Skocz do zawartości
Westbam

hubiC - nowy twór OVH

Polecane posty

Witam,

Na forum nie znalazłem tematu/dyskusji o nowym tworze OVH: hubiC

https://hubic.com/en/

 

Opis:

hubiC: Twoja przestrzeń dyskowa online w chmurze
Przypominasz sobie sytuację, w której potrzebowałeś przenieść dane pomiędzy dwoma komputerami? Zamiast dedykowanej i bezpiecznej przestrzeni dyskowej, kopiowałeś je na klucz USB lub przenośny dysk twardy?

Usługa hubiC to osobne konto o rozmiarze 25 GB, dedykowane do przechowywania twoich plików: zdjęć, filmów, muzyki, prezentacji, itd. Konto hubiC obsługuje każdy rodzaj pliku bez limitu wielkości! Przesyłaj zdjęcia i filmy wykonane za pomocą Androida bezpośrednio na swoje konto hubiC. Zsynchronizuj wszystkie swoje urządzenia i korzystaj ze swoich plików z dowolnego miejsca. Udostępniaj zawartość konta z innymi: przez e-mail, na facebooku i twitterze.

Funkcje:
Prywatna przestrzeń dyskowa online: 25 GB za darmo
Przechowywanie plików bez limitu rozmiaru pliku!
Dostęp do plików z każdego urządzenia: telefony, tablety, laptopy... z każdego miejsca (dostępny na ANDROIDA!)
Udostępnianie i kontrola dostępu do plików
Szybki transfer przesyłanych zdjęć i filmów

 

Dostępne również większe przestrzenie: https://hubic.com/en/offers/

 

Ovh wyprzedza Google oferując większy dysk online? :)

 

Edytowano przez TeamPlay.com.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dotychczas używałem adrive.com - 50GB
ale może ten hubic będzie bardziej funkcjonalny


testuje ten hubic
niestety nie udało mi się udostępnić pliku na zewnątrz, jest "link" na ktory nie da sie klikać
Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane. Kliknij <a href='javascript:void(0);' class='hubic-resend-activation-email error-link'>na link</a>aby otrzymać ponownie email aktywacyjny.


i takie kwiatki:

1. klikniecie na hmurke na gorze

Wystąpił błąd połączenia z serwerem.
Server replied : 404 - Not Found

2. przegladanie folderow

500 - Internal Server Error
Wystąpił błąd serwera, programiści zostali poinformowani.

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dotychczas używałem adrive.com - 50GB

ale może ten hubic będzie bardziej funkcjonalny

 

 

testuje ten hubic

niestety nie udało mi się udostępnić pliku na zewnątrz, jest "link" na ktory nie da sie klikać

Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane. Kliknij <a href='javascript:void(0);' class='hubic-resend-activation-email error-link'>na link</a>aby otrzymać ponownie email aktywacyjny.

 

 

i takie kwiatki:

Wystąpił błąd połączenia z serwerem.

Server replied : 404 - Not Found

 

500 - Internal Server Error

Wystąpił błąd serwera, programiści zostali poinformowani.

 

 

U mnie natomiast aktywacja przebiegła pomyślnie bez żadnych problemów. Udostępniłem plik, da się go pobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z direct linkami? Wie ktoś jak podchodzą do sprawy z masową ilością pobrań? Dropbox na ten przykład blokuje tymczasowo plik z zewnątrz jeśli zbyt dużo osób go pobierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ;)

Będzie 25 GB na backup maszynki hehe

 

Dla zainteresowanych łączeniem Hubic'a z linux'em: http://www.benoitvidis.com/2012/05/make-a-dropbox-like-mount-for-hubic-on-linux-2/

 

Możesz i 1 TB kupić :)

 

Jutro przetestuje bo właśnie czegoś takiego potrzebowałem do zdjęć :)

Ma ktoś ip testowe by sprawdzić transfer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taniej kupić kebaba z OVH niż ich najtańsze konto hubicowe. Oczywiście, jeśli dalej będą sprzedawać kebaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko szyfruj dane ;)

 

Nie ufam "chmurom", więc jeśli faktycznie będę wykorzystywać to pod jakieś kopie to wszystko przepuszczone przez GPG ;)

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie, po części jak ktoś kupi KS2G i zrobi jakiś projekt na nim (Niech sobie wybije z głowy) ma darmowy serwer pod backup tej maszyny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilku klientów ma takie rozwiązanie, tzn VPS pod dane + backup na kimsufa - co w tym dziwnego?

Odnośnie hubic:

 

Wystąpił błąd podczas ładowania danych. Kliknij tutaj i spróbuj ponownie.

Server reply : 408 - Request Timeout

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, właśnie to miałem na myśli w poście #2 :D

Marku, mówimy o kopii zapasowej projektów z Kimsufi na darmowego hubiC'a, a nie VPS na Kimsufi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się jakieś nowa rozwiązania hubica na linuxa coś ala dropbox. Nie chodzi mi o mount dysku tylko klienta na linuxa, który po uruchomieniu synchronizuje pliki. Oczywiście przez wersje textową linuxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość sporo korzystałem, muszę powiedzieć że działa bardzo dobrze, chociaż z perspektywy mojego kimsyfa 500Gb bardziej mi się opłaca postawić ownCloud :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jakiś pomysł na szyfrowanie danych z Windowsa, bo encfs z tego co czytałem na szybko to tylko na linuxie stabilnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ma. Są aplikacje na WIndows/OSX/Linux i mobilne - Android/iOS/WindowsPhone 8/Blackberry.

Wczoraj miałem błąd z pobieraniem aplikacji na WIndowsa i dzisiaj występuje on w dalszym ciągu. Aplikacje na androida ściągnąłem bez problemu z Google Play. Prawdopodobnie naprawią to w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×