Skocz do zawartości
filip_b

VPS - niezawodność ważniejsza od wydajności

Polecane posty

Witam, od kilku miesięcy korzystam z VPS (1.5 GHz, 256 MB RAM, 25 GB dysk) płacę bardzo niewielkie pieniądze i dlatego nie mam prawa narzekać na jakość świadczonych usług (10zł/mies), nie chcę wymieniać dostawcy powiem jedynie tyle że coraz częstsze zaniki sieci i inne problemy zmuszają mnie do rozglądania się za droższą ofertą lepszej jakości, nie mogę sobie jednak pozwolić na opłaty wielokrotnie przewyższające aktualne i wiem że ciężko będzie znaleźć ofertę która będzie bardziej stabilna od obecnej jednak może ktoś z was coś takiego widział i mógłby polecić dostawcę.

 

Ze względu na mocno ograniczony budżet za bardziej niezawodną usługę mógłbym obciąć pojemność dysku jak również CPU do 1 GHz (ram chciałbym pozostawić na minimum 256). Tak jak napisałem w tytule, dostępność i niezawodność jest dla mnie znacznie bardziej ważna niż wydajność VPS.

 

Docelowo na serwerze miało by pracować: serwer XMPP/Jabber, serwer TS3 i wymagany do nich MySQL (chociaż baza nie była by konieczna). Przewidywane obciążenie na najbliższe kilka miesięcy to 40-60 na TS3 i do 100 na XMPP.

Edytowano przez filip_b (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 10 zł nie znajdziesz nic stabilniejszego, to nawet się nie kwalifikuje jako cena rurki czy prądu. Prawdopodobnie najlepszą rzeczą, którą możesz zrobić to poczekanie na dostępność kimsyfa 2G z ovh za 15 zł / miesiąc, jako że OVH ma jedną z najbardziej stabilnych infrastruktur, a za podobną stabilność w Polsce się płaci (atman).

 

I nie wiem czy w ogóle jakakolwiek firma Ci coś zaproponuje. Chyba musisz zostać przy sldc ;).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność, nie liczę na to ze dostane coś lepszego za śmieszne 10 zł, zaznaczam jedynie ze nie stać mnie na opłacanie VPS który miałby kosztować kilkukrotnie więcej dodatkowo większości zasobów i tak nie wykorzystam. Powiedzmy z do 40-50 zł mogę się zastanawiać jednak im mniej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najtańszego VPSa: https://www.ionic.net.pl/serwery_vps_oferta.php

Jakość rewelacyjna a cena może i 2x wyższa niż w sldc, ale z pewnością będziesz zadowolony.

Możesz też wziąć najtańszego VPSa w biznes-host.pl

Przy płatnościach za dłuższy okres czasu masz dodatkowe rabaty, możesz też użyć kodów rabatowych z mojej stopki, które dodatkowo obniżą końcową kwotę o 25% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy serdecznie,


Zapraszamy do skorzystania z naszych usług:


Infrastruktura serwerowa znajduje się w Data Center ATM S.A., którego jesteśmy oficjalnym partnerem. Usługi świadczone są na markowych serwerach DELL oraz HP.


Najmniejszy pakiet BasicVPS to koszt 30zł netto/miesiąc.


Z poważaniem,

Zespół BLUE LEAF Sp. z o.o.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×