Skocz do zawartości
Rolej

Upublicznienie adresu IP z VMware

Polecane posty

Gość Kamikadze

Ale chcesz mu pokazać na zewnątrz tzn nie z twojej sieci? To musisz DMZ i/lub przekierować porty na routerze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Jakiś czas temu instalowałem na swoim PCie wirtualną maszynę (VMware Workstation) i zainstalowałem na niej panel, bo chciałem go pokazać koledze... i zong! Nie mógł wejść. Jak ustawić w VMware, aby IP robione w Virtual Network Editor było dostępne publicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz dodatkowo zmostkować połączenie (w Virtual Boxie jest możliwość zmiany ustawień karty sieciowej na zmostkowany) - wtedy będziesz dostawał IP z tej samej sieci co masz kompa-matkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Jakiś czas temu instalowałem na swoim PCie wirtualną maszynę (VMware Workstation)

 

 

Jeszcze możesz dodatkowo zmostkować połączenie (w Virtual Boxie jest możliwość zmiany ustawień karty sieciowej na zmostkowany)

Co ma jedno do drugiego?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zepnijcie się po hamachi i po krzyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W VMWare Playerze jak i Workstation możesz wybrać taki tryb karty jak 'Bridged'

 

lgq0br.png

 

Po ustawieniu tego trybu VM dostanie adres IP z twojej sieci lokalnej, wtedy już tylko zostaje zrobić przekierowanie portu na twoim routerze.

 

 

@EDIT

 

Nie doczytałem momentu w którym napisałeś o Network Editorze, w takim razie ustaw kartę w tryb NAT, następnie przy typie karty masz NAT Setings i dodajesz w Port Forward odpowiednie porty.

Przykładowo:

n9z7g5.png

 

Następnie robisz takie samo mapowanie portu na routerze, tylko do adresu hosta (matki).

Edytowano przez Rbit (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×