Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Artix

Problem z internetem (netia)

Polecane posty

Cześć. Od dwóch dni jestem posiadaczem Netia Spot, czyli routera z możliwością oglądania programów przez internet w TV (przynajmniej tak wytłumaczył mi ich konsultant). Obiecano, że będzie lepszy niż mój poprzedni sprzęt (wcześniej miałem jakiś router z 1zł), poza tym będę mógł sobie oglądać filmy z HBOGO etc w telewizji. Zachęcony dopłaciłem te 10zł i od wczoraj pojawiły się pierwsze prolemy. Po 1 - wygląda na to że nie mogę korzystać z internetu i telewizji jednocześnie, nawet po połączeniu wszystkiego kablami. Wtedy router wysiada. Po 2 - czasami wyskakuje mi błąd, że niby kabel sieciowy jest odłączony mimo że tam jest, i to zdarza się w dosyć kiepskich momentach. Ktoś miał tak podobnie? Może jest na to sposób? Czy jednak cały sprzęt oddać i wrócić do pierwszej oferty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A jakie masz łącze (przepustowość)? Najlepiej podaj te na papierze i te fizycznie osiągalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem ostatnio ten wynalazek Netii - też telewizja via router. To jak bardzo nienawidze tego urządzenia od tego momentu jest niemożliwe do opisania, problem z znikającym kablem jest tam chyba normą - miałem to samo. (stary router tp-linka oczywiście problemów nie robił, wymiana kabla nic nie zmieniała)

 

Ale gdy tak już się pomęczysz przy tym to.. muszę przyznać, że TV i internet po DSL dość ładnie działały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kamikadze

Mówisz o upload/download? Weryfikowałem to ze speedtestem i zamiast obiecywanych 20mb/s pobierania mam 17 (co jest niby zrozumiałe, bo tak niby wszędzie było i jest), a importu 1mb/s (obiecano 4). Sama prędkość internetu to 100mbitów, ale cała sieć u mnie w bloku z tego co kiedyś mi mówili wyciągnie nie więcej niż 70. Ja rozmawiałem już przed zakupem z konsultantem i mówił, że taki router ze wszystkimi usługami pociągnie bez zadyszek. Widać nieco koloryzował. :)

 

Najbardziej denerwuje mnie właśnie to rozłączanie. Na poprzednim routerze też podejrzewałem coś takiego, ponieważ co jakiś czas strony były pokazywane jako nieosiągalne (po F5 było normalnie), ale teraz jest to jeszcze bardziej uciążliwe. I co to niby ma być? Resetowane połączenia przez netię czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przy odpalonym TV z tego co pamiętam z netii znika ci jakieś 2-4 mbit pobierania (i zawsze trochę wysyłania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy i tak zostaje mi jakaś rezerwa do korzystania z internetu. Dlaczego więc ten router się restartuje? (białe światełko, potem czerwone, mruga i wraca z powrotem do białego żeby nie było).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×