypadku musisz odłączyć się od wifi (lub ustawić jako połączenie domyślne na ethernet)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale chyba mało dokładnie wczytałeś sie w mojego posta.

 

Lapek nie ma karty sieciowej, tylko wewnetrzną wi-fi, która łacze sie z routerem i drugą, którą chce wykorzystać do połaczenia z PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie ma portu Ethernet? Aż z ciekawości spytam... Co to za lapek?

 

Jeżeli masz kartę wifi pasującą do PC (np. po PCI lub USB) to wpinasz ją, instalujesz stery, robisz z niej AP + bridge (mostkujesz wifi z ethernet) i łączysz się z nią z lapka do tej sieci.

 

 

Ale i tak to bez sensu bo wydajność będzie identyczna co przez router. Przy domowych środowiskach nie ma takiego obciążenia routera jak w dużych firmach więc wyciskasz i tak 100% z niego a łączac się PC <-> Laptop uzyskasz identyczny wynik tylko posiedzisz nad tym dłużej :)

 

 

 

Edit: Zobacz czy dysk nie jest tutaj najsłabszym ogniwem (jego wydajność). Bo jeżeli masz powiedzmy łącze 100/100 na jednym i drugim urządzeniu a dysk obsłuży powiedzmy 10/10 to nie ważne jaką dasz przepustowość to dane będą ci się zgrywały z prędkością 10/10 :) [mbps]

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No już prawie.

 

Ja nie chce mostkować tego "dodatkowego" połączenia, tylko wykorzystywać je jedynie do przesyłania plików lapek <=> PC bez obciążania połączenia z internetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yyy no ale przesyłając przez sieć przez router nie obciążasz internetu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To jest jak przeniesienie pudełka w domu z jednego pokoju do drugiego. Wychodzisz na dwór i wchodzisz przez okno w drugim pokoju? Nie idziesz przez korytarz do drugiego pokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×