Skocz do zawartości
cezary188

Synchronizacja dedykow w loadbalancingu.

Polecane posty

Tak czytałem min. tematy na forum z loadbalancingiem i jeszcze nie widzialem zeby ktos szukal czegos takiego.

Otóż poszukuje narzędzia/sposobu zeby synchronizować w miare na biezaco serwery ze soba. Nie chodzi mi osobno o pliki czy o synchronizacje baz itd. Wiem ze sa do tego narzedzia/sposoby lepsze i gorsze. Mi chodzi o synchronizacje calego srodowiska LAMP a konkretnie plikow i bazy danych naraz - jednym slowem wszystkiego z czego korzysta strona www.

Chodzi mi glownie o prostotę i niezawodność całego przedsięwzięcia. Czy istnieje takie kompleksowe narzedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć w locie kopie 1:1 czy rozłożyć obciążenie na 2 maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jedno i drugie. Rozlozeniem obciazenia zajmie sie loadbalancer natomiast pytajac o narzedzie chodzi mi o kopie 1:1 dwoch lub wiecej serwerow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polegniesz z wydajnością na synchronizacji tego pomiędzy serwerami, trzymanie sesji dla www jest strasznie zasobożerne jeżeli czeka się na synchronizacje pomiędzy nudami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jednej serwerowni teoretycznie bo z tym roznie bywa np. czasami marka jest jedna ale korzysta z wielu serwerowni. Niemniej powiedzmy ze sa dosc blisko siebie. Napewno nie jeden w AU a drugi w PL :P


polegniesz z wydajnością na synchronizacji tego pomiędzy serwerami, trzymanie sesji dla www jest strasznie zasobożerne jeżeli czeka się na synchronizacje pomiędzy nudami

 

Hmm chyba nie, wkoncu nie wymyslilem sobie tego bo ludzie tak robia. Z tym ze spotkalem sie narazie z synchonizacja kazdego elementu osobno przez rozne narzedzia co mnie tak srednio pasuje dlatego szukam czegos co by potrafilo zrobic synchronizacje wszystkiego. Pozatym tutaj nie ma mowy o trzymaniu sesji. Wszystko sie odbywa w odrebie jednego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile danych będzie do synchronizacji?

 

Jak ile danych ? Rozwiń pytanie. Chodzi o wszystkie zasoby z ktorych korzysta serwis. Domyslnie ma byc to php+mysql+javascript+ew java.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilość danych czy tam jest np ile miejsca zajmują poszczególne tematy do synchronizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skad ja mam to wiedziec? :P Przeca serwis nie jest jeszcze napisany :P No ale mow co tam ci chodzi po glowie :P Ogolnie to nie beda to duze rzeczy, ot zwykla strona jak onet czy interia. Duzo tekstu, duzo obrazkow ale ogolnie to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że lepiej by było Ci to zrobić w ten sposób

INTERNET
||
FIREWALL
||
LOADBALANCER
||

DEDYK1 === DEDYK2
| \ / |

|------- MYSQL------|
| / \ |

\ / \ /

\ / \ /

\/ \/

---OBRAZKI---

WIDEO

ITD

Edytowano przez MaTyyy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa ale spojrz jak skomplikowane to jest (napisac wszystkie zaleznosci w kodzie itd) walnie ci baza mysql i masz po serwisie. A to co ja chce zrobic jest maksymalnie proste i niezawodne trzeba tylko znalesc odpowiednie narzedzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

www.howtoforge.com/loadbalanced_mysql_cluster_debian

 

MySQL 99% pod względem hardware ciężki do ubicia. Jeżeli dwie różne lokalizacje to i uptime sieci wzrasta itp.

Wszystko zależne od przepustowości, lokalizacji, odległości między serwerami i od ruchu / optymalizacji skryptu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×