Skocz do zawartości
outmc

Wybór Maca od apple

Polecane posty

Witajcie !

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem Maca do działań w domu.

Przeglądając oferty znalazłem coś takiego :

 

1) http://tablica.pl/oferta/apple-powermac-g5-2x-2ghz-1-5gb-160gb-dvdrw-ati-9650-ID1WRC1.html#14cc28f63f

 

2) http://tablica.pl/oferta/apple-powerpc-g5-dual-1-8ghz-1gb-80gb-cdrw-geforce-fx-5200-ID2HxXZ.html#14cc28f63f

 

Interesuje mnie zakup do kwoty max 600 zł ( później zapewne rozbuduje sobie ), zastosowania to głównie słuchanie muzyki, czasem zabawa w photoshop, FlashFXP , przeglądanie sieci.

 

 

Możecie mi coś polecić z w/w ofert ?
Proszę o radę i dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jest to nowy sprzęt , owszem ale w domu mam podobny PC i śmiga .

MOgę prosić o radę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Ale wiesz, że kupując to cofasz się o x lat i wcale tego nie zmienisz żadną rozbudową? Nie chodzi mi o to czy to jest nowe - pewnie nie jeden z nas ma jeszcze lapka z WinXP a to dopiero staruszek ;) chodzi mi o fakt PowerPC - nie pamiętam, jaki ostatni OSX na tym będziesz miał 10.4?

 

Jeżeli tylko zdajesz sobie sprawę z tych problemów to proszę bardzo, czemu nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jasne że wiem.nic mocniejszego / nowszego do moich zastosowań nie jest mi potrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz na tym robił jakiejś wyjątkowo skomplikowanej grafiki albo grafiki 3d to lepiej zainwestować w maca mini. Za 600-700 zł możesz już jakiś kupić. Fakt nie rozbudujesz go, ale na nim możesz sobie podnosić bez problemu wersję systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam stare maki miały problem z rozbudową, nie wszystkie podzespoły chciały współpracować ze sobą i z systemem. Miej to na uwadze bo sprzęt który chcesz kupić właśnie pochodzi z tej opoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nrm: OSX Tiger to 2005 rok, a XPek to 2001, tak więc to nie taki staruszek ;). Same Powermaki byłu produkowane jeszcze w połowie 2006 roku.

 

Ale tak czy siak - nic nowego na tym sprzęcie nie będzie działać bo po prostu nowszy soft jest już Intel only, ale nadal pojawiają się nowe Firefoxy (jako TenFourFox) i parę innych rzeczy. Jeśli chcesz zacząć zabawę z Makiem to możesz i od tego, ceny są rzeczywiście atrakcyjne :). Choć osobiście poszukałbym tak jak już ktoś pisał, nowszego Maca Mini na Intelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praca na OSX z Mac Mini (pierwsza wersja) jest pomyłką, a co dopiero na tym muzealnym sprzęcie... ja tylko mogę doradzić - pomyśl o czymś innym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×