Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
SaVaGe123

Tworzenie serwera

Polecane posty

Witam,

Postawiłem sobie na serwerze Proxmox, na tym wirtualną maszynę (Debian 7) , a dostępne 3 adresy publiczne zostały już wykorzystane. Zwracam się do was z pytaniem co mam zrobić abym mógł korzystać z niego zdalnie. Serwer dostaje Internet z LMS’a i chwilowo nie mam możliwości przepięcia go na WAN. Istnieje możliwość skorzystania z jakiegoś No-IP czy coś?

 

Pozdrawiam

Norbert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Rozumiem że serwer stoi wewnątrz sieci? Musisz pomyśleć nad przekierowaniem portów na dany serwer albo DMZ (lub jedno i drugie, zależy jak chcesz się bawić).

 

Ewentualnie jeżeli nie masz dostępu twojego routera np. sieć osiedlowa ja bym spróbował zestawić VPN od strony serwera się łączyć do swojego VPNa (który stoi np. na VPSie) i łączyć się od siebei z domu do tego samego VPNa i działać jak wewnątrz sieci lokalnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 IP które posiadamy zostały przypisane 2 serwerom dedykowanym w szafie (obsługa ruchu sieciowego) i jeden Tower Windows Server. Dostęp mam przez np. Pulpit zdalny. Na serwerze stoi nginx php itp. Jest możliwość skorzystania z No-IP czy też domeny tak bym mógł komuś podać adres z poza sieci lokalnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli dany serwer ma przypisany zewnętrzny adres IP (publiczny) to nie ma problemu z postawieniem go na świat np. WWW czy DNS. Ale pamiętaj że jeżeli serwer ma przypisany localny IP to będzie ciężko (np. NAT). W tedy musisz forwardować wszystko na danych portach.

 

Bo o ile rozumiem to adresy IP nie są przypisane do wirtualnych maszyn? Jeżeli nie są to tak jak wyżej zabawa w przekierowania jakieś albo musisz pozyskać nowy adres IP dla każdej wirtualki.

 

 

Tak trochę mało precyzyjnie żeś to opisał na moją zmęczoną głowę, ale może zaraz ktoś odpisze lepiej ode mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wirtualka nie ma absolutnie żadnego wolnego publicznego IP to najprościej będzie ją przypisać do LANu z serwerem matką (tak, żeby dwa systemy się widziały), a potem połączyć to jeszcze w jakiegoś VPN'a (np. OpenVPN) i śmigać bazując po lokalnych hostach typu v1.mojserwer.vpn

 

Jeśli natomiast chcesz, żeby content z tej wirtualki był widziany przez świat bez użycia VPN'a to tak jak @Kamikadze pisze pierw musisz zadbać o to, żeby serwery się widziały, a następnie zrobić forwarding na danych portach. Minusem jest to, że dwóch serwerów WWW nie postawisz. Możesz co najwyżej to jakoś ograniczyć i robić tunele takie jak mojserwer.pl/v1, ale to już wymaga nieco więcej wprawy.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×