Skocz do zawartości
Redzik

Tablet do 1000 zł.

Polecane posty

WItam.

Jaki wybrać tablet do 1000 zł ?

Na czym mi zależy.

 

- rozdzielczość 1024 - 600 najmniej.

- IPS

- RAM 1GB najmniej

- 2 rdzenie najmniej

- dobra kamerka do wideo rozmów

- dobra bateria. Najmniej 4000 mAh przy 7 cali i 6000 przy 10 cali.

- płynne przeglądanie PDF

- obsługa Flash.

- dobrze spasowana obudowa

- ladowanie przez usb

- dobry serwis w razie awarii.

 

Służyć ma głównie do przeglądania internetu (skype) i czytania pdf i txt. Jakby mozna obejżeć było jakiś film online na tablecie to byłoby super.

Może być 7 jak i 10 cali. A cena może być nawet 300zł jeżeli tablet jest warty polecenia, ale wątpie aby jakiś spełniał moje wymagania i był wart 300 zł.

Poz.

 

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym tablecie słyszałem że jest źle spasowany. A jak z serwisem jak cos sie spierniczy ? Shiru i ainol to chyba typowe chinole nie polskiego producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat Shiru Shogun 10 Power 3G. Parametrami jest ok. Nie zauważyłem żeby coś trzeszczało. Serwis jest, ale trzeba nad nimi stać i co drugi dzień się przypominać.

Jak masz pecha, to upgrade/zmiana softu powoduje zbrickowanie tabletu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem ze znajomym wczoraj w Media. Ja chciałem kupić kabelek HDMI a on Tableta. Akurat kabelków nie było a on wybrał jakiegoś tablet za 750zł. Zapłacił i w kasie się dowiedział że można iść z paragonem i spróbować strzelić gola. Jak się strzeli zawracają kasę z paragonu powyżej 50zł. Dziad strzelić i miał urządzenie i 750zł w kieszeni :D

 

Co do urządzenia, nie wiem nie znam się. Tylko taka moja anegdotka, także biegnij do media :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Korzystam z Nexusa 7 i jestem bardzo zadowolony :) W miarę solidna konstrukcja, mocna bateria około 2 godziny oglądania filmów przy włączonym wi-fi, ekranie na 100%, maks dźwięku i trzyma 83 % baterii :D PDF'y ładują się błyskawicznie, mocny CPU i spora ilość ram. Niestety cena jest wysoka, ale warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście korzystam z GOCLEVER TAB R106 i śmiga aż miło. Spełnia większość Twoich oczekiwań :) (być może wszystkie, ale nie chce mi się teraz sprawdzać specyfikacji ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zależy mi na wi-fi aby była dobra lączność i nic nie przycinalo. Mam neta 50mb/s i chciałbym aby chociaz w tym samym pokoju co router było szybko i stabilnie I żeby bateria długo trzymała.

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość z tych wymienionych już na dzień dobry ma starą wersję Androida.. Jeśli zależy ci na wsparciu producenta i aktualnej wersji Androida to Nexus 7 (lub chwilę poczekać bo zaraz ma być nowy).

Edytowano przez Zoel (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wydawać 900 żł za tablet 7 calowy i bez slotu na karty pamięci. Nie wiem jak jest z samsungiem 2.7.0, Sprzedawany jest z androidem 4.0. Są aktualizację do niego ? Kosztuje 600 zł i na taką 7 mógłbym sobie pozwolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nexus jest bardzo dobry, ale jak chcesz, kupuj jakieś badziewie gdzie na wyświetlaczu będzie gołym okiem piksele widać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1024x600 w 7 calii widać piksele ? W starych monitorach CRT 15 cali była rozdzielczość 1024x768 i dawało radę.

A mam takie pytanie. W tabletach można zmieniac rozdzielczość, czy jest na sztywno ustalona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Już kilka osób w tym ja pisało o Nexusie 7, może jednak warto się im zainteresować? Na pewno nie pożałujesz ;)

Edytowano przez mpm1122 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1024x600 w 7 calii widać piksele ? W starych monitorach CRT 15 cali była rozdzielczość 1024x768 i dawało radę.

A mam takie pytanie. W tabletach można zmieniac rozdzielczość, czy jest na sztywno ustalona.

 

Tu się liczy liczba pikseli na cal tzw. PPI w Nexusie jest to 216 PPI Co jest bardzo dobrym wynikiem jak na tablet ;)

Dla porównania Xperia Z ma 443 PPI a Xperia S 342 PPI ;)

Rozdzielczość jest na sztywno ustawiona.

 

W Nexusie siedzi tegra 3 i tablet zasuwa jak szalony ;)

Na plus przemawia to iż będzie dostawał aktualizacje androida cały czas, aż padnie urządzenie :D

Edytowano przez cabana (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nexus odpada bo budżet mi sie okroił i obecnie jest to 700 zl i więcej nie da rady,

 

Doradźcie który z tych tebletów wybrać. Wybrałem takie gdyż zdaje sobie sprawę że badziewne tablety sie psuja i dla tego wybrałem takie które mają 24 miesiące gwarancji Gdyby Shiru shogun 10 power miał 24 gwarancje to bym sie nie zastanawiał nawet. .

 

Overmax Stelcore 10

Kiano Core 10 Dual

o'lofer c1041 IP:S dual

 

Nexo 7

Samsung galaxy tab 2.7.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 700 to przecież już prawie masz Nexusa 7. Może weź na 2 raty? Bo z "bieda-tabletem" będziesz się tylko męczył. Z tych co podałeś to chyba najlepszym rozwiązaniem byłby ten Galaxy tab. Albo weź coś z półki premium tylko używane (jak już sugerowałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×