Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
razor

Czy dysk twardy jest nieuszkodzony?

Polecane posty

Robię porządek ze złomem elektronicznym. Wszystko, co się do czegoś nadaje wystawiam na allegro i teraz pytanie, czy ten dysk się do czegoś nadaje? Odpaliłem program HD Tune. Nie mam pojęcia, czy to wystarczy do zweryfikowania tego czy dysk nie jest uszkodzony.

Dostałem takie wyniki:

post-16-0-00407500-1377269796.png

Niby wg programu status OK.

I drugie pytanie, ile takie Seagate Barracuda 7200.10 80GB (Ultra ATA) może być warty? Jakieś 30 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załącz smarta do oferty, dopisz że używany i wystaw na licytację od 10 zł imo.

 

Dysk uszkodzony nie jest, realokowanych sektorów nie ma, ale ma dość spory error rate co wpływa na jego szybkość. Możliwe, że jest uszkodzony, ale w niewielkim stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załącz smarta do oferty, dopisz że używany i wystaw na licytację od 10 zł imo.

 

Dysk uszkodzony nie jest, realokowanych sektorów nie ma, ale ma dość spory error rate co wpływa na jego szybkość. Możliwe, że jest uszkodzony, ale w niewielkim stopniu.

A gdzieś czytałem, że ten pierwszy parametr z HD Tune "Raw Read Error Date" nie jest poprawnie wyświetlany w dyskach Seagate. Że w żadnym stopniu nie jest on miarodajny. Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że prawda, a możliwe też że są to niezbyt ważne errory, mi np. rozjechał się całkowicie dysk ssd, zrobiłem secure erase i działa jak nowy, bez żadnych spadków wydajności czy bad sectorów, a error rate skacze cały czas. Także nie można się tym sugerować, prawda. Ale nie można też twierdzić, że takie coś jest w porządku ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że prawda, a możliwe też że są to niezbyt ważne errory, mi np. rozjechał się całkowicie dysk ssd, zrobiłem secure erase i działa jak nowy, bez żadnych spadków wydajności czy bad sectorów, a error rate skacze cały czas. Także nie można się tym sugerować, prawda. Ale nie można też twierdzić, że takie coś jest w porządku ;).

Ok :) Dzięki za pomoc.

Dysk poleciał na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to do końca kwestia złego wyświetlania. Niektóre parametry zaimplementowane są w specjalny sposób przez producentów i tylko oni wiedzą jak je odczytać. Ew. po prostu nie są wspierane i wyświetlają bzdury ;)

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na elektrodzie pisali właśnie, że dyski Seagate pokazują tam bzdury. Zazwyczaj jakieś ogromne liczby z kosmosu, co by się zgadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×