Skocz do zawartości
Beren_

Hosting pod bloga na wordpressie + domena

Polecane posty

Witajcie,

na dniach będę chciał zakupić sobie domenę i hosting do niej, a że raczej słabo znam się na tych sprawach, chciałbym prosić Was o poradę. To będzie moja pierwsza zabawa w te klocki, więc chciałbym jak najlepiej zacząć i dowiedzieć się możliwie dużo przed startem.
Trochę co prawda poczytałem, ale mimo wszystko wolałbym dowiedzieć się czegoś od fachowców ; )

Po pierwsze - domena. Z tego co szukałem, najtańsza byłaby w OVH, 12,16zł za założenie i 49,99 za odnowienie. Cena myślę, że spoko, tańszej nie znalazłem, z tego co czytałem ogólnie polecana. Co o tym sądzicie? Właściwie czy są jakieś różnice od strony technicznej w tych wszystkich ofertach? Czy zwyczajnie kierować się tylko ceną i brać co najtańsze?

Po drugie - hosting. Póki co na jedną stronę - bloga właściwie, stawianego na wordpressie. Treści trochę będzie, w miarę regularnie uzupełniane, do tego jakaś galeria, może filmiki z konta na youtubie (swoją drogą, czy jak wrzucę filmiki na stronkę to to mi się będzie liczyło do limitu danych?). Później, w przyszłości, druga - strona firmowa, ledwie kilka statycznych stron + prosta galeria. I tyle póki co. Być może kiedyś tam więcej.

Kompletnie nie mam pojęcia jak to jest z wykorzystywaniem tych limitów. Nie wiem ile takie dwie stronki mogą zżerać transferu. Ale jakiś taki najprostszy i najtańszy powinien starczyć, prawda?

I tu, na razie, zastanawiam się między:

linuxpl.com - 2gb pojemności, 50gb transferu na msc, 14 dni testów, nielimitowane skrzynki i domeny, domena regionalna gratis (chociaż pewnie mi się nie przyda),a reszta tego co widzę w opisie wiele mi nie mówi - za 49,20 za rok (tylko nie wiem czy to brutto?)

OVH.pl - 25gb pojemności, transfer nieograniczony, 10 skrzynek po 2gb i znowu reszty informacji nie czaję. Tutaj cena dużo wyższa, bo prawie dyszka za miesiąc.

webion.pl - 2gb pojemność, transfer 30gb, nieograniczone domeny i bazy, ale nic nie widzę o skrzynkach, do tego domena niby gratis, dwa tygodnie testów i to wszystko za 35 za rok.


Powiedzcie mi, na co jeszcze powinienem zwracać uwagę, bo pewnie te wszystkie informacje, których nie rozumiem są bardzo ważne ; ) Wolałbym mimo wszystko kupić coś porządnego, czy to będzie 40 czy 70zł na rok to aż tak wielka różnica nie jest, oby tylko ładnie działało. Może moglibyście coś z tego polecić z własnego doświadczenia i właśnie napisać jeszcze jakimi kryteriami kierować się przy wyborze.

Zależy mi tylko aby wszystko płynnie działało, koniecznie będę potrzebował przynajmniej dziesięciu/kilkunastu skrzynek, no i żebym mógł później dodać sobie kolejne domeny w razie czego ; )

Z góry dzięki,
pozdrawiam, Paweł : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jeśli chodzi o domenę to ovh to bardzo dobry wybór. Co do hostingu to polecam biznes-host. Pakiet za 61 złotych. Jeśli skorzystasz z mojego kodu z sygnatury dostaniesz 25% zniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że starczy ci pakiet z linuxpl, to dobra firma, jest już długo na rynku. Domenę kup w OVH, ewentualnie w Maternet.pl.

 

Na co powinieneś zwracać uwagę? Jeśli masz zamiar trzymać więcej stronek na koncie to musisz patrzeć również ba ilość baz danych, ilość podpiętych domen, no i raczej wszystko.

 

Z Webion nigdy nie korzystałem, ale przeczytałem kilka pozytywnych opinii... 35zł to nie majątek, może warto spróbować ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do domeny, faktycznie technicznie nie ma większego znaczenia, gdzie ją kupujesz. Domena będzie zawsze taka sama. Znaczenie może mieć, na jakich DNS'ach ją parkujesz, ale naturalnie możesz mieć domenę na DNS'ach innej firmy, niż ta, gdzie kupujesz domenę.

Dla zwykłej wygody dobrze jest mieć wszystko w jednej firmie, choć nie zawsze będzie to rozwiązaniem najtańszym.

 

Pod hosting strony na WordPress'ie warto wziąć Blink.pl.

 

W tym wypadku nie sugerowałbym się szczególnie pojemnościami i deklarowanymi parametrami pakietów, ale rzeczywistym poziomem wsparcia i doświadczeniem operatora. W Blink hosting kosztuje od 49,- zł A dlaczego właśnie warto wybrać to rozwiązanie?

Ponieważ otrzymasz nie tylko hosting, ale sporo użytecznej wiedzy, dotyczącej prowadzenia strony w WordPressie. Instrukcje instalacji, recenzje pluginów, informacje o tym, jak dobrze backupować Twoją stronę (choć w Blink.pl backup jest trzymany 7 dni, ale możesz chcieć uruchomić własny mechanizm).

 

Dla przykładu film, które krok po kroku podpowie Ci jak skonfigurować fajnie robienie backupu Twojej strony w WordPress'ie: podstawowych spraw: http://www.youtube.com/watch?v=cJ-xGRRYYTc

 

Spotkałem Klienta, który kiedyś kierował się w hostingu głównie ceną i parametrami. Parametrów nigdy nie wykorzystywał, a o do ceny... no cóż - wszystko wyjaśniło się przy pierwszym włamaniu na jego stronę. Otóż skutkiem nieaktualizowania pluginów i rdzenia do jego strony został doklejony wirus. Strona rozsyłała tony spamu i wpadła w firmy antyspamowe Kasperskiego. W Blink.pl przywróciliśmy mu kopię strony (w zasadzie - wystarczyło pokazać Klientowi, gdzie w panlu jest ta opcja - przywracanie z backupu nie wymaga u nas kontaktu z BOK), dzięki czemu miał dostęp do niezainfekowanych plików i mógł dokonać uszczelnień. Na koniec sami skontaktowaliśmy się z Kasperskym celem wypisania strony z blacklisty. I tego nie miał u poprzedniego operatora, gdzie płacił może 30 zł mniej... Jak widać, czasem inne kryteria okazują się nie mniej istotne.

 

Podobnych historii Klientów zadowolonych z obsługi mamy znacznie więcej, wystarczy spojrzeć tutaj:

http://www.webhostingtalk.pl/opinie/firma/185-ogicom-pl/

 

Dlatego właśnie polecam Ci założenie bezpłatnie konta na próbę: http://www.blink.pl

Zdziwisz się, jak wiele wsparcia i gratisów otrzymasz jeszcze przed opłaceniem usługi.

 

Operatorem marki Blink.pl jest Ogicom "Spider" Sp. z o.o. S.K.A. z siedzibą w Poznaniu, ul. Abpa A. Baraniaka 88, 61-131 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000410900, REGON 634407251, NIP 7811720476, kapitał zakł. 418 tys w pełni wniesiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, witajcie.

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, bardzo mi one pomogły. Trochę jeszcze poczytałem, popytałem i wiem coś tam więcej. Ostatecznie zdecyduję się chyba na domenę w OVH i hosting w linuxpl. Mam nadzieję, że będzie w porządku.

 

Mam jeszcze małe pytanie co do domen. Jak to działa właściwie, czy jestem jakoś zmuszany do późniejszego przedłużenia na jakiś kosmiczny czas, czy mogę w każdej chwili (powiedzmy po roku, a najlepiej przed przedłużeniem o kolejny) zakończyć współpracę i przenieść się do innego usługodawcy? Pewnie to niemożliwe, bo wtedy każdy co roku brałby nową domenę za 0zł...

 

Aha, i jeszcze jedno. Czy to jest jakiś wielki problem, albo czy w jakikolwiek sposób stanowi do kłopot, że domenę będę miał od jednego usułgodawcy a hosting od innego?

 

Dziękiuję i pozdrawiam, Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, i jeszcze jedno. Czy to jest jakiś wielki problem, albo czy w jakikolwiek sposób stanowi do kłopot, że domenę będę miał od jednego usułgodawcy a hosting od innego?

 

Nie ma z tym najmniejszego problemu, domena i hosting mogą być w dwóch różnych firmach.

 

Domeny nie musisz przedłużać, jednak jeśli nie opłacisz odnowienia w danej firmie po przeterminowaniu będzie Ci bardzo trudno ją odzyskać.

 

Przy okazji sprawdź jeszcze naszą ofertę domen i serwerów, odnowienia domen PL mamy jedne z najtańszych (chyba przebija nas tylko OVH): http://www.mzone-net.eu/index.php?d=kontawww

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domeny nie musisz przedłużać, jednak jeśli nie opłacisz odnowienia w danej firmie po przeterminowaniu będzie Ci bardzo trudno ją odzyskać.

 

Dziękuję Ci za odpowiedź, przejrzę Waszą ofertę : )

Nasuwa mi się tylko pytanie: co w takim razie stanie się z moją domeną jeśli jej nie przedłużę? Zaóżmy, że wykupię ją tam gdzieś za darmo i nie przedłużę o kolejny rok, bo się zorientuję, że chcą kupę kasy. Jak już minie okres na jaki mam ją wykupioną to co z nią zrobią? Już nie będzie dostępna jako wolna i nie będę mógł jej od nowa wykupić?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przejmą ją jakieś boty, a jeśli będziesz chciał ją wynieść do innego usługodawcy to nie widzę problemu by zdobyć kod authinfo i przenieść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

co w takim razie stanie się z moją domeną jeśli jej nie przedłużę?

 

Jeśli chodzi o domeny z rozszerzeniem .pl, to na 15 dni trafiają do kwarantanny. W tym czasie strona nie działa, ale można jeszcze przywrócić domenę. Po tym okresie nazwa wraca do puli wolnych nazw, przynajmniej teoretycznie. W praktyce wartościowe nazwy (np. z wyrobioną pozycją w Google) są przechwytywane przez automaty i wystawiane na sprzedaż.

 

Dlatego lepiej przenosić domeny pomiędzy rejestratorami przy pomocy transferu. Nie ma ryzyka utraty domeny.

 

A co do hostingu pod bloga, zapraszam do skorzystania z konta Free. Można je aktywować bezpłatnie do dowolnej domeny zarejestrowanej u nas. Utrzymanie konta jest bezpłatne również w kolejnych latach. Więcej informacji na tej stronie: http://2be.pl/free.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

dziękuję za wszystkie odpowiedzi, ale chciabym jeszcze prosić o pomoc.

Moich kłopotów, jak się okazuje, ciąg dalszy. Zakupiłem domenę w OVH, hosting w linuxpl wszystko już mam aktywowane, za domenę zapłaciłem, na hostingu mam dwa tygodnie testów. I teraz tak:

1) możecie mi powiedzieć co mam dalej zrobić żeby pod ten hosting jakoś podpiąć tamtą domenę? Na razie kompletnie nie mogę ogarnąć interfejsu i zupełnie nie wiem gdzie co się robi, ale to pewnie z czasem minie.

2) Czy jeśli mam teraz te dwa tygodnie testów to mogę już uruchomić swoją stronkę czy będzie mi działać tylko ta ich specjalna domena pod testy i dopiero jak zapłacę za rok z góry będę miał możliwość posotawienia swojej strony?

3) To chyba kluczowe. Co właściwie powinienem dalej robić? icon_zeby.GIF
U siebie mam wszystko w wordpressie na serwerze lokalnym, domyślam się teraz że wszystko będę musiał powysyłać przez ftp na serwer. Tylko pojawia się pytanie: jak mam się do tego zabrać? : >

Wybaczcie za kłopot, bo pewnie zadaję banalne pytania, ale na razie zupełnie nie mogę sobie poradzić.

 

Pozdrawiam serdecznie, Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) możecie mi powiedzieć co mam dalej zrobić żeby pod ten hosting jakoś podpiąć tamtą domenę? Na razie kompletnie nie mogę ogarnąć interfejsu i zupełnie nie wiem gdzie co się robi, ale to pewnie z czasem minie.

 

Powinieneś delegować domenę na ich serwery, co i jak powinien Ci już powiedzieć ich support

 

2) Czy jeśli mam teraz te dwa tygodnie testów to mogę już uruchomić swoją stronkę czy będzie mi działać tylko ta ich specjalna domena pod testy i dopiero jak zapłacę za rok z góry będę miał możliwość posotawienia swojej strony?

 

Jak wyżej, tym razem ich BOK

 

3) To chyba kluczowe. Co właściwie powinienem dalej robić? icon_zeby.GIF

 

Nie rozumiem pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że mam do nich napisać i zapytać co i jak, tak?

 

W trzecim chodziło mi o to generalnie, co zrobić, żeby stronę pod wordpressem z localhosta przenieść do nich na serwer. Zwyczajnie wgrać tylko przez ftp tam do głównego katalogu czy coś jeszcze? Jakoś wcześniej się instaluje wordpressa na serwerze czy coś takiego?

 

Pozdrawiam : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×