Skocz do zawartości
webax

Pomoc w kupnie laptopa

Polecane posty

Hej

 

Z tej strony Zeus. Ostatnio przymierzam się do kupna laptopa - ma mi służyć w pracy oraz po pracy(mam tu na myśli gry). Jak widać potrzebna jest wysoka wydajność, ponieważ najczęściej mam do czynienia z grami typu fps jak battlefield 3. Na oku mam ten model:

 

http://www.gram.pl/sklep/sprzet/-wylacznosc-sferis-samsung-770z7e-s01pl-i7-3635qm-8gb-173-1tb-w8?utm_source=ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=sklep

 

Jednak tu pytanie. Czy w tej lub podobnej cenie znajdę coś lepszego? Może warto poczekać na nadchodzące premiery? Dodam, że prócz podzespołów interesuje mnie też wygląd, więc mogę być wybredny ;)

 

Dodam, że interesuje mnie 17 calowy wyświetlacz.

 

Z góry dziękuje za pomoc

Edytowano przez webax (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm po raz kolejny stykam się z xnote. Korzytałeś może z tej firmy?

 

MSI również przyzwoity. A co z samsungiem który wymieniłem? Odpuścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z Xnote ale przez dość krótki okres czasu - podczas PGA, ale jakoś wykonania i sama wydajność stała na najwyższym poziomie. Laptopy które tam były latały pod ciągłym obciążeniem przez długie godziny a mimo to temperatury były przyzwoite.

 

MSI - starsze wersje potrafiły się grzać ale w nowych jest to poprawione.

 

Samsung - nie miałem tego modelu w łapach, ale bawiłem się innymi modelami - jakość wykonania średnia, trzeszczący plastik itp. temperatury podczas grania około 80 stopni co jak na laptopa jest za dużo bo czuć byłą temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Sam korzystam z MSI GE60 0ND i po rozbudowaniu pamięci ram oraz dokupieniu dysku pod msate chodzi jak marzenie :lol: Warto wspomnieć, że od razu nie ma możliwości zrobienia oc procka z poziomu BIOSU, ale na ich oficjalnym forum są ludzie, którzy za drobną dotację zrobią ci odblokowany BIOS. Naklejka gwarancyjna, która jest na spodzie obudowy służy tylko dla sprawdzenia, czy nikt przypadkiem nie majstrował przy laptopie, sam możesz wymienić elementy, ale jeżeli podczas wymiany elementów coś uszkodzisz to wtedy nie uznają gwarancji. Mój MSI nawet pod dużym obciążeniem nie zbyt bardzo się grzeje, cały górny panel (okolice klawiatury) są zimne co zapewnia duży komfort użytkowania. Bardzo fajną opcją jest tryb turbo, który oszczędza energię, karta dedykowana włącza się tylko w tedy kiedy musi, tak samo z procesorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć, że od razu nie ma możliwości zrobienia oc procka z poziomu BIOSU, ale na ich oficjalnym forum są ludzie, którzy za drobną dotację zrobią ci odblokowany BIOS.

 

W jakim celu robić sobie od razu OC nowego sprzętu zwłąszcza kiedy ten jest wystarczająco wydajny? :blink:

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę dwie opcje:

1. Sprawdzenie max możliwości sprzętu i głośności chłodzenia - sprawdzamy czy da radę.

2. Szybkie wygrzewanie pasty po zmianie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To kupuj xnote, w nim jest mocniejsza grafika już na starcie, a możesz jeszcze dopłacić 100zł do GTX 670MX i będziesz miał pewność że ruszy.

 

Porównaj sobie wyniki karty graficznej z podanego przez ciebie Samsung i polecanego Xnote:

HD 8870M VS. GTX 670MX

http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-8870M.86798.0.html

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-670MX.82603.0.html

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę dwie opcje:

1. Sprawdzenie max możliwości sprzętu i głośności chłodzenia - sprawdzamy czy da radę.

2. Szybkie wygrzewanie pasty po zmianie ;)

 

Czyli co jak zawsze kupujesz sprzęt to go krecisz do granic możliwości i wymieniasz pasty by sprawdzić jego moc?

 

Bo brzmi trochę to dziwnie bo zazwyczaj kupuje się sprzęt taki który ma spory zapas mocy po to żeby go nie kręcić i nie żyłować, a tym samemy by nie robić z licznika ufo. Zwłaszcza jeśli chodzi o laptopy bo trzeba to brać bardzo pod uwagę. Chyba że ktoś kupuje sprzęt za 6 tysięcy gdzie moża sobie w każdej chwili wymienić praktycznie każdą cześć to wtedy inny bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są przykładowe zastosowania których i tak normalnie nie będziesz używać, tak jak biosu do OC w laptopie. Jest to taki miły dodatek którym można się pobawić.

 

Druga sprawa to np. kupując PC z odblokowanym mnożnikiem procesora nie będziesz czekał aż zabraknie ci mocy tylko sprawdzisz ile możesz wycisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×