Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kndr

Dlaczego Ludzie Kupują Serwery W Polsce?

Polecane posty

Od pewnego czasu przyglądam się dyskusjom na temat VPS i dedyków. Powiedzcie mi szczerze, dlaczego tak wiele firm kupuje serwery w polskich datacenter? Koszty utrzymania tak na oko są 10 razy wyższe a moim zdaniem mniejszy ping nie jest tego wart. Być może są jakieś inne bardzo ważne zalety i uwarunkowania? Zamierzam wybrać coś dla siebie (chyba jednak za granicą) ale przyznam, że jestem zdrowo skołowany. Będę wdzięczny za konstruktywne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- bo większość Polaków nie potrafi sklecić zdania po angielsku/niemiecku/francusku ?

- bo do płacenia za granicą trzeba mieć wypukłą kartę kredytową ? ( no chyba że przelew bankowy, ale one są bardzo drogie). Są też wypukłe karty płatnicze ale tylko niektóre banki je dają i też kosztują np. 100zł rocznie. Ogólnie - problem z płatnością

- dla firm - bo z faktur wystawionych w Polsce łatwiej się rozliczać ?

- bo nie ufają zagranicy bo tam smoki zieją ogniem. Po prostu to co swoje jest bardziej znane i stąd mniej się boją.

- bo koszt rozmowy telefonicznej w razie jakichś problemów jest o wiele wyższy ?

- bo niektórzy (w tym obsługa firm zagranicznych) traktują obywateli wschodniej Europy jak klientów gorszej kategorii ?

- bo dla niektórych projektów wartość ping reply jest o wiele ważniejsza niż cena lub szybkość transferu ?

- bo nawet jak ktoś zna język np. angielski, to nie znaczy że jego klienci też go znają, a np. polski dostawca daje polskie oprogramowanie do obsługi kont

 

można by myślę wymienić jeszcze z 10 powodów, po prostu wiele czynników się na to składa

 

swoją drogą, uważam to za normalne, ja tam się cieszę - dzięki temu nasz Polski rynek hostingowy się chociaż trochę rozwija

 

poza tym zobacz sobie serwerydedykowane.pl <- oferta cenowo przebijająca większość zagranicznych. Osobiście jeszcze nie skorzystałem, zaczekam aż ktoś inny się odważy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś jest w tym co piszesz. Sporo "poza technicznych" przyczyn takiego stanu rzeczy.

 

Ja też nie mam nic przeciwko, żeby polski rynek się rozwijał :) Widziałem ofertę serwerydedykowane.pl i też się nad nią zastanawiam. Liczę, że ktoś w międzyczasie przetestuje ich i wyrazi swoją opinię :)

 

A co do polskich hostingów, to czy nie jest przez przypadek tak, że mają lepszą obsługę serwisową porównywalną z tą "full managed" dla zagranicznych serwerowni?

 

W jakich konkretnych przypadkach "ping replay" ma aż tak wielkie znaczenie, żeby decydować się na dużo większe koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

@juice: - bo do płacenia za granicą trzeba mieć wypukłą kartę kredytową ?

 

ja place wirtualna karta z mbanku i nie mialem nigdy problemow, ani z ahosting, ani za dedyki, ani w amazonie :) tak wiec nie jest to spory koszt.

 

za to w zupelnosci sie zgadzam, z edla niektorych zagranica to cos tak odleglego i tajemniczego, ze nie sa w stanie przez to przejsc :/

 

znam osoby mlode, wyksztalcone, z netem, ktore do banku lataja postac w kolejkach aby zaplacic. a na pytanie czemu nie przez internet mozna uslyszec:

 

nooo booo.. to cos tam tego ze nie dziala mi, ze jest komunikat, ze cos tam tego nie tak jest z czyms tam w komputerze...

 

:) jak dla mnie porazka i to mlode osoby :)

 

a do powyzszej listy dodalbym jeszcze wieksze firmy, wieksze serwisy, portale ktore musza miec odpowiednie czasy reakcji na problem, wjazd do serwerowni, admina na miejscu etc etc etc. co niestety kosztuje ich ogrom kasy :/

 

jakby te ceny byla gora 2 razy wyzsze.. eh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tia.. niektórzy polscy młodzi ludzie są troche do tyłu z technika to sie zgadza. A co do serwerydedykowane.pl to zbytnio na razie nei ma czym sie podniecac bo to że firma ulokowana w polsce i że tutaj sie znajduja sie serwery to i tak mu to nic nie daje bo wszystko leci najgorszym polaczen przez graniczne Level3 typu frankfurt itp

 

ping z neostrady wacha sie kolo 80? a TPsa to głowny operator.

 

W sumie ceny sa podobne jak na zachodzie ok. dla polakow wygoda, placa polakom . Pieniadze zostaja w kraju (niby) poniewaz z tego co wiem to taka firma musi za to polaczenie zaplacic zagraniczne tez siano. NIby dostep do sieci maja do atmana do netii ale wszystko idzie przez level3. Moze jest to w trakcie tworzenia? po prostu wiec sie dalej nie czepiam.

 

A klienci TPsa to w koncu 74% klientów. i to polaczenie do nich jest najwazniejsze

 

W serwerydedykowane.pl jest jedyne dobre to ze kolokacja jest w polsce i ze mozna tam wstawic wlasna maszynke za male pieniadze. Ale serwerów gier z tego nie zrobimy na przykład.

 

co mnie troszke dziwini w serwerydedykowane.

np.: mozna wziaść kolokacje z 10mbit łaczem bez ograniczen za 999zl

a za 399zł można wziasc 3000GB transferu miesiecznie.

 

ok pewnie sie dziwicie normalne.. przynajmije biorac to 10mbit nie zuzyje transferu.. Tyle ze jest jeden myk.. biorac 3000GB/m jestesmy podlaczeni do 10mbit łacza nie 100.. a na 10mbit nie wyciagniemy wiecej niz 3100GB/m oczywiscie caly czas musielibysmy miec 10mbit zapchane na maksa.. Dziwne co ?

 

Jak ktos bedzie tam chcial opcje kolokacji to promonuje wziasc limit transferu, bo na na nielimitowanym 10mbit wiecej niz 3000GB nie zrobimy co daje na 1zł za 1 Gigabajt

 

a biorac 3000GB transferu wychodzi 13gr za 1 Gigabajt czyli 1/8 ceny =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od pewnego czasu przyglądam się dyskusjom na temat VPS i dedyków. Powiedzcie mi szczerze, dlaczego tak wiele firm kupuje serwery w polskich datacenter? Koszty utrzymania tak na oko są 10 razy wyższe a moim zdaniem mniejszy ping nie jest tego wart. Być może są jakieś inne bardzo ważne zalety i uwarunkowania? Zamierzam wybrać coś dla siebie (chyba jednak za granicą) ale przyznam, że jestem zdrowo skołowany. Będę wdzięczny za konstruktywne opinie.

 

Porownujac oferte nie bierz jedynie pod uwage ceny, a takze inne aspekty oraz warunki umowne. Jesli prowadzisz jakikolwiek powazniejszy interes, ktory wymaga infrastruktury internetowej, szybko zauwazysz roznice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porownujac oferte nie bierz jedynie pod uwage ceny, a takze inne aspekty oraz warunki umowne. Jesli prowadzisz jakikolwiek powazniejszy interes, ktory wymaga infrastruktury internetowej, szybko zauwazysz roznice.

 

Z twojej wypowiedzi mozna wywnioskowac, ze na zachodzie Europy nie ma dobrych warunkow do prowadzenia profesjonalnego biznesu. Tylko Polska jest krajem oferujaca dobre warunki umowne a przede wszystkim udostepnia infrastrukture na lepszym poziomie od zachodu. A moze tak polskie "serwerownie" zaczna oferowac uslugi na rynku np. niemieckim ? Ciekawe tylko gdzie prawie 10 milionow niemieckich domen jest hostowana. Potencjal dla polskich firm jest duzy, bo przeciez ten zachod jest zacowany a infrastruktura internetowa jest jak w Afryce i wiekszosc niemieckich klientow nie jest z uslug zadowolona :) A jesli chodzi o warunki umowne, czy wiesz ze w Niemczech klient ma prawo do odszkodowania jesli udowodni, ze stracil przez awarie np. klientow !? A infrastruktura !? Istnieja firmy, ktore gwarantuja usuniecie awarie serwera np. wymiana dysku w ciagu 15 minut i to w dniu 01.01.xx o 3:57.

 

Moze podasz adresy, wystarcza nazwy miast, w ktorych znajduja sie polskie Data Center. Jesli jestes ciekawy jak wyglada niemiecka infrastruktura zagladnij na strone http://webhostlist.de/rz/ .

 

A tak na marginesie, na to forum polaczylem sie na laczach 10MBit i to za niespelna 30 Euro miesiecznie :)

 

Tomasz Benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porownujac oferte nie bierz jedynie pod uwage ceny, a takze inne aspekty oraz warunki umowne. Jesli prowadzisz jakikolwiek powazniejszy interes, ktory wymaga infrastruktury internetowej, szybko zauwazysz roznice.

 

Gdybyś był tak uprzejmy i podał jakieś konkretne "poważniejsze interesy" i "inne aspekty oraz warunki umowne". Chciałbym zrozumieć to na przykładzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:)-->

CYTAT(tomasz.b @ 4.04.2006, 23:49) 29787[/snapback]

Z twojej wypowiedzi mozna wywnioskowac, ze na zachodzie Europy nie ma dobrych warunkow do prowadzenia profesjonalnego biznesu.

 

Pozostaje mi jedynie stwierdzic ze wyciagneles ciekawe i interesujace wnioski. Kraje zachodniej europy posiadaja jak najbardziej odpowiednie warunki, takze centra danych, a co wazniejsze swiadomosc kadry zarzadzajacej ze nie tylko cena sie liczy.

 

Poprzez swoja wypowiedz chcialem jedynie zauwazyc, ze polscy uslugodawcy swiadcza uslugi dla zupelnie innej grupy docelowej anizeli osoby naogol wypowiadajace sie na tym forum.

 

Gdybyś był tak uprzejmy i podał jakieś konkretne "poważniejsze interesy" i "inne aspekty oraz warunki umowne". Chciałbym zrozumieć to na przykładzie :)

 

powazniejsze interesy - promocja produktow farmaceutycznych, kampanie lojalnosciowe produktow FMCG, instytucje finansowe, firmy hostingowe z przychodem > 500k zl, kampanie reklamowe na portalach, etc.

 

inne aspekty oraz warunki umowne - uczestnictwo w przetwarzaniu danych osobowych i zgodnosc z ustawa, zaleceniami i rozporzadzeniami, zgodnosc z PN w zakresie przetwarzania informacji, zapewnienie bezpieczenstwa, warunki SLA, logowanie i archiwizacja danych zgodna z dyrektywami EU, etc.

 

Firmy placa za to ze maja pewnosc, ze to co kupuja bedzie tym co jest dla nich odpowiednie, wykonawca posiada odpowiednie mozliwosci techniczne oraz wiedze i zasoby ludzkie w celu poprawnego wykonania uslugi, a interesy firmy beda odpowiednio zabezpieczone.

 

Dla przykladu: 1) w ostatnich tygodniach mocno zostala nadwyrezona marka Zywiec, z powodu ujawnienia kilkudziesieciu tysiecy adresow email z programu lojalnosciowego; 2) pierwsze dni obecnej promocji Gillette na onet.pl skutkowaly prawie niedostepnoscia strony promocyjnej, tym samym wplywajac negatywnie na marke oraz pomniejszenim zwrotu z inwestycji w medium reklamowe oraz kreacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np.: mozna wziaść kolokacje z 10mbit łaczem bez ograniczen za 999zl

a za 399zł można wziasc 3000GB transferu miesiecznie.

 

ok pewnie sie dziwicie normalne.. przynajmije biorac to 10mbit nie zuzyje transferu.. Tyle ze jest jeden myk.. biorac 3000GB/m jestesmy podlaczeni do 10mbit łacza nie 100.. a na 10mbit nie wyciagniemy wiecej niz 3100GB/m oczywiscie caly czas musielibysmy miec 10mbit zapchane na maksa.. Dziwne co ?

 

przy opcji z ilością GB na miesiąc, jak wół poniżej jest opcja wyboru szybkości portu - 10Mbps lub 100Mbps za 49zł/mies.

 

więc nie bardzo wiem o co Ci chodzi.

 

co do ich łącza, to wejdź sobie w temat o nich - przytoczyłem tam cytat z rozmowy z ich pracownikiem. Jeśli mu wierzyć, to o tym że nie mają zbyt wielu łącz wiedzą i planują zdaje się do maja dokupić łącze od polskiego operatora (może od tepsy, a może od kogoś kto ma dobre łącze z tepsą, w każdym razie polskie jakieś)

 

Oczywiście że póki co bym ich nie polecał, bo ping w server4you.de (tam gdzie aktualnie mam serwery) mam 30ms z DSLa tepsianego, a do nich 80msów no i dopiero się rozwijają, ale jest to jedyna tego typu oferta na polskim rynku, mam nadzieję że pójdą za nią inne.

 

jeśli chcemy żeby rynek hostingowy był chociaż trochę podobny do niemieckiego, to proponowałbym im kibicować i trzymać za nich kciuki a nie krytykować że mają słabe łącza. jakieś tam mają, a jeśli obiecali poprawę i podali ramy czasowe to nic jak czekać i mieć nadzieję że im się uda.

 

ja do nich na pewno wstawię serwery (kolokacja) jeśli zrobią to co za powiedzieli, czyli nowy operator oraz w lipcu wprowadzenie możliwości dostępu fizycznego do serwerów.

 

P.S. z tego co widzę, to nie jest oferta dla bardzo wymagających klientów, wymagajcie od nich tylko tego za co płacicie. a za taką cenę macie prawo wymagać niewiele. Ale właśnie takich ofert w Polsce brakuje. Ofert bardzo drogich z teoretycznie wysoką jakością jest mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×