Skocz do zawartości
procentt

jakie domeny hostinguje datahouse.pl?

Polecane posty

Witam,

 

Jestem tutaj nowy i jest to mój pierwszy temat, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Czy jest jakiś sposób jakie domeny są hostingowane przez datahouse.pl?

 

Pozdrawiam,

Michał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.yougetsignal.com/tools/web-sites-on-web-server/

 

wpisz sobie 80.72.32.70 (datahouse.pl) i coś tam znajdziesz. I to samo dla każdego znanego Ci adresu sieci.

 

a wiesz może jak ocenić parametry serwera/serwerów aktualnie obsługujących serwis którego nie jestem właścicielem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WHOIS ?

 

i tylko dowiem się jaki jest typ serwera, np:

Server Type: nginx
nic więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czego chcesz się dowiedzieć?

Dostałem takie polecenie:

 

5.Oceń parametry serwera/serwerów aktualnie obsługujących serwis.

 

Nie mam pojęcia co mam tam napisać, nie mam też dostępu do żadnych statystyk tego serwisu, doszedłem tylko po tracert że hosting należy do etop.pl (czyli do datahouse.pl), raczej po rozmiarach i ruchu na serwisie wydaje się być to serwer dedykowany.

 

Masz jakiś pomysł co zrobić z tym fanetem? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

a wiesz może jak ocenić parametry serwera/serwerów aktualnie obsługujących serwis którego nie jestem właścicielem?

 

Jest parę sposobów. Czasem można uzyskać takie rzeczy jak rodzaj systemu, wersje np. named itd. Co do sprzętu zawsze możesz porozglądać się za zainstalowanym phpsysinfo lub innymi wynalazkami. Etc. etc. Kwestia jakie masz intencje co do tych informacji :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jest parę sposobów. Czasem można uzyskać takie rzeczy jak rodzaj systemu, wersje np. named itd. Co do sprzętu zawsze możesz porozglądać się za zainstalowanym phpsysinfo lub innymi wynalazkami. Etc. etc. Kwestia jakie masz intencje co do tych informacji :>

 

Jakim narzędziem/serwisem mógłbym uzyskać informacje takie jak rodzaj systemu?

 

Chciałbym dowiedzieć się co to jest za sprzęt/serwer (rodzaj, system, może udałoby się jakieś parametry - procesor, ram...)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt takich informacji nie zdradza ... nie wiem skąd masz takie polecenie ale jest to nie wykonalne. Napisz ewentualnie do osoby, która jest właścicielem serwisu i może Ci to powie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej zapytać się firmy? Napewno jakieś orientacyjne parametry dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, możecie mi podpowiedzieć jakie minimalne wymagania musi mieć serwer dedykowany dla takich parametrów:

Parametry serwisu:

-wejście na stronę główną generuje około 2,5MB transferu

-szacowana dzienna liczba userów: 3000

-szacowana dzienna liczba odsłon: 6000

-szacowany dzienny zużyty transfer: (2,5MB * 6000): 15GB

-szacowany miesięczny zużyty transfer: 450GB
- rozmiar bazy danych: 6 GB

- rozmiar serwisu 150 MB

Wyżej wymienione dane, to wszystko co wiem. Proszę o propozycje parametrów serwera dedykowanego. Proszę o wycenę takiego rozwiązania (koszt abonamentu miesięcznego itp.)

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Powiedz mi tylko - czy to jakaś praca do szkoły/na uczelnię?

Bardzo mnie to ciekawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, możecie mi podpowiedzieć jakie minimalne wymagania musi mieć serwer dedykowany dla takich parametrów:

 

Parametry serwisu:

-wejście na stronę główną generuje około 2,5MB transferu

-szacowana dzienna liczba userów: 3000

-szacowana dzienna liczba odsłon: 6000

-szacowany dzienny zużyty transfer: (2,5MB * 6000): 15GB

-szacowany miesięczny zużyty transfer: 450GB

- rozmiar bazy danych: 6 GB

- rozmiar serwisu 150 MB

Wyżej wymienione dane, to wszystko co wiem. Proszę o propozycje parametrów serwera dedykowanego. Proszę o wycenę takiego rozwiązania (koszt abonamentu miesięcznego itp.)

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Przy założeniu, że jest to strona html to wystarczy kimsyf za 50 zł w OVH :D. Nie da się na bazie takich danych stwierdzić co jest potrzebne, trzeba wiedzieć jak ta strona wygląda, z czego się składa, z jakiej technologii, jak jest dobrze/źle napisana, jak bardzo obciąża system.

 

Jeśli musi to być serwer dedykowany to myślę, że kimsyf z intel atomem by podołał, wychodzi mi z tego ok. 10-20 userów max w danej minucie, a kilka requestów na sekundę nawet kimsyf za 5 dyszek da radę, kwestia jest tego rodzaju, że nie mam pojęcia co to jest za serwis więc mówię to na bazie jakiegoś lekkiego phpbb3 i odpowiednich ustawień typu nginx + php-fpm + cloudflare.

 

Generalnie zawsze możesz się kłócić bo można założyć zarówno, że serwer jest słabo jak i dobrze zoptymalizowany, a zawsze można go ustawić lepiej/gorzej.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet średnie VPS'y mają parametry wystarczające do obsłużenia tego ruchu (przynajmniej bez dalszego doprecyzowania). Więc tak jak archi mówi, zakładając, że nie jest to zasobożerny skrypt, kimsufi (intel atom bądź i3) powinien to spokojnie obsłużyć.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×