Skocz do zawartości
steven_seagal

Użycie procesora w laptopie

Polecane posty

Witam, posiadam laptopa o następujących parametrach:

Procesor: Intel® Celeron® Processor 220 : 1.2 GHz

RAM :2GB DDR2 800Mhz

z windowsem 7 Home premium 32 bitowy z wyłączonymi bajerami graficznymi.

I tutaj jest problem otóż menedżer wskazuje użycie 100% procesora, patrząc na procesy zaden nie wskazuje aby tyle pobierał.

Skanowany był komputer przeż antywirusa i nic nie wykazał.Nie wiem co mam zrobić, a najbardziej jest to odczuwalne przy surfowaniu w internecie gdzie, strony wolno się ruszają jak sama przeglądarka.

 

Proszę o pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Co się dziwisz skoro minimalne wymagania sprzętowe dla Windows 7 to 1GHz i 1 GB ram dla 32 bit. Lepiej zainstaluj Windowsa XP lub jakiegoś linuxa np. Ubuntu, Debiana itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak napisał mpm1122, Windows Ci zżera zasoby. Możesz ewentualnie wyłączyć wszystko co możliwe, zmienić kompozycję Windows na "klasyczny windows", wyłączyć wszelkie tapety, animacje, przezroczystości. Wywalić jak najwięcej programów (start>uruchom>msconfig) z autostartu i wyłączyć aktualizacje w tle. Zrezygnowałbym też z antywirusa, przynajmniej nie włączał go przez cały czas. Windows XP będzie miał tą wadę, że nie ma już aktualizacji i niektóre rzeczy nie będą już pod niego robione (najnowsze wersje przeglądarek, łatki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale Celeron to nie procesor, tylko odpadek. A z takim taktowaniem to rozmyty w deszczówce odpadek. Rozumiem, że niektórzy pracują na starszym sprzęcie, sam mam PieCa z jednordzeniowcem, ale bez przesady... Za parę dych kupisz mocniejszego procka do tego lapa (pełne Pentium M, które przy odrobinie szczęścia może uda Ci się dodatkowo podkręcić, te procki fajnie się kręcą nawet o 150% ;) ). Dodatkowo zastanawia mnie jakim cudem masz RAM taktowany 800 MHz, skoro magistrala biega na 533.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pewnie jeszcze odpalone GG 10 czy jaki tam teraz ma numerek, które wciąga 110% mocy procka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie miałem wgraną siódemkę, a z GG nie korzystam tylko AQQ bez zadnych motywów graficznych

 

oryginała z naklejką na spodzie? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kadu - świetny i lekki klient gadu.

Aero - wyłącz, bo zżera dość dużo ramu, a można znaleźć mody, które zmieniają wygląd na dość przyzwoity dla templaty klasyczny windows.

Tak jak ktoś napisał wyżej - otwórz traya/msconfig i jeśli masz tam więcej niż 1 rząd ikonek to powypierdalaj wszystko przynajmniej z autostartu, też bym zrezygnował z antywirusa. Jeśl nie grasz w gry zamieniłbym system na linuxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cybuch na tym laptopie to bym pograł tylko w CS, ale i tutaj problem bo nawet na niskich jakich można ustawić przycinkę mam. Więc myślę zeby przejść na linuxa tylko jaki tutaj byście zaproponowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dobrym distro jest Arch, ale jeśli nigdy nie korzystałeś z pingwina to bym polecał minta lub ubuntu ze środowiskiem graficznym lxde/xfce, czyli żeby samemu się nie bawić odpowiednio Lubuntu lub Linux Mint LXDE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro potrzebujesz laptopa do "CSa" (oczywiście legalnego) to najsensowniejszy będzie Ubuntu z jakimś lekkim środowiskiem, XFCE/LXDE.

Ubuntu ma najmniej problemów by zainstalować na nim Steam i uruchomić z niego gry

 

Choć widząc wymagania minimalne tej gry na Linuksa, wątpię że na nim zagrasz.. :)

Minimum: Linux Ubuntu 12.04, Dual-core from Intel or AMD at 2.8 GHz, 1GB Memory, nVidia GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeaon HD2600/3600 (Graphic Drivers: nVidia 310, AMD 12.11), OpenGL 2.1, 4GB Hard Drive Space, OpenAL Compatible Sound Card

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows XP będzie miał tą wadę, że nie ma już aktualizacji i niektóre rzeczy nie będą już pod niego robione (najnowsze wersje przeglądarek, łatki).

Nie pisz tu farmazonów. Cały czas są aktualizacje (łatki) na XP, sam posiadam go w starym laptopie i nie mam zamiaru go zmieniać bo lapek nie ma super parametrów, a na XP dobrze chodzi.

Aktualizacje mają być jeszcze rok (8 kwietnia 2014)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczyłem na zdjeciu robi jako wiatrak tylko zauważyłem ze on w ogóle się nie kreci, co najwyzej przy odpalaniu laptopa chwile zawieje i teraz mam pytanie czy on powinien ciągle wiać? post-21708-0-89747200-1374074436_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem pokrywę z laptopa i dotknąłem RAM to są bardzo ciepłe jak i inne podzespoły. Temperaturę sprawdzilem programem OCCT , w załączniku wykresy są. post-21708-0-32083200-1374076964_thumb.pngpost-21708-0-28908500-1374076981_thumb.pngpost-21708-0-77619000-1374076984_thumb.pngpost-21708-0-49929700-1374076986_thumb.pngpost-21708-0-12885500-1374076988_thumb.pngpost-21708-0-28230000-1374076989_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczyłem na zdjeciu robi jako wiatrak tylko zauważyłem ze on w ogóle się nie kreci, co najwyzej przy odpalaniu laptopa chwile zawieje i teraz mam pytanie czy on powinien ciągle wiać?

 

Wszystko zależy od danego modelu w jednych się kręcą cały czas raz wolniej raz szybciej, w innych tylko podczas obciążenia komputera.

 

Jak checsz sprawdzić swój czy działa poprawnie to wystarczy że włączysz jakąs gierke fleshową w przeglądarce i już będziesz znał odpowiedź.

 

Ściągnąłem pokrywę z laptopa i dotknąłem RAM to są bardzo ciepłe jak i inne podzespoły.

 

Co do temperatury to jest to normlana rzecz że krzem jest ciepły ;) W każdym jednym komputerze, laptopie, smartfonie czy innym urządzeniu eletronicznym zawsze się jakiś scalak grzeje, a pamięci to normalna rzecz że są ciepłe bo ciągle pracują, tak samo jak procesor, czy dysk talerzowy.

Jak już sam zauważyłeś laptop ma wszystko bardzo upchane i w tych maszynach zawsze będzie temperatura wyższa niż w stacjonarnym PC gdzie sama buda daje większą przewiewność. Dlatego producenci dają zalecenia żeby nie zakrywać czy też nie zatykać kratek wentylacyjnych.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem obudowę w lapku i odkręciłem radiator, i ta "pasta" jest jak kamień taka zaschnięta, a ta druga na karcie w formie plasteliny koloru różowego. Czy wyczyszczenie i danie nowej coś poprawi? Czy na karcie graficznej także zmienić?

Mam także możliwość dodania dodania 2gb ram dobrym będzie to rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli użyjesz jakiejś markowej pasty i przeczyścisz wszystko porządnie to zawsze zyskasz kilka stopni mniej, i nie będzie to miało raczej żadnego wpływu na szybkość działania kompa.

 

Dodanie ramu nic nie pomoże bo powiedzmy sobie wprost masz przestarzałą architekturę, poza tym nie wykorzystasz tej pamięci w żaden sposób bo laptopy kiedyś były tak budowane że dobierało się podzespoły do siebie tak by wykorzystać je maksymalnie. Ram który dołożysz i tak nie będzie w żaden sposób wykorzystywany, bo nawet jeśli uda Ci się zapełnić ten ram jakoś programami to komp będzie jeszcze bardziej mulił bo procesor nie będzie wyrabiał. Na chwilę obcną budowanie laptopów zaczyna powoli przypominać budowe "deski" gdzie w każdej chwili można coś zmienić, dołożyć ale w czasach z których pochodzi Twój sprzęt myślano inaczej.

 

Posłuchaj rad innych i zainstaluj na tym jakieś ubuntu albo powróć do XP- eka przynajmniej w jakiś sposób wykorzystasz ten sprzęt bez nerwów że coś muli. System który masz obcnie zainstalowała jakaś osoba bez wyobraźni, bo 7 do normalnego działania wymaga minimum procesora z dwoma rdzeniami taktowanymi w granicach 2,5GHz. Poza tym dodatkowo ta 7 to pewnie pirat załadowany po przegi różnego rodzaju gównem typu malware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, mam w zamówieniu ta pastę Arctic Silver Ceramique. Kupuje jeszcze dodatkowo podstawkę no i te 2 gb kupie i przejdę myślę na tego Windows Xp, choć ostatnio polikwidowałem z procesów zbednę usługi/programy i zmieniłem wizualizacje i lepiej chodzi laptop. Powoli spisuje sobie z morele podezspoły aby złożyć sobie jakiś konkretny i wydajny komputer w miarę moich możliwości budzetowych ;). Zadowolony byłbym gdybym choćby na tym laptopie pograć w CS, GTA VC, GTA SA bo w sumie to nie mają dużych wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że tylko niepotrzebnie wydasz pieniądze na te dodatkowe 2 giga ramu. Szkoda Twoich pieniędzy, lepiej je odłóż na nowy sprzęt lepszy z tego użytek będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×