Skocz do zawartości
Rolej

Wirtualna serwerownia

Polecane posty

Cześć.

 

Dzisiaj przeglądać stronę OVH (tak, cały czas czekam na kimsufi za 15 zeta :D) natrafiłem na ofertę Wirtualna serwerownia.

 

Korzystał ktoś z tego? Wiecie z czym to się je? Jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Ale to działa jak serwerownia - tyle że wirtualna? Miał ktoś z tym już do czynienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przyłączę się do tematu. Testował ktoś w wirtualnej szafie OVH odpalenie własnego VLANu jako QinQ?

Ovh twierdzi, że niby powinno działać, ale ruch może nie przechodzić poprawnie... WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Coś mi się obiło o uszy, że wpinali w karty 1Gb/s sieć by można było rozbić public/private.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś się interesowałem ich vlanami. Powiedzieli mi, że jeśli podłączę serwer z 100Mbit do vlanu, to nie będzie dostępny z zewnątrz, a jeśli podłączę serwer z 1Gbit (gdy jeszcze taka oferta była) do vlanu, to 900Mbit będzie dostępne na świat, a 100 na vlan... więc wiesz, wtf wtfa pogania ;-)

OK, ale mi chodzi o własne vlany w ich vlanie :)

Czyli pewnie tak to by wyglądało, że kazali by na eth0 podnieść drugi interfejs z vlanem i na switchy by cieli dla niego przepustowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze z 4 miesiące temu mogłem to sprawdzić. Klient miał w OVH wirtualną szafe i spięte 3 serwery. No ale już go do siebie zmigrowałem :D

Nie mogę sobie przypomnieć czy to czasem było tak, że na dodatkowych kartach była spięta ta sieć wirtualna po ichnich vlanach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam wirtualną szafę a w niej bodajże 5 serwerów. Jeżeli chciałbyś się czegoś dowiedzieć zapraszam na pw.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×