Skocz do zawartości
kresrek

Dedyk 24 GB Kimsufi - Minecraft + TeamSpeak 3

Polecane posty

Witam, tworzę serwer minecraft na ofecie 24 GB RAM z kimsufi - OVH...

Chcę zrobić serwer mc i ts3 na tym serwerze. I czy bd. mi to ładnie działać.

22 GB RAM na Serwer MC - 220 slot po przeliczeniu 100 mb ram na 1 slot (więszkszość hostingów minecraft naje 64 mb ram i duże ceny więc 100 mb ram to według mnie dużo ale nie wiem jak z prockiem)

I serwer TeamSpeak 3. 30 slot

Czy to będzie ładnie chodziło pod względem lagów, bo nie wiem jak TS3 obciąża serwery i WGL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się jeszcze bawiłem w MC (2011 r.), Bukkit zjadał średnio 58 MB pamięci na gracza.

Na Twoim miejscu, 4GB pamięci przeznaczyłbym na ramdysk i trzymał tam mapę świata, która byłaby co 10-15 minut kopiowana na HDD.
Nie przejmuj się wymaganiami sprzętowymi TS'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się jeszcze bawiłem w MC (2011 r.), Bukkit zjadał średnio 58 MB pamięci na gracza.

 

Na Twoim miejscu, 4GB pamięci przeznaczyłbym na ramdysk i trzymał tam mapę świata, która byłaby co 10-15 minut kopiowana na HDD.

Nie przejmuj się wymaganiami sprzętowymi TS'a.

 

Czyli moge spokoje dać 22 gb ram na 220 slot i 30 slot TS3? ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i stawiaj zawsze wszystko w OVH bo to jest najlepsze miejsce na świecie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kimsufi to jest ovh tylko na gorszym i tańszym sprzędzie dlatego tam biore.... Bo nigdzie tak tanio za 24 gb ram nie znajde.

 

Czyli że wszystko dobrze przemyślałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i przemyślałeś ale zobaczymy za klika miesięcy jak to będzie wyglądać bo nic tak nie uczy jak praktyka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowiednio to z ramdyskiem przygotujesz i znasz się na rzeczy to będzie chodziło. W przeciwnym wypadku się mocno zdziwisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i stawiaj zawsze wszystko w OVH bo to jest najlepsze miejsce na świecie.......

 

Dokladnie to taka jadłodalnia z 64r w minimalnie lepszej formie. http://www.youtube.com/watch?v=RHkCqkn0VKE

 

 

Jak zrobisz ramdysk, nie napchasz pluginów to cos z tego bedzie, jak napchasz pluginów to głowny watek nie pociagnie reszty, wszak ten procesor, można powiedzieć zabytek, tutaj sie liczy 1 mocny rdzeń.

 

Jesli nie zrobisz ramdysku to 0 komfortu nawet przy 20 graczach ;)

 

Jak by tam bylo wiecej ramu to mozna by zrobic np. serwery z grami, parkoury itp. kilka mniejszych serwerów polaczonych bungee i odpalonych spigotem w ram'ie ;p w tedy przydało by sie z 64 ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minecraft jest bardzo zasobny mi przy 300 graczach online idzie 30GB RAM CPU 100/100 przy Xeon E3 1240v2 do tego łączą na UP 40Mb/s lagów jeszcze nie ma, ale czasami ciśnie serwer i przestaje odpowiadać na 10-20 sekund zwykle jak zaczyna wchodzić na SWAP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×