Skocz do zawartości
Rolej

Podkręcanie sprzętu

Polecane posty

Cześć.

 

Chciałbym nieco podkręcić mój sprzęt do gierek, jednak nie wiem do końca czy się da i jak się do tego zabrać. W kompie mam tak:

 

  • Procesor Intel Celeron 346 3.06GHz
  • Płyte główną Gigabyte S41MT-S2P
  • Kartę graficzną nVidia Geforce 7300 GS
  • 4GB pamięci RAM DDR 1333MHz
  • Zasilacz 350W

Pewnie powiecie, że lepiej, abym zainwestował w lepszy sprzęt. Owszem tak zrobie, jednak tego typu inwestycja jest przewidziana dopiero na drugi rok, a chciałbym wycisnąć z mojego sprzętu ostatnie soki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed podkręcaniem czegokolwiek podaj markę i model zasilacza, a nie puste cyferki. Poza tym, choćbyś nie wiem jakie OC tutaj zrobił to Ci da 0,x% wydajności..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed podkręcaniem czegokolwiek podaj markę i model zasilacza, a nie puste cyferki. Poza tym, choćbyś nie wiem jakie OC tutaj zrobił to Ci da 0,x% wydajności..

 

zgadzam się pomijając to że karta ma bardzo słabe chłodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to faktycznie MC FEEL to odpuść i tak nie warto podkręcać takiego sprzętu bo nie zauważysz dużego wzrostu wydajności a tylko go zajeździsz. Zresztą nie wiem jakie duże OC byś zrobił to i tak nie pograsz w nic sensownego na tym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak byś go pod 380 volt podłączył to i tak by nic nie dało ;)

 

A tak poważnie to procek szmelc, grafa syf, zasilacz masakra i nie polecam ci bawić się w OC. Nie dlatego że słaba grafa czy przez to że zasilacz ma tylko 350 wat ale dlatego że on nie wytrzyma OC. To nie jest żaden rasowiec wiec pewnie przy większym obciążeniu po prostu wyzionie ducha.

Masz w miarę płyte i pamięci (o ile jakieś markowe), zainwestuj w jakiegoś używanego quada, grafe jakąś 9800gtx lub odpowienidk 250gts i zasilacz z 500 wat i starczy ci na jakiś czas (rok, góra 2 lata), chociaż na nowych wymagającch grach będziesz musiał spuścić z detali żeby utrzymać 30 klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt niestety ma już swoje lata, nie jest też tak jak wspomnieli koledzy wyżej jakaś szczególnie wysoka półka więc próby OC zamiast zwiększeniem wydajności mogą skończyć się po prostu awarią i przyspieszą tylko potrzebę wymiany komputera. Jeśli już jakaś gra Ci nie działa to niestety nawet podkręcanie jej nie uruchomi a te które działają dostaną tylko parę fpsów wydajności w najlepszym wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co możesz zrobić to zmienić zasilacz, jeśli życie tego sprzętu Ci miłe (Fortron za ~30zł z allegro styknie), hint: czarna lista zasilaczy w google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@juvenito

Z tego co wiem ten feel nie różni się wiele od iboxa, taki sam złom ;) Krążyły plotki, że niby Feel III był dobry, co okazało się kija prawdą - palił wszystko co popadnie tak samo jak poprzednicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×