Skocz do zawartości
razor

Pomoc w wyborze laptopa

Polecane posty

Temat jakich było już wiele.

Mianowicie mam prośbę do speców od hardware z tego forum, żeby rzucili okiem na tego laptopa:

http://allegro.pl/asus-r700vj-t2120h-i7-2-3ghz-16gb-128gb-ssd-gt635-i3506986867.html

ewentualnie konfiguracja z lepszym procesorem (jeśli warto dopłacać do niego 160zł):
http://allegro.pl/asus-r700vj-t2201h-i7-2-4ghz-16gb-128gb-ssd-gt635m-i3506986931.html

Moje wymagania co do laptopa to:
- matowa matryca 17+
- 16 GB RAM
- dysk SSD (nawet niewielki, na system i apki)

Budżet maksymalny to 3700 zł.


Głownie zależy mi na tym, aby dysk SSD był z prawdziwego zdarzenia, a nie jakaś budżetowa wersja. To samo tyczy się pamięci RAM.

Ogólnie pracowałem na ASUSIE z tej serii w nieco słabszej konfiguracji i był ok.

Sądzicie, że warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu SSD będzie prawdopodobnie Adata. Niby "budżetowe", ale spisują się całkiem przyzwoicie. Co do procka, to raczej wielkiej różnicy w wydajności nie będzie, możesz spokojnie brać tego nieco tańszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu SSD będzie prawdopodobnie Adata. Niby "budżetowe", ale spisują się całkiem przyzwoicie. Co do procka, to raczej wielkiej różnicy w wydajności nie będzie, możesz spokojnie brać tego nieco tańszego.

Czyli jak na razie wszystko po mojej myśli.

 

Bo alternatywy dla tego ausua w cenie ~3500zł raczej nie znalazłem (spełniającej moje oczekiwania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka że pierwszy procesor ma wolniejsze zegary ale za to obsługuje technologię TXT, drugi jest ciut szybszy ale nie obsługuje TXT. Więc analogicznie rzecz biorąc wolniejszy będzie lepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem laptopa i SSD oddzielnie. Laptop oparty o i3-3110m i 6 GB RAM, natomiast dysk to SanDisk Ultra Plus 128 GB.
Jestem bardzo zadowolony z takiego zestawienia. Szczególnie, że praca na akumulatorze wynosi 6-8 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu kupiłem podobnego ASUS'a (R500V) z i7-3610QM/8GB/nVidia Geforce GT 635M i był warty swojej ceny (3000 zł), do tego planuje dokupić SSD na mSATA, ale na razie nie był mi jakoś wyjątkowo potrzebny. Jedyna różnica pomiędzy tym R700VJ, a moim R500V to wielkość matrycy (ja mam 15,6) i ilość RAM'u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki chłopaki za pomoc. Utwierdziliście mnie tylko w moim przekonaniu.

Wiem, że laptop jest wielki i ciężki, a z czasem pracy baterii może być różnie, ale takiego właśnie potrzebuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×