Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Igorek

Konto bankowe w angli

Polecane posty

Jakie założyć konto bankowe w Anglii by były jak najniższe koszty prowadzenia oraz by była karta.

 

Drugie pytanie jaką wybrać sieć by rozmowy były jak najtańsze te wewnątrz kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@Igorek a musi być musowo w Anglii? Bo teraz praktycznie każdy bank ma obsługę za granicą.

 

 

Za 5zł / mc miałem w Inteligo włączoną usługę "bankomaty bez granic" i w Niemczech bez problemu wyjmowałem sobie w ojro. Przelicznik wg. aktualnego kursu :)

 

 

Myślę że tu bardziej powinieneś zahaczyć o forum angielskie (jakiekolwiek) bo oni są najlepiej obeznani chyba. Tu na forum możesz jeszcze Irka (mzone) spytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Marcina możesz spytać, tego co na wht pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/cool story on/

Lloyds też nie polecam. Potrafią za granicą zablokować karty bez zapowiedzi. Jak pierwszy się tak zdarzyło, to zadzwoniłem do nich i odblokowali - potem powiedzieli, że następnym razem jak będe wyjeżdżać gdzieś, aby zgłosić do banku wcześniej.

Ok, kolejny wyjazd - tym razem daleki bo do Japonii, zadzwoniłem do banku i powiedzieli mi, że już nie trzeba zgłaszać, bo mają jakiś nowy system. No dobra... byłem ze znajomymi w pubie już tam na miejscu, trochę popiliśmy, przyszło zapłacić rachunek - karta zablokowana. Dobrze, że mieliśmy Jeny w gotówce chociaż na pokrycie części rachunku. Wstydu trochę się najadłem - na szczęście znajomy miał karte z innego banku, wypłacił na następny dzień pieniądze w bankomacie i poszliśmy zapłacić - ku naszemu zdziwieniu nie chcieli od nas pieniążków.

W każdym razie zadzwoniłem do banku na infolinie, aby mi odblokowali kartę - powiedzieli, że mogą mi odblokować jak się stawie osobiście w placówce gdzie zakładałem konto(!)... ciekawe jak...

W każdym razie przez internet zrobiłem przelew na konto kolegi i sobie wypłaciłem jego kartą co potrzebowałem później.

/cool story off/

 

Póki co również polecam Barclays...

 

 



 

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×