Skocz do zawartości
steven_seagal

Laptop vs komputer stacjonarny

Polecane posty

Witam, poszukuje jakiegoś laptopa do:

Gier

Renderowanie filmów

Tworzenie grafiki 2D/3D (Photoshop, 3ds max)

Kodowanie stron

 

Kwotę jaką mogę wydać to 2800zł, może być bez systemu jako, że posiadam windows'a 7 i XP.

 

Jeżeli jednak cięzko będzie to może być jakiś stacjonarny do 2tys tak aby spełniał dobrze swoje zadania (wyżej wymienione).

 

Proszę o propozycje swoje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Polecam ci zainteresować się komputerem stacjonarnym ze względu na cenę oraz łatwą możliwość rozbudowy (np. zmiana CPU czy karty graficznej).

 

Najlepiej chyba poskładać sobie coś niż kupować gotowca z allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do tych zastosowań co podałeś to ani laptp za 2,8k nie da rady ani pc za 2k ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2013?page=0,10

 

Bardzo dobry zestaw, zostaje do 300 zł na obudowę, może być chociażby http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/

 

 

Laptop wydajnościowo będzie nie dość, że droższy to o wiele mniej wydajny. Jeśli zależy Ci na grach, renderowaniu grafiki i filmów to wysoce zalecam zakup stacjonarki. Różnica w wydajności jest ogromna.

 

Ew. jeśli naprawdę chcesz się w 2 tys. zmieścić to jest:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2013?page=0,6

 

Ale wysoce zalecam zestawik pierwszy.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yhy Intel Pentium G2020 do renderowania grafiki i gier... :rolleyes:

 

Tego nie napisałem. Co więcej. Wysoce zaleciłem zestaw 1, który jest dość fajną pozycją ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tego nie napisałem. Co więcej. Wysoce zaleciłem zestaw 1, który jest dość fajną pozycją ;).

 

No pierwszy jest w miarę tylko 2,5k + obudowa więc wykracza poza budżet i to dużo, do 2k obecnie nie da się złożyć wydajnego pc do gier i grafiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze stacjonarne są bardziej wydajnie, ale zależy mi na mobilności i niestety dużego pomieszczenia nie mam w pokoju.

 

No to chyba musisz się określić w miarę przyzwoity laptop do gier zaczyna się od 3,5k w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4200, a 3500 to duża różnica @krk :P.

 

Generalnie trzeba liczyć przynajmniej 1000 zł mniej jeśli chodzi o wydajność. Jakiekolwiek by to lapki do gier nie były to wciąż podzespoły osiągają być może połowę, a max 75% rzeczywistej wydajności danego modelu. I to są fakty.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4200, a 3500 to duża różnica @krk :P.

 

Generalnie trzeba liczyć przynajmniej 1000 zł mniej jeśli chodzi o wydajność. Jakiekolwiek by to lapki do gier nie były to wciąż podzespoły osiągają być może połowę, a max 75% rzeczywistej wydajności danego modelu. I to są fakty.

 

zgadza się :P dlatego napisałem "przyzwoity laptop do gier zaczyna się od 3,5k w górę " :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W laptopach z reguły daje się wszystko przytemperowane albo słabsze żeby bateria nie wysiadła przy samym rozruchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W laptopach z reguły daje się wszystko przytemperowane albo słabsze żeby bateria nie wysiadła przy samym rozruchu :)

 

to jest oczywiste, że laptop nigdy nie dorówna PC.... wystarczy spojrzeć na same wymiary. Dobra karta graficzna do PC to 3/4 wielkości laptopa ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze stacjonarne są bardziej wydajnie, ale zależy mi na mobilności i niestety dużego pomieszczenia nie mam w pokoju.

 

To znaczy chcesz chodzić z komputerem w tym małym pomieszczeniu? o.O

 

Możesz sobie stacjonarkę zamontować na kółkach - w małym pomieszczeniu odpowiednio długi kabel zasilający powinien dostać wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×