Skocz do zawartości
Shk

Archiwizowanie ogłoszeń

Polecane posty

Witam serdecznie,

nie wiem jak rozwiązać daną sytuację, powiedzcie mi co o tym myślicie.

Prowadząc serwis ogłoszeniowy, myślicie że warto prowadzić 'archiwum'?
Czy wygasłe ogłoszenia od razu całkowicie usuwać/przenosić w strefę dostępną

tylko dla administratora? Zostawić jakiś czas widoczne, później usuwać? (podobnie do allegro.pl)

Pozdrawiam

i z góry dziękuję za dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, zależy od pozostałej funkcjonalności serwisu, na allegro archiwum jest utrzymywane ponieważ zawierane są tam transakcje.

Jeżeli prowadzisz serwis ogłoszeniowy, typu, że osoby tylko dodają ogłoszenie, a transakcje są przeprowadzane jedynie przez kontakt, prawdopodobnie nie będzie Ci potrzebne archiwum.

Na pewno archiwum się przydaje przy platformie transakcyjnej.

Gdy prowadzi serwis, w którym bezpośrednio na stronie użytkownicy podają dane i są one widoczne, bardzo dobrym zwyczajem byłoby nie prowadzenie archiwum, albo ukrycie archiwum tylko dla ogłoszeniodawcy i administratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytania.

 

W każdym ogłoszeniu użytkownik podaje swój adres e-mail i numer telefonu - są to dane widoczne publicznie.

Ja jako administrator nie uczestniczę w procesie kupna/sprzedaży (jak Allegro.pl) - udostępniam jedynie miejsce

w którym zainteresowani "mogą się spotkać".

 

Pytam, ponieważ tworzę nową wersję mojego portalu ogłoszeniowego. Do tej pory ogłoszenia nieaktualne nadal

były widoczne dla osób posiadających bezpośrednie linki lub poprzez wyszukiwarkę google.

Kilka razy otrzymałem jednak wiadomości od autorów ogłoszeń - z prośbą o ich usunięcie lub usunięcie danych

osobowych, ponieważ otrzymują mnóstwo telefonów z pytaniami, a produkt został już sprzedany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym pisałem, że jeżeli nie są Ci praktycznie potrzebne archiwa, a dane nie są ukryte, to lepiej nie archiwizować. A dla linków, które już nie istnieją wystaw błąd 404 o tym, że dane ogłoszenie jest już nieaktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytania.

 

W każdym ogłoszeniu użytkownik podaje swój adres e-mail i numer telefonu - są to dane widoczne publicznie.

Ja jako administrator nie uczestniczę w procesie kupna/sprzedaży (jak Allegro.pl) - udostępniam jedynie miejsce

w którym zainteresowani "mogą się spotkać".

 

Pytam, ponieważ tworzę nową wersję mojego portalu ogłoszeniowego. Do tej pory ogłoszenia nieaktualne nadal

były widoczne dla osób posiadających bezpośrednie linki lub poprzez wyszukiwarkę google.

Kilka razy otrzymałem jednak wiadomości od autorów ogłoszeń - z prośbą o ich usunięcie lub usunięcie danych

osobowych, ponieważ otrzymują mnóstwo telefonów z pytaniami, a produkt został już sprzedany.

 

Usuwanie ogloszen których skonczyła się data ważności to błąd - akurat allegro ma w tym biznes bo jak ktoś chce by było widoczne to płaci i odnawia ogłoszenie.

 

Praktycznie jednak przydaje sie archiwum - przykładowo mój tata szukając Pasa klinowego znajduje ogłoszenie , dzwoni, ustala co i jak w kupuje, a samą strone/aukcje wrzuca w zakładki.

 

Za rok znowu potrzebny nietypowy pas klinowy - otwieramy wtedy zakładkę i mamy archiwalne ogłoszenie z numerem telefonu i sprawdzonym sprzedawcą.

 

Wiadomo że telefon po pół roku o komórke która juz dawno sprzedana jest denerwujący, ale jest na to prosty sposób który ma tablica.pl - wysyła powiadomienie o odświezeniu aukcji i możesz albo odświeżyć albo wybrać że przedmiot sprzedany - jeśli ktoś wybbierze że sprzedał to wtedy na aukcji jest coś takiego:

 

http://tablica.pl/oferta/prasa-sipma-z-224-stan-bardzo-dobry-ID2sIEt.html

 

Proste i skuteczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marek607, taka opcja jest dobra jedynie gdy sprzedawcą jest firma, bo wtedy prawdopodobieństwo, że będzie miała podobny produkt jest bardzo duże. Ale w tym przypadku bardziej bym proponował rozwiązanie typu bezterminowe ogłoszenie niż archiwum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×