Skocz do zawartości
Veav_

Obrazek- imagettftext

Polecane posty

Witam,mam kod

 

obrazek.php

 
   <?php
   

header("Content-type: image/jpeg");
putenv('GDFONTPATH=' . realpath('.'));

    ob_start();
     
     
    session_start();
     
    ini_set('display_errors',1);
    error_reporting('E_ALL');
     

    
    $image = imagecreatefrompng("images/obrazek.png");
    $colorobr = ImageColorAllocate($image, 0, 0, 0);
    $color = ImageColorAllocate($image, 255,255,255);
    $color2 = ImageColorAllocate($image, 30, 200, 30);
     
// połączenie z mysql
~~~~~tutaj mam laczenie z baza~~~~~~
     
    $nick = $_SESSION['nick'];
    $wynik = mysql_query("SELECT * FROM `obrazek` WHERE `nick`='$nick'");
    while ($dane = mysql_fetch_assoc($wynik)) {
     
    imagettftext($image, 14, 0, 19, 24, $colorobr, "text.ttf", $dane['nick']);
    imagettftext($image, 14, 0, 21, 24, $colorobr, "text.ttf", $dane['nick']);
    imagettftext($image, 14, 0, 20, 23, $colorobr, "text.ttf", $dane['nick']);
    imagettftext($image, 14, 0, 20, 25, $colorobr, "text.ttf", $dane['nick']);
    imagettftext($image, 14, 0, 20, 24, $color, "text.ttf", $dane['nick']);
    

    }
     
    mysql_close();
    
    imagealphablending($image, false);
    imagesavealpha($image, true);
    imagepng($image);
    ImageDestroy($image);
    ?>

No i gdy włączam na stronie ten plik to błąd że obrazek nie może zostać wyświetlony ponieważ zawiera błędy. Co jest źle? Nick trzymam w sesji,bo mam logowanie i chce żeby po zalogowaniu pokazał się owy obrazek z nickiem.

Edytowano przez Veav_ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Skoro wrzucasz do *.png to po co ci:

header("Content-type: image/jpeg");

A jeżeli pokazujesz błędy:

    ini_set('display_errors',1);
    error_reporting('E_ALL');

to one się wyświetlą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany ,mam jeszcze tylko jedno pytanie. Chcę żeby na tym obrazku,który został wygenerowany pojawiał się drugi obrazek,który będzie pobierany z bazy danych tzn, użytkownik x ma w bazie "obrazek" i wartość 40 i chcę żeby wyświetlił się wtedy obrazek o nazwie 40.png ( z ftp ) . I nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×