Skocz do zawartości
tharet

Gdzie serwer DNS

Polecane posty

Chciałem się dowiedzieć jakie różnice mogą być pomiędzy serwerami DNS i co było by czynnikiem przeważającym w wyborze takiego serwera.

 

Wykupiłem domenę w ovh i hosting w biznes-host.pl i nie wiem czy lepiej mieć serwer DNS w ovh czy host-biznes.

 

Dopiero się zapoznaje z tematem więc żółtodziób ze mnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbieram informacje więc odpowiedź w formie nazwy firmy mi jakoś niespecjalnie pomaga :P

 

PS.

Wiem, że pewnie mają masę opisów czemu ich firma jest lepsza itp, ale takie informacje są pisane zawsze w celu upolowania klienta, a to mi nie pomoże :)

Edytowano przez tharet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A można by było trochę więcej informacji? xD

 

Chce zdecydować pomiędzy ovh i biznes-host więc chciał bym się dowiedzieć jakimi kryteriami się kierować tak jak pisze w pierwszym poście :)

Edytowano przez tharet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zdecydować pomiędzy normalnym dnsem, a normalnym dnsem rezygnując ze wszystkich opcji, które daje CloudFlare? Ok.

 

A zatem jedyna różnica to lokalizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że nawet darmowy CloudFlare jest lepszy?

 

Jeśli tak to czy w darmowym CloudFlare mogę dowolnie edytować rekordy DNS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy sądzisz, że proponowałbym darmowe rozwiązanie jeśli któraś z podanych przez Ciebie propozycji byłaby lepsza?

Nie pracuję dla CF.

 

A wracając do pytania, oczywiście że możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o tym i naprawdę jest to dobra opcja.

 

Ale miał bym parę pytań więc jeśli mógł byś odpowiedzieć było by świetnie:

 

Czemu CF ma wsparcie dla Google Analytics? Przecież ono działa dzięki javascripts więc nawet jeśli strona będzie wysyłana statycznie to chyba niema problemu, chyba, że się mylę? Chciał bym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat bo statystyki są dla mnie ważne, a nie chciał bym mieć ich zafałszowanych.

 

I jeszcze jedno pytanie wiesz może na jakiej zasadzie wybierają oni jakie pliki mają być wysyłane statycznie i czy jeśli zedytuje jakąś podstronę/plik graficzny to będzie on od razu wysyłany w nowej postaci, czy będę musiał jakoś poinformować ich o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Z tego co widziałem (chyba) w panelu to jest tam możliwość ustalenia czasu pobrania (odświeżenia) plików z Twojego serwera, ale pewien nie jestem :)

 

Sam wczoraj zacząłem przechodzić na CF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę sprawdzał, ale właśnie te pytania mnie nurtują, bo gdyby oba były w jakiś przystępny sposób rozwiązane to pewnie bym skorzystał z CF ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×