Skocz do zawartości
Marcin77

Gdzie zakolokować tanio sprzęt.

Polecane posty

Witam

Obecnie mam Vps.

Potrzebuję win i Linux

Myślę o serwerze dedykowanym, ale

Również o kolokacji własnego serwera.

Ale oferty kolokacji są droższe niż dedyk, czasem. A to dlatego , że doda istotnym ograniczeniem jest zasilane.

Serwer pobiera ok. 50 % mocy zasilacza, a przy kolokacji czytają dane z tabliczek Chyba, że wykupie ok 24U z własnym licznikiem.

 

Jest coś w ofercie gdzie mogę np. 4U ok. 500w (zasilacz 1000w) wstawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Kolokacja nie jest droższa ze względu na prąd ale na obsługę klienta. Klient musi wejść do swoich serwerów, a to kosztuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inną rzeczą jest to, że na miejsce takiego klienta przy wynajmie znaleźć kogoś jest łatwiej, bo ma się sprzęt - a na wynajem jest większy popyt. Po zakończeniu kolokacji klient sprzęt zabiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ale koszty energii, ja rozumiem trzeba ponosić.Lecz zasilacz nigdy nie pracuje pełna mocą.

Samo trzymanie serwera na 1U to kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Czy są tu na forum koledzy co mają dobrą ofertę,:-)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź chłodzenie, ochronę, łącze itd. i robi się pewna suma. Odezwij się do IONIC, może dadzą ofertę na poziomie.

Edytowano przez Aimer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dolicz VAT, cenę za pasmo. I weź pod uwagę długość umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako ,że działam w informatyce w nieco innej dziedzinie to rozjaśnij mi prosze właśnie cenę za pasmo dedykowane.

Bo jakie łącza będzie mial serwer np. 200Mb kiedy pasmo dedykowane to 1..10...do 20MBIT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haa widzisz a teraz zadaj sobie pytanie jaka jest główna zasada zakładania działalności gospodarczej :). Napisz jakie masz parametry zasilacz procesor dyski albo jeśli to jakiś markowy sprzęt to podaj model oraz ile chcesz łącza ile adresów IP i zaraz pozostali userzy napiszą Ci ile takie przyjemności kosztują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty masz w serwerze ze masz pobor na poziomie 500 W? 4 procki czy karty graficzne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Haa widzisz a teraz zadaj sobie pytanie jaka jest główna zasada zakładania działalności gospodarczej

nierozumiem ?

 

Na serwerze np. 4U z zasialczem 1000W CPU będzie pracował na poziomie kilku procent czasem (kilka godzin na tydzień 80%) , Ram zawsze prawie maks 100%.

 

Nie kupiłem jeszcze serwera fizycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma jest po to aby zarabiać pieniądze, generować zyski. A jak nie kupiłeś serwera to przemyśl czy zakup będzie na tyle opłacalny, bo jeśli będziesz mieć środki aby za rok zmienić na lepszy model to bardziej Ci się opłaca wydzierżawić na rok serwer dedykowany i za rok "wziąć" sobie nowszy model za tą samą cenę bądź zbliżoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nad tym się zastanawiam dedyk vs. kolokacja. Na kolokacji przy dobrej ofercie mógłbym przyoszczędzić . a co do zakupu serwera to tego bym zostawił na mniejsze projekty, backup , a nowszy na strategie..., ale jeśli kupie kolejny :)

Póki co szukam firm z dobrą ofertą kolokacji co nie zarabiają na pustych Watach (prawie jak Us tylko Vat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz dalej nie wiemy czego chce nasz potencjalny klient;) . Konkretny klient to konkretna kasa. Wiesz jak nie wiesz o co Kaman to możesz zacząć od innej strony i zapytać się co kupić jeśli moje wymagania są takie i takie i takie. Wiesz są też fajne sposoby finansowania aby w dzierżawie serwera go spłacać po cichutku i jak wybije godzina zero to wtedy go "wykupić" za jakąś tam sumkę nie zabijającą portfela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz dalej nie wiemy czego chce nasz potencjalny klient;) . Konkretny klient to konkretna kasa. Wiesz jak nie wiesz o co Kaman to możesz zacząć od innej strony i zapytać się co kupić jeśli moje wymagania są takie i takie i takie. Wiesz są też fajne sposoby finansowania aby w dzierżawie serwera go spłacać po cichutku i jak wybije godzina zero to wtedy go "wykupić" za jakąś tam sumkę nie zabijającą portfela.

Możesz rozjaśnić :)

 

Wiem co potrzebuje.

Dużo RAM, dobry CPU, Wirtualizacja, serwer www( wiele IP), windows

 

A tak swoją drogą to prosze o info co to jest :

Jako ,że działam w informatyce w nieco innej dziedzinie to rozjaśnij mi prosze właśnie cenę za pasmo dedykowane.

Bo jakie łącza będzie mial serwer np. 200Mb kiedy pasmo dedykowane to 1..10...do 20MBIT

 

Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co rozjaśniać jest wiele metod finansowania projektów informatycznych w tym także kolokacji bądź dzierżawy z opcją wykupienia danego sprzętu po x czasie. Kwestia co potrzebujesz i co może Panu firma zaoferować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolokacja jest opłacalna w przypadku dobrych stosunków z firmą, wielu maszyn i długiej umowy. W przypadku 1 serwera kolokacja wyjdzie na plus dopiero po kilku latach (licząc sprzęt), a czasem nawet po kilkunastu.

 

Prawdę mówiąc to kolokacja na dzień dzisiejszy jest mało opłacalna biorąc pod uwagę zarówno ceny aktualnych serwerów jak i sam fakt, że cały czas wychodzą nowe maszyny. W efekcie kasę, którą "zyskasz" za kolokację możesz od razu przeznaczać na nowy sprzęt, a stary z kolei będzie cały czas taniał. W efekcie poza tym, że sprzęt jest Twój i możesz go sobie zabrać to wychodzisz na zero - zyskujesz z kolokacji tyle, ile co chwila tanieje serwer + wynosi jego koszt początkowy rozbity na te miesiące, no może ciutkę bardziej na plus wychodzisz.

 

I są to moje czyste spekulacje niepoparte żadnymi obliczeniami, żeby nie było niedomówień.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×