Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
GrYFF

Debian 7.1 brak połączenia sieciowego

Polecane posty

Witam cała instalacja systemu przebiegła pomyślnie wszystko ładnie pięknie działa, internet wszystko fajnie lecz po resecie komputera internetu nie ma "brak połączenia sieciowego" nie rozumie wszystko działało po instalacji a teraz tak jak by nie było w ogóle karty sieciowej albo po prostu kabel lan był odłączony.. Jakieś pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
root@zgrywus:/home/zgrywus# lspci

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 82865G/PE/P DRAM Controller/Host-Hub Interface (rev 02)

00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation 82865G/PE/P AGP Bridge (rev 02)

00:06.0 System peripheral: Intel Corporation 82865G/PE/P Processor to I/O Memory Interface (rev 02)

00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) USB UHCI Controller #1 (rev 02)

00:1d.1 USB controller: Intel Corporation 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) USB UHCI Controller #2 (rev 02)

00:1d.2 USB controller: Intel Corporation 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) USB UHCI Controller #3 (rev 02)

00:1d.3 USB controller: Intel Corporation 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) USB UHCI Controller #4 (rev 02)

00:1d.7 USB controller: Intel Corporation 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) USB2 EHCI Controller (rev 02)

00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 PCI Bridge (rev c2)

00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) LPC Interface Bridge (rev 02)

00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) IDE Controller (rev 02)

00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) SMBus Controller (rev 02)

00:1f.5 Multimedia audio controller: Intel Corporation 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) AC'97 Audio Controller (rev 02)

01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI R250 If [Radeon 9000] (rev 01)

01:00.1 Display controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI RV250 [Radeon 9000] (Secondary) (rev 01)



root@zgrywus:/home/zgrywus# ifconfig

lo Link encap:Local Loopback

inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0

inet6 addr: ::1/128 Scope:Host

UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1

RX packets:8 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0

TX packets:8 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0

collisions:0 txqueuelen:0

RX bytes:480 (480.0 B) TX bytes:480 (480.0 B)



Wczoraj instalowałem dwa razy system bo myślałem, że to wadliwa instalka, jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zerknij czy masz narzędzie mii-tool zainstalowane i podaj wynik to może dużo odpowiedzieć.

Pokaż też co masz w pliku: /etc/network/interfaces

W obydwu przypadkach internet najpierw działał po instalacji, a po restarcie przestawał?

Może po prostu masz interfejs nie podniesiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie w obu przypadkach internet działał zaraz po instalacji, wczoraj zainstalowałem system i tak komputer był włączony do teraz, musiałem go zresetować i po tej czynności nie mam wgl dostępu do internetu..

 

 

root@zgrywus:/home/zgrywus# mii-tool
no MII interfaces found
@
www.ionic.pl
może Pan troszeczkę jaśniej?
W załączniku jest zrzut ekranu

post-12597-0-50054200-1379676833_thumb.png

Edytowano przez GrYFF (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@GrYFF

 

lspci nie pokazuje Tobie w ogóle urządzenia (tak jakby go nie było), nawet jeśli nie posiadałbyś odpowiednich modułów to urządzenie byłoby wyświetlone, tylko przełącznik -k nie pokazałby np "Kernel driver in use: e1000". Tak więc propozycję mam taką, jeżeli masz taką możliwość to wyciągnij sieciówkę, przeczyść styki i wsadź ją na nowo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąć nie mogę ponieważ jest to karta sieciowa wbudowana w płycie głównej "zintegrowana", jeżeli wystarczyło by przeczyścić to przecież internet w ogólnie nie powinien działać.. Ale jakoś zaraz po instalacji wszystko fajnie śmiga :/ Tak jak by sterowniki się usunęły po resecie? ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja karta nie jest w ogóle wykrywana, tzn nie jest widziana. To nie jest Windows, gdzie nieobsługiwane urządzenie nie jest widzialne. W przypadku Linux'a jest tak, że urządzenie jest widzialne, jeśli jednak kernel nie posiada odpowiedniego modułu do załadowania urządzenia to nie jest one uruchamiane. Czyli mówiąc w dużym skrócie, mogło coś trafić Twoją sieciówkę. Możesz też np sprawdzić czy podczas uruchamiania, po bios splash czy będziesz mógł uruchomić sieciówkę w trybie wyszukiwania serwera sieciowego (PXE) - jeśli zacznie szukać ok, wiadomo nic nie znajdzie ale chodzi o fakt uruchomienia się procesu ;) Albo jeszcze inaczej, znacznie łatwiej jeżeli masz taką możliwość, odpal Windows'a i sprawdź wykrywalność.

Edytowano przez Czakoszek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed linuxem miałem zainstalowanego windowsa i wszystko poprawnie działało:/.. mnie nadal zastanawia sam fakt, że bez resetowania komputera internet zapewne by cały czas działał.


A jeszcze dodam, że po wyłączeniu "sieć" i włączeniu dostaje taki komunikat :

 

43810266984878756436.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie lspci powinno wyświetlić kartę nawet jak nie ma sterownika.

Problem jest strasznie dziwny, spróbuj uruchomić komputer z jakiegoś live cd i sprawdzić czy masz sieć, ewentualnie tam też wykonać polecenie lspci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Teraz odpaliłem system wersji komendowej ( nie wiem jak się to profesjonalnie nazywa ) no i internet działa, normalnie pobrałem plik aczkolwiek przez ssh na przykład nie mogę się połączyć..

 

@ serwer wszystko działa ale tylko na opcji systemu bez grafiki

Edytowano przez GrYFF (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

a spróbuj może

 

ifup eth0

 

i zobacz co ci wypluje. Możesz jeszcze sprawdzić /etc/udev/rules.d 70-net_coś_tam i czy masz tam dodane karty sieciowe / karte sieciową. Możesz też zakomentować i uruchom ponownie i zobacz czy ci doda tam z automatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm nie mam pojęcia dlaczego nie działało po włączeniu systemu bez grafiki i przejściu na system z grafiką wszystko już działa. Dziękuje za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×