Skocz do zawartości
PCziomal

[szukam] Serwer VPS głównie pod serwer TeamSpeak w Polsce

Polecane posty

Witam,

szukam serwera VPS w Polsce głównie pod serwer TeamSpeak 3. Potrzebuję na takim VPS [około] 500 GB transferu, dysk minimum 10-20 GB, RAM minimum 512 MB, oraz procesor minimum 1 GHz. Nie chciałbym przepłacić taki serwerek więc mogę dać coś około 20-50 zł (oczywiście jeśli trafi się jakaś godna uwagi oferta za np 70 zł, to również piszcie).

 

Raczej nie chcę propozycji poniżej wymienionych firm (bo już miałem tam serwery):

exone.pl - ogólne problemy, bywał wysoki packetloss bez powodu i to przez sporą ilość czasu

livenet.pl - tydzień przed wygaśnięciem serwera VPS packetloss zaczął skakać do 20-40% bez powodu\, pisałem do pomocy technicznej i do dziś nie dostałem odpowiedzi (pisałem to pod koniec tamtego roku).

mintshost.pl - mam teraz tam serwer i ogólnie jest sporo problemów, mimo, że kontakt jest dość szybki, to czasami rozmowa schodzi do niskiego poziomu, oprócz tego niska wydajność i było kilka poważniejszych padów. Dlatego też chcę się stąd jak najszybciej wynieść.

bizneshost.pl - nie miałem tam serwera, ale słyszałem, że ponoć już za pojedynczy atak DDoS potrafią usunąć serwer nawet bez możliwości wyciągnięcia plików. Oprócz tego mintshost jedzie/jechał na ich serwerach więc jeśli jakość ma być podobna jak wyżej to ja dziękuję.

 

 

Firma w której rozważam zakup serwera to ViPower.pl - miałem tam serwer w tamtym roku przez miesiąc czy dwa i całkiem fajnie chodził, także proszę o ewentualne opinie na jej temat [najlepiej od osób które aktualnie mają tam serwer/miały go maksymalnie 3-4 miesiące temu].

 

Z góry dziękuję za sugestie,

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie twój serwer atakowany to mogę Ci ich polecić ale jeśli masz ataki i skaczesz po firmach to ich nie polecę :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W vipower i vihost atak wysyci ci cały transfer i okaże się że w połowie miesiąca musisz dokupić transferu który u nich jest baaaardzo drogi.

 

Taka akcja z biznes-hostem była chyba tylko raz na forum więc to nie jest jakaś wielka przypadłość i tradycja tej firmy. Od początku mojej przygody z tą firmą leciały na mnie kilka razy ddosy i jakoś do teraz mój serwer nie został zablokowany, a firm zawsze radziła sobie z wycinaniem niepożądanego ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie blokujemy łącza - w momencie ataku na usługę ruch do adresu przejmuje firewall który filtruje pakiety.

Dodatkowo stosujemy blackholing i mamy kilka procedur w zależności od rodzaju i rozmiaru ataku.

 

Odnośnie plików - nie pamiętam kiedy ostatni raz musieliśmy w taki sposób żegnać się z klientem, jednak oczywiście każdy ma prawo do swoich plików i przypadku stałej blokady nie ma problemu z udostępnieniem plików.

 

Jeżeli jednak ktoś posiada usługę która jest codziennie atakowana to niestety musi szukać czegoś oznaczonego jako DDOS Protection.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy serdecznie,


Zapraszamy do skorzystania z naszych usług:



Infrastruktura serwerowa znajduje się w Data Center ATM S.A., którego jesteśmy oficjalnym partnerem biznesowym . Usługi świadczone są na serwerach marki DELL oraz HP.



Z poważaniem,

Zespół BLUE LEAF Sp. z o.o.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przewidujesz mocnych ataków, to polecam VPS #2. Wszystkie parametry są na wyrost (oprócz dysku, nie wiem jak tam z nim, skoro podałeś "10 - 20GB"). Z tego co wyżej pisał Marek, z mniejszymi atakami nie powinno być problemów, no chyba, że będą się powtarzać cały czas.

 

Jeśli chcesz robić sobie publiczny serwer (no ale po co robić sobie kłopoty?) to może net-speak.pl Filtrują ataki i nie wypędzają klienta od razu, jak tylko coś im na łączach większego przejdzie.

Edytowano przez linoskoczek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×