Skocz do zawartości
Rolej

Praktyki do zawodu.

Polecane posty

Witajcie.

 

Już za rok będę decydował o nowej szkole (właściwie to już zdecydowałem wraz z kierunkiem - Technik informatyk) i chciałbym również pomyśleć o praktykach do zawodu.

 

Otóż chciałbym na dłużej zostać w branży hostingowej i potrzebowałbym praktyk. Mieszkam w Szczecinku (woj. Zachodniopomorskie) i z tego co się orientuje to w okolicy nie ma żadnych serwerowni. Jeżeli bym chciał koniecznie z w serwerowni mieć praktyki to gdzie powinienem uderzyć? Czy takie praktyki również dodadzą mi trochę zielonych do portfela? Proszę o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od szkoły. tj. Jakub pisał, będziesz miał w 3-4 klasie praktyki. U mnie szkoła się postarała i skorzystała z kilku projektów unijnych na kilkaset tysięcy i w tym miałem praktyki na feriach plus miesiąc na wakacjach, wszystko płatne. Wystarczyło na zakup nowego Junipera pod naukę.

Co do praktyk, zawsze warto popytać i może jakaś firma Cię przyjmie w okresie wolnym od nauki, zawsze jakiś grosz wpadnie,a dodatkowo zostanie papier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w technikum miałem miesiąc praktyk. (To było jakieś chyba 4 lata temu). Wiem, że np. u kolegi w Bydgoszczy też były tylko miesięczne praktyki. (Chodził do Elektronika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest tak, obowiązkowe praktyki miesiąc + dla chętnych płatne staże, na które trzeba się załapać dobrą średnią i innymi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie jest taka łatwa sprawa. A jeżeli chciałbym wcześniej rozpocząć prace (np. dogadałbym się z daną firmą i by mnie przyjęli) to wchodziłoby takie coś w grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na te bezpłatne praktyki to zależnie od szkoły, można wskazać nawet samemu firmę o ile się zgodzi.

Co do tego czy Cię wcześniej zatrudnią to wola firmy, szkole nic do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A wiecie może jaka firma by się mogła ewentualnie na takie coś zgodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zatrudnienie czy na przyjęcie na praktyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To z tym pytaniem udaj się do firm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzeba było biegać po firmach i szukać...

 

Cały maj siedziałem w serwisie HP w dużym zakładzie chemicznym. Zasadniczo wyglądało to tak że odtwarzałem obrazy systemów na komputerach, doinstalowywałem potrzebne aplikacje no i podpinałem pod zakładową domenę. Czasem tworzyłem sam obrazy systemów. Wysyłali mnie od czasu do czasu do różnych biurowców (bo zakład był rozległy) i zanosiłem przewody, tusze, switche oraz instalowałem to na miejscu. No i oczywiście sprzątanie magazynów i katalogowanie rupieci jakie tam były.

 

Na moim roku, chyba jedna, no może dwie osoby miały płatnę praktyki... Albo przychodzili po podbicie dokumentów i resztę czasu pracowali w Tesco.

Edytowano przez PrecelusMaximus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×