Skocz do zawartości
Drverde Verde

Router TL-MR3220 Wylacza wi-fi i czasem router

Polecane posty

Witam, od około tygodnia jestem posiadaczem routera tp-link TL-MR3220 i mianowicie mam pewien problem srednio co 24 godziny router wylacza siec WI-fi. W sensie takim że dioda od wi-fi świeci normalnie, lecz na smartfonie wykrywana jest siec jako niedostepna. Po restarcie routera wszytko wraca do normy, wczoraj dodatkowo router po prostu "zamilkł" w sensie, że diody wi-fi, czy lan świeciły się( do lan podpięte kablem jest laptop i smart tv) lecz na owych 2 urządzeniach nie było "internetu" Strona 192.168.0.1 czyli do konfiguracji routera była niedostepna. Ze światem łącze się przez modem Huawei E173 w orange. Przez cały czas kiedy router niby działał lecz nie działał modem świecił się tak jak zawsze w przypadku korzystania z internetu( włączony ). Po wyłączeniu routera z gniazdka zasilania na około 30-40 minut router wrócił do życia. Czy sa to wady jakies fabryczne itp ? Pytam się gdyż router kupiłem w sieci i nie chciał bym odsyłac go od razu na gwarancje. Dodatkowo czy druga dioda od lewej strony taka ala gwiazka/sloneczko ma cały czas migać ?

Prosze o odpowiedzi .

 

Dodam jeszcze link do aukcji o jaki model mi chodzi

http://allegro.pl/router-tp-link-tl-mr3220-v2-3g-4g-wi-fi-gsm-usb-i3372074081.html

Edytowano przez Drverde Verde (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj firmware do najnowszej wersji i sprawdź, czy to coś da.

Masz ustawiony automatyczny reconnect? Być może po około 24h rozłącza Cię operator i router automatycznie nie łączy się ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersje na routerze

 

Firmware Version: 3.14.2 Build 120822 Rel.57775n
Hardware Version: MR3220 v2 00000000

 

Odnośnie samego łączenia się do operatora

Connection Mode: connect Automatically

Authentication Type: auto

 

Same działanie internetu do świata działa jak na razie najbardziej mnie gnębi czemu średnio co 24 godziny rozłącza mi wi-fi ? w sensie urządzenie nie widzi sięci, tak jak by się wyłączała sama sieci wi fi po kablu internet działa zawsze. - prócz tego wyrzej opisanego przypadku.

 

Po aktualizacji

 

Firmware Version: 3.15.2 Build 130326 Rel.56282n
Hardware Version: MR3220 v2 00000000

Edytowano przez Drverde Verde (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmware Version: 3.15.2 Build 130423 Rel.61823n
Hardware Version: MR3220 v2 00000000

 

Zaktualizowalem pewnie jutro dam znac co z tego wyszlo. Gdyz jak pisalem wi-fi srednio po okolo 23-24 godzinach padalo. Wlasnie przedchwilo z zwiazku z aktualizacja router sie zrestartowal zobaczymy co z tego bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odswieże temat gdyż może przyda sie na innych po zaktualizowaniu softu i wgraniu najnowszego czyli na dzien dzisiejszy 2013-07-22

Posiadam nastepujace parametry:

 

Firmware Version: 3.15.2 Build 130423 Rel.61823n
Hardware Version: MR3220 v2 00000000

 

Router działa juz nie przerwanie System Up Time: 3 days 10:22:03 - Brak juz kłopotów jakie były czyli:

Po niespełna 24 godzinach zanikanie sieci wi-fi - trzeba było zrestartowac router.

I zawieszka samego routera.

 

Sam sygnał z modemu działa: Online Time: 0 day(s) 19:15:06 - lecz sam gdzieś prawdopodobnie modem stracił na chwile sygnał, ale samoczynnie się połączył. Nie było mnie w domu przy samym restarcie sygnału więc nikt inny fizycznie nie mógł włączyc i wyłączyc modemu.

Ustały też problemy z zapamiętaniem pinu, lecz zostało to poprawione jak sie doczytałem w sofcie.

Aktualnie jakość sygnału 29% - lecz nie przeszkadza mi to w użytkowaniu samego "internetu"

 

Modem jest do routera podłączony za pomoca kabla tezw przedłużki portu USB, by modem leżał bliżej okna. W miejsciu gdzie stoi router sygnał był od około 12 do 15 % teoretycznie i praktycznie też internet działał tak jak trzeba, lecz wiadomo istnieje możliwośc poprawy sygnału więc trzeba z tego korzystać.

 

Do routera prócz urządzeń wi-fi podłączone są dwa urządzenia kablem, też zero problemów z tymi urządzeniami na drodze internetu dziaają bez zastrzeżeń.

 

Tyle z mojej strony - może sie ten temat przyda innym osobą, które będa miały podobne problemy z tym routerem, lub podobnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ustaw sobie na noc przykładowo cmd z komendą

 

ping 192.168.0.1 -t

 

I po nocy czy po 24h kliknij ctrl+c i zobacz wyniki (procent pakietów itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Liczy się sam efekt końcowy a wynik i tak będzie prawie identyczny bo przecież nie masz żadnych dodatkowych hopów pomiędzy PC a routerem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×