Skocz do zawartości
Shk

Windows 8 jak Windows 7

Polecane posty

Witam serdecznie,

Panowie jakim sposobem z Windowsa 8 zrobić przynajmniej wizualnie Windows 7?
Głównie chodzi mi o wygląd menu start, całe zarządzanie systemem.

Macie jakieś sprawdzone metody? Od razu informuję - reinstalacja na 7 nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz i instalujesz Start8 i masz start z windowsa 7.

Nie wiem jak jest teraz. Ale zaraz jak pojawił się win8 to korzystałem z darmowych programów, które sensownie przywracały start i pozwalały na logowanie do pulpitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak wygląda kompatybilność programów w W8 w stosunku do programów które działają w W7 ? Trzeba czasem coś pogrzebać czy wystarczy zainstalować i korzystać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kompatybilność programów w W8 w stosunku do programów które działają w W7 ? Trzeba czasem coś pogrzebać czy wystarczy zainstalować i korzystać ?

 

nic nie trzeba grzebać w 99% przypadków wszystko działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kompatybilność programów w W8 w stosunku do programów które działają w W7 ? Trzeba czasem coś pogrzebać czy wystarczy zainstalować i korzystać ?

Wystarczy instalować. Nawet Microsoft zapewnia, że przy Update z win7 do win8 aplikacje i ustawienia dalej będą działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Kupując uaktualnienie mogę zainstalować na czysto z miejsca 8 czy najpierw 7, potem update do 8 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupując uaktualnienie mogę zainstalować na czysto z miejsca 8 czy najpierw 7, potem update do 8 ?

Na logike biorąc to raczej trzeba mieć co uaktualniać :) Czyli musisz mieć xp, viste albo 7.

 

Tutaj można pobrać jakiegoś agenta, który sprawdzi, czy komputer nadaje się do aktualizacji: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/buy

 

a tutaj FAQ: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/upgrade-to-windows-8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M$ zapowiedział, że 8.1 ma mieć klasyczny Start, ale M$ już nie jedno obiecywał (np. nowoczesną przeglądarkę internetową ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś napisał, że Microsoft obraża jego poziom intelektualny, bo gdy użytkownicy chcieli stare menu start, to dodali taki sam przycisk jak był, ale otwierający metro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M$ nigdzie nie potwierdził że wraca menu start tylko wraca przycisk start co przyśpieszy przechodzenie do metro z pulpitu za pomocą ekranu dotykowego. Klasyczne menu start nie zawita oficjalnie w W8.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(np. nowoczesną przeglądarkę internetową ;) ).

 

IE10 jak najbardziej może się nazywać nowoczesną przeglądarką. Obsługuje dużo więcej nowszych rzeczy niż taki dinozaur chrome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@robson, ja rozumiem, że w tym kraju każdy jest w mniejszym lub większym stopniu kabareciarzem, ale teraz to przesadziłeś. Nie bronię Chrome, sam korzystam z Opery, ale to "dużo więcej nowszych rzeczy" to mnie rozbawiło. Wymień te "dużo więcej nowszych rzeczy", proszę. Tylko nie wymieniaj dziur, bugów i niedoróbek, bo to nie są "nowsze rzeczy", tylko standard w IE od początków istnienia tego potworka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@robson, ja rozumiem, że w tym kraju każdy jest w mniejszym lub większym stopniu kabareciarzem, ale teraz to przesadziłeś. Nie bronię Chrome, sam korzystam z Opery, ale to "dużo więcej nowszych rzeczy" to mnie rozbawiło. Wymień te "dużo więcej nowszych rzeczy", proszę. Tylko nie wymieniaj dziur, bugów i niedoróbek, bo to nie są "nowsze rzeczy", tylko standard w IE od początków istnienia tego potworka.

 

Chociażby pełne wsparcie css3, czego nie ma w chrome.

 

Nie można się z Tobą nie zgodzić że od zawsze jest problem z łatami do tej przeglądarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze czekam na przykład strony WWW, która mi się wyświetli poprawnie pod IE, a niepoprawnie pod innymi przeglądarkami, w tym chrome, o ile można prosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ładnych kilka lat wstecz byłem większym zwolennikiem IE niż arab tego całego ich Mahometa. Sytuacja zmieniła się w momencie gdy zająłem się tematyką webmasterki, hostingu etc. Pisanie w kodzie A a IE mi swoje B. Wrzuciłem za namową kumpla FireFox i okazało się że wszystko wyświetla się OK. Próbowałem jeszcze przez jakiś czas działać aby pod IE też dobrze działało ale szybko temat olałem. Jak userom pod IE nie działa, trudno, nie moja sprawa, mi i innym zwolennikom lisa działa i to jest najważniejsze. Strony non-profit więc nie trzeba było wtedy aż tak dbać o użytkowników. Potem coraz więcej ludzi rezygnowało z IE 6 SP1 na rzecz FF i w końcu ów FF zmienił IE na stanowisku lidera. Do IE próbowałem wrócić jak wyszła wersja 7 czy 8 ale okazało się że muliło gorzej niż ówczesna wersja FF i dałem sobie z tym spokój już na stałe.

 

Z IE jest tak że jak wyświetla jakąś stronę dobrze to wszystkie inne przeglądarki mają problem. Jak wyświetla źle to znaczy że cała reszta na bank wyświetla poprawnie. Kłamliwe badziewie ten IE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Opera stoi obok i myśli sobie "What the f.ck do you all know about being a modern web browsers" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Opera stoi obok i myśli sobie "What the f.ck do you all know about being a modern web browsers" ;)

Nie to było sednem tego obrazka... Ale masz:

 

browsers.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Opera stoi obok i myśli sobie "What the f.ck do you all know about being a modern web browsers" ;)

 

A inne odpowiadają "Surely more than you" :) A IE na to "fast internet!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×