Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Alchemik

Portal www - szukam firmy

Polecane posty

Gość Alchemik

Szukam firmy, która wyceni wykonanie portalu internetowego.

 

1. Firma musi mieć doświadczenie w projektach www > 200tyś.

2. Proszę o wycenę poszczególnych modułów na platformie oraz uzasadnienie kosztów.

 

Wiadomo, że większość firma ma to w **** i czeka na ogłoszenie przetargu a nie na zapytanie o cenę. Dlatego firmy, które pomogą w oszacowaniu projektu dostaną zaproszenie do przetargu.

 

Szukałem na e-gospodarka.pl projektów o podobnej złożoności ale nic ciekawego nie znalazłem.

Może znacie jakieś portale gdzie znajdę wyceny projektów stron www?

Edytowano przez Alchemik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alchemik

Mam płacić za wycenę?

 

Chcę od kogoś kupić usługę i za wycenę mam zapłacić? Pierwsze słyszę.

Edytowano przez Alchemik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A co w tym dziwnego ? Ktoś musi usiąść, poślęczeć nad tym, policzyć, sprawdzić... a czas leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Dlatego firmy, które pomogą w oszacowaniu projektu dostaną zaproszenie do przetargu.

 

gmoch7va.jpg

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem prosto jak szukasz frajerów od roboty , zajrzyj do pobliskiego gimnazjum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alchemik

 

gmoch7va.jpg

 

Gdybyś miał jakąś wiedzę z zakresu przetargów....

 

Moje zdziwienie wynika z tego, że jeszcze się z tym nie spotkałem. W innych branżach wygląda to inaczej.

 

Skoro za to płacę to wolałbym dostać ekspertyzę. Jakie są widełki na rynku a nie sugerować się tylko jedną firma.

 

Temat do zamknięcia.

 

hater gonna hate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

 

Gdybyś miał jakąś wiedzę z zakresu przetargów....

 

 

Gdybyś miał jakąś wiedzę z zakresu dużych projektów...

 

(Do niektórych tworzenie dokumentacji zabrało bite kilka miesięcy pracy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje zdziwienie wynika z tego, że jeszcze się z tym nie spotkałem. W innych branżach wygląda to inaczej.

Ciekawe jest to co piszesz. Szukasz firmy, która zrobi Ci kosztorys. bo sam nie prawdopodobnie nie potrafisz i jeszcze się dziwisz, że to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alchemik

Ciekawe jest to co piszesz. Szukasz firmy, która zrobi Ci kosztorys. bo sam nie prawdopodobnie nie potrafisz i jeszcze się dziwisz, że to kosztuje?

Masz rację. Nie mam pojęcia ile mogą kosztować poszczególne moduły na platformie oraz nie wiem skąd się biorą te koszty. Nie wiem, w jakiej będzie to technologii. Nie wiem ile osób potrzeba do wykonania tego itp. Sami wiecie więcej ile czynników może na to wpływać. Ja tego nie wiem.
W branży szkoleniowej, marketingowej i rozrywce nikt nie kazał sobie płacić za wycenę ich usług. Jeżeli chodzi o branże rozrywkową to dostałem kiedyś kosztorys z uzasadnieniem na 6 stron za 800 tyś. Tak, za darmo. Nie szukam gimnazjalisty do zrobienia tego. Po prostu pierwszy raz mi się coś takiego zdarza... Widocznie w tej branży jest trudniej oszacować pewne rzeczy .... Nie mam problemu z tym żeby zapłacić. Spytałbym ile kosztuje godzina takiego partnera do wyceny, ale widzę tu same zgryźliwe odpowiedzi.
Już się ktoś odezwał na PW.
Jak chcecie wnieść coś merytorycznego do tematu to możecie podać jakieś publikacje z tego zakresu albo odnieść się do tego, co podałem, poniżej jeżeli ktoś to czytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alchemik musisz wziąść pod uwagę to, że w większości branż taki kosztorys to jest parę godzin siedzenia. W tej branży napisanie np. moduł przejazdu z pkt A do pkt B może każdy wykonawca interpretować jak chce w porównaniu do innych branż gdzie wszystko jest jasne i nie da się tego zrozumieć/wykonać inaczej. Taka specyfika niestety tej branży. Jeśli chodzi o zwykłą stronę www to sama specyfikacja może mieć nawet kilkadziesiąt stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Nie mam pojęcia ile mogą kosztować poszczególne moduły na platformie oraz nie wiem skąd się biorą te koszty. Nie wiem, w jakiej będzie to technologii. Nie wiem ile osób potrzeba do wykonania tego itp. Sami wiecie więcej ile czynników może na to wpływać. Ja tego nie wiem.

I możesz tego nie wiedzieć. Tylko Ty w dalszym ciągu mylisz pojęcia. Wycena to jedna rzecz, a Ty tak naprawdę potrzebujesz nie tylko kosztorysu, jak wcześniej pisałem, ale prawdopodobnie całego projektu aplikacji. Podejrzewam, że masz jakiś zarys funkcjonalności, ale uwierz mi, to jest tylko mikra kropelka w morzu tego, co do stworzenia dużego projektu jest wymagane.

 

 

W branży szkoleniowej, marketingowej i rozrywce nikt nie kazał sobie płacić za wycenę ich usług. Jeżeli chodzi o branże rozrywkową to dostałem kiedyś kosztorys z uzasadnieniem na 6 stron za 800 tyś. Tak, za darmo. Nie szukam gimnazjalisty do zrobienia tego. Po prostu pierwszy raz mi się coś takiego zdarza... Widocznie w tej branży jest trudniej oszacować pewne rzeczy .... Nie mam problemu z tym żeby zapłacić. Spytałbym ile kosztuje godzina takiego partnera do wyceny, ale widzę tu same zgryźliwe odpowiedzi.

Ja starałem się być nie zgryźliwy, co o dziwo nawet mi wyszło ;) Problem w tym, że tego się nie da zrobić "na godziny". W tej branży działa to po prostu inaczej. Oczywiście, znajdzie się zapewne ktoś, kto zrobi Ci "wycenę" mając jakąś szczątkową wiedzę, po łebkach, ale nie będziesz mógł powiedzieć, że ma ona jakiekolwiek odzwierciedlenie w kosztach realnych.

 

Z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że często jest tak, że przychodzi klient, mając tak naprawdę ogólną listę funkcjonalności i chce "wycenę" nie mając tak naprawdę porządnego projektu. Bez tego się nie da. Dając przykład z życia, nie masz możliwości oszacowania kosztów budowy domu, jeśli nie masz projektu. A dobry projekt, uwzględniający kompleksowo wszelkie instalacje od A do Z, kosztuje i to sporo.

 

Jeśli chcesz paru rad, odezwij się na PW, powiedz co masz, a ja Ci powiem czego Ci brakuje, na co zwrócić uwagę. Taka drobna przysługa z okazji startu Steam Summer Sale ;)

 

@McAs - parę godzin? Chyba na przygotowania materiałów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pedro84 - przepraszam mój błąd miałem na myśli parę godzin jako przygotowanie materiałów do napisania specyfikacji oraz przemyślenia technologi wykonywania. Wykonanie zaś samej dokumentacji/specyfikacji to już pare dni lub miesięcy ( zależnie od złożoności problemu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×