Skocz do zawartości
filip0905

Przekierowanie poczty gmail na domenę

Polecane posty

Witam na wstępie chciałbym się przywitać bo jestem nowym użytkownikiem .
Większość postów które dotyczył mojego pytania były ''stare''
Posiadam domenę na home do której chciałbym podpiąć pocztę gmail. Czytałem o google apps. Zarejestrowałem się jako firma bo jedynie taka opcja była i otrzymałem 30 dni testu,czy po tym czasie będę musiał płacić za usługę czy będzie jakaś wersja darmowa? Czytałem że takowe są .Pozdrawiam

edit:właśnie znalazłem że google zrezygnowało z darmowej usługi, a jak wygląda sprawa w outlook? Tam jest darmowe?

Edytowano przez filip0905 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Outlook.com to bezpłatna usługa pocztowa, która pozwoli Ci wykorzystać wszystkie możliwości kontaktów. Udostępniaj zdjęcia i filmy bez żadnych problemów, bez wysiłku zarządzaj skrzynką odbiorczą i bądź na bieżąco ze znajomymi, bez względu na to, gdzie są — wszystko z jednego miejsca.

http://www.microsoft.com/pl-pl/outlook-com/

 

Dodatkowo możesz zerknąć na prokonto.pl (sam używam z jednądomeną).

Edytowano przez kovalsky (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info,odnośnie outlook ''Błąd tworzenia konta 450'' ale już pisałem do nich . Odnośnie prokonta jak wygląda sprawa dochodzenia wiadomości i spamu ? Bo zależy mi jedynie na wiadomościach. Kontakty,kalendarze i inne bajery są mi niepotrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemów ze spamem jak i z dochodzeniem poczty nie miałem (nie prowadziłem jakiegoś massmailingu), ale gdzieś na tym forum ktoś pisał, że problemy ze spamem jednak są - będziesz musiał sam przetestować. Prokonto używam od kilku miesiecy, więc może ktoś z większym stażem się wypowie.

Jest jeszcze zoho, ale tam były jakieś dziwne limity, nie wiem jak jest teraz.

Myślę, żę outlook bedzie ok jak już skonfigurujesz.

Edytowano przez kovalsky (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż w takim razie też będę musiał skorzystać z prokonta, technicy z outlooka nie odpisują a wyskakuję kolejny komunikat przy próbie rejestracji ''

Wystąpił tymczasowy problem z usługą. Spróbuj ponownie. Jeżeli ten komunikat będzie się nadal pojawiać, spróbuj ponownie później.''

edit:już wszystko podpięte na prokonta ale gdy próbuję wysłać pocztę na moją domenę wyskakuję
Delivery to the following recipient failed permanently

Edytowano przez filip0905 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panel Home.pl doda tę kropkę za Ciebie.

Dla pewności po kilku minutach od utworzenia rekordu w panelu odpytaj dns./dns2./dns3.home.pl za pomocą DiG.

 

 

 

// po Twojej edycji.

Pamiętaj o tym, że zmiany DNS muszą się rozpropagować po sieci (jeśli wszystko faktycznie masz ustawione prawidłowo), zajmie to określoną ilość czasu w zależności od ustawionego wcześniej TTL dla rekordów.

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy rekord(y) MX dla Twojej domeny kierują na serwery prokonto?

Czy usługa prokonto jest skonfigurowana dla odbioru poczty wysyłanej dla określonego użytkownika @ twojadomena?

Jeśli na oba pytania odpowiedź brzmi 'tak' to poczta powinna dojść.

 

Odnośnie dodatkowych rekordów zabezpieczających przed spamem to chyba Ci chodzi o rekordy SPF, ale to ma znaczenie dla poczty wychodzącej, nie przychodzącej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rekord MX jak i CNAME dodany,konfiguracja poczty już jest,ale gdy wysyłam maila z konta gmail na prokonto otrzymuję zwrotnego maila

 

 


----- Original message -----

DKIM-Signature: v=1; a=rsa-sha256; c=relaxed/relaxed;
d=gmail.com; s=20120113;
h=mime-version:date:message-id:subject:from:to:content-type;...

Edit: Temat do zamknięcia ,wystarczyło zrobić nowy rekord http://support.google.com/a/bin/answer.py?hl=pl&answer=178723&topic=2759192&ctx=topic

Edytowano przez filip0905 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×